Cbd trava legalna ali cudna pravila?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

truare

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
28.09.2015
968
3.828
163
Čitao sam samo ovo što si ti zakačio. Ono što sam napisao gore je Članak 10, stavka 1 koji se referira na članak 2 stavka 1 koji kaže:
Članak 2.
(1) U Republici Hrvatskoj dopušteno je uzgajati konoplju (Cannabis sativa L) u svrhu proizvodnje hrane i hrane za životinje.
(2) Konoplju iz stavka 1. ovoga članka dopušteno je uzgajati ukoliko sadržaj tetrahidrokanabinola u suhoj tvari biljke ne prelazi 0,2 %.

Ako bi mogao objasnit gdje sam pobrkao jer mi stvarno nije jasno.
 
03.12.2020
8
1
3
33
Dozvola za uzgoj konoplje iz članka 4. ovoga Pravilnika izdat će se pravnoj ili fizičkoj osobi koja:
– je upisana u Upisnik poljoprivrednih gospodarstava,
– uzgaja konoplju na poljoprivrednom zemljištu u vlasništvu ili posjedu ili temeljem korištene poljoprivredne površine upisane u ARKOD sustav, na površini od najmanje 1 ha.
– nije pravomoćno osuđena za kazneno djelo zlouporabe droga u zadnjih pet godina od datuma podnošenja Zahtjeva.
(2) Dozvola iz stavka 1. ovoga članka vrijedi za jednu sjetvenu sezonu.
_________________________________________

Prije ce Mirela Holy legalizirati vutru neg sto cu ja posadit cbd cvijet
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Pa ljudi je već sade i jedan kolega je opisao kontrolu ministarstva! Koliko ja znam, nema ni obrt, firmu.
Kaže, oni znaju zakon, manje od nas, dok je Thc ispod 0.2(šta je isto problem) sve je ok!
Drugi je uzgajao u kući, ali taj nema slike, da to potvrdi:)
Mora se imat račun od sjemena, što si sijao i sve je ok!
Njima je problem (ako se javi super), ako konoplja pređe 0.2thca,ne mogu je prodat shopovima, pa ju sami prodaju, što nije legalno!

Kod nas je zakon u banani. Za otvorit taxi obrt ili firmu, ne moram imat ni vozačku. Vozi se preko ugovora o djelu, koji za tu djelatnost nije legalna. Znam, da sam skrenuo s teme, ali kod nas je svaki zakon, podložan promjenama, koje si sam iskopaš!
Ne bi se htio prepirat, jer nisam sam uzgajao, ali u kontaktu sam sa nekim ljudima, koji se bave time i to če iči preko OPGa, jer je lakše, kasnije prodat!

Uzgajat za sebe je isto legalno,ali se mora upisat pod medicinski uzgoj!
To je ono što znam iz prve ruke!

Da se može uzgajat ispod hektra, to je novi zakon!
Ima još što se propisa tiče, ali je i za mak, pa ima šta čitat!

Navode, da su se zakoni izmjenili(baš čudno), baš iz razloga, navedenog u postovima prije....
Screenshot_20210210_060629_com.android.chrome.jpg Screenshot_20210210_060802_com.android.chrome.jpg ovaj je dio bitan, kome se ne čita, cijela dopuna zakona(bit če ih još) :)
 
Poslednja izmena:
22.02.2016
78
180
33
@0Marac0 kažeš da je uzgajati za sebe legano, ali mora se upisati kao medicinski uzgoj. Da li to pričaš o CDB travi, znači ispod 0.2% ili nekoj drugoj sorti sa znatno više THCa? :)
 

0Marac0

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
01.05.2017
2.033
15.280
358
Samo industrijska konoplja. Znači sa manje od 0.2% i moraju biti na popisu strainova koje kasnije možeš prodat. Ako misliš stavit neki drugi strain, a nije na popisu, moraš nabavit račun ili kupit sa popisa, a koju si sortu posadio, to ne mogu znat. Imaju uređaj što pokazuje postotak thca i dok je on ispod 0.2% nemaš problema!
Ako si mislio na indijsku konoplju sa 1%thca,a puno večim CBDom, te nisu legalne. To se vodi, kao da sadiš normalno sa thcom!
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.238
10.096
358
samostalni uzgoj za vlastite potrebe dozvoljen je pod istim uvjetima kao i za OPG ili poduzeća, ali bez mogućnosti daljnje prodaje

nema medicinskog uzgoja, trebao je biti donesen u nekom određenom roku Pravilnik o uzgoju medicinske konoplje, ali nije, a prema kojem bi, msm, Agencija za lijekove izdavala dozvole, ali isključivo for big Pharma industry

CBD, a pogotovo njegov izolat je i dalje u EU, pa tako i u H, u nekoj sivoj zoni , pa se CBD ulje prodaje kao kozmetički proizvod, a cvjetovi kao suvenir, aromaterapeutski pripravak ili kolekcionarski primjerak

ovaj članak dobro opisuje situation https://smarter.hr/nedoreceni-propisi-opet-stete-trzistu-rh/, a puno znači i ova EU presuda https://drugsinc.eu/hr/sud-eu-odbacio-zabranu-cbd-u-francuskoj/
 
22.02.2016
78
180
33
@0Marac0 ma zbunilo me je "medicinski uzgoj". U pravilniku ga navodi isto. Pa sam se poveselio da mi je nešto promaklo i da je medicinski uzgoj npr. Indice dopušten. Što bi zapravo imalo smisla s obzirom da Kohom (koordinacija hrvatske obiteljske medicine) navodi indikacije koje se mogu liječiti medicinskim kanabisom sa višim udjelom THCa.


Nažalost za sada oni propisuju samo pripravke određenog proizvođača i ta za drastično manji broj bolesti u odnosu npr. na SAD. Makar vjerujem da će se to uskoro promijeniti i da će se lista oboljenja proširiti pod utjecajem dobrih rezultata iz SAD i Kanade.

A navodno je i neki Zakon u Hrvatskoj u pripremi, koji bi bolje regulirao liječenje medicinskim kanabisom. Pa ćemo vidjeti što će od toga biti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 0Marac0 and Grona
18.10.2016
130
239
43
Pozdrav ekipa! Kako zadnjih mjesec dana nikako ne mogu doći do kvalitetnije vutre nego samo do smrdljive albanuše reko idem uzet na tisku greenhouse CBD Lemon Haze. Otvorim teglicu i onako na prvu miris nije loš, ali moglo bi to bolje, usporedbe radi pravi Lemon Haze koji sam prije koju god imao prilike probati je bio puno intenzivnijeg mirisa nego ovaj CBD. Kako sve što zapalim testiram vaporizerom tako sam i ovo, okus limuna je vrlo mali, ako ga uopće ima, a vrlo malo mi daje i pare (manje od bilo čega sa THC-om, pa čak i od neke loše ulične vuje). Probao ga pušiti na 180 celzijusa gdje navodno cbd najbolje isparava i bude nešto sitno pare, pojačam na više još malo se zapari i to je to, znatno manje nego sa THC cjetovima. Rad sam po sebi ne postoji, eventualno malo opusti ili je to placebo, znači ni približno ne može zamjeniti preavi THC cvijet, pa čak i onaj loši jer i taj opali kako tako, a ovo ništa iako tu nisam imao nikakva očekivanja iskreno, ali ovo po pitanju okusa, mirisa i pare me malo razočaralo. Sad ne kontam jel to što prodaju toliko smeće ili su jednostavno CBD cvjetovi puno manje potentni? Također piše da nije za konzumaciju pa me zanima jel to uopće sigurno na pušiti? Probao znatiželje radi u nedostatku nečeg kvalitetnog pa ostao razočaraniji nego sam mislio.
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Ekipa molio bih jednu informaciju, gdje i kome bi se mogao obratiti što se tiče otkupa cvijeta CBDa u RH? Svaka informacija dobro došla. Hvala
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Tu se je najvise raspravljao o toj vristi "vutre". Jasno mi je nema thc, ali ima CBD on je isto kanabiod. Mene zanima dali bi osoba bila pozitivna na testu na droge nakon konzumacije ovog? Jer ako mjere ukupne kanabiode u to ulazi i CBD i recimo onda bi se mogao vuc na ovo dok idem na ljecnicki. Ili bas mjere thc kanabiode?
edit:
@Sjaj očiju , @hejzoni Hvala momci, nista onda stvarno moram pljugu odlozit neko vrijeme, ide malo teze s punim teglama ali ajd vozacka je u pitanju.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Skoro sam radio analizu krvi i mokraće tako da mogu preneti iskustva. U mom slučaju, test na drogu rađen je uzorkom iz urina i traženo je prisustvo amfetamina, THC i opijata. Verujem da se ne analizira prisustvo CBD jer postoje legalni preparati koji sadrže taj kanabinol.
IMG_20211130_233444.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne

hejzoni

Aktivan Član
Banovan
25.02.2013
170
590
93
Barcelona
seedstockers.com
Tu se je najvise raspravljao o toj vristi "vutre". Jasno mi je nema thc, ali ima CBD on je isto kanabiod. Mene zanima dali bi osoba bila pozitivna na testu na droge nakon konzumacije ovog? Jer ako mjere ukupne kanabiode u to ulazi i CBD i recimo onda bi se mogao vuc na ovo dok idem na ljecnicki. Ili bas mjere thc kanabiode?
Evo bas neki dań imali clanak na blogu https://www.weedstockers.com/cbd/does-cbd-show-up-on-a-drug-test/
Po svim pravilima bi trebao biti negativan, jedino ako nema vise THC-a unutra nego sto pise na etiketi :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: FatOne
02.03.2009
9
4
3
33
*pušenjem ili konzumiranjem CBD proizvoda možete biti pozitivni na THC

Tržište legalne vutre se pretvorilo u divlji zapad kako kod nas tako i u cijeloj EU,što je bilo i za očekivati . Sve što kupite na kioscima i automatima je u 99% slučajeva isprani cbd cvijet ,te je onda apliciran (šprican) izolat CBD-a u nekim malim postocima+terpeni za miris, zato većinom ljudi ne osjete ništa jer puše ništa,a konzumiranje tog cvijeta nije ni sigurno jer ne podlježu nikakvim kontrola osim o postocima kanabinoida,koje su u dosta slučajeva i lažne. Sve što se sadi sa EU sortne liste prelazi daleko od 0.2 thc-a i ljudi su u velikim problemim,puno ljudi je ušlo u uzgoj a nitko nema tržite kamo sa cvijetom+ cvijet im nije legalan ,i sada imate na ulicama sve više vutre koja je spricana sa različitim kemijama ,i prodaje se pod pravu. Ista stvar se dešava i vani jer naravno sve za zaradu. Pušite samo provjereno :djede:
 
23.03.2022
1
1
3
22
Dupli post + necitanje pravila
Ma ne radi ništa, al ja gledam ako to preplavi tržište postaje puno teže organima reda održavati zakon, a to opet znači jedan korak bliže konačnom cilju tj apsolutnoj legalizaciji....
Možda bi svi trebali počet pušit cbd po ulici i zatrpat im sustav "lažnim slučajevima" :D
to je i cilj tog projekta ::listomahanje::

Ajme hvala isusu da nisam jedini.

Uzeo sam jednom samo da probam iz garice, otvorio pakovanje, i cim sam otvorio i stavio nos unutra mi se zeludac digao.

Strain je bio Strawberry Cough i miris je bio po jeftinom djecjem parfemu od jagode.

Uzas i sramota
zato sto dosta sorta postigne veci postotak thc od 0.2 i onda proizvodaci moraju ispirati taj cvijet bog zna kako da se nebi slucajno narod napusio od 2% thc na tipa 12% cbd i onda zbog tog ispiranja ispadne srot
 
  • Love
Reactions: PromjenioSamIme
09.05.2022
3
1
3
40
Dupli post opet. www.vutra.org/pravilnik
Bok, zanima me šta je bolje. 1. Moonrock sa polenom 82%cbd, 2. Ice moonrock sa kristalima cbd-a 85%cbd, 3. čisti kristali cbd-a(najpovoljnije) 99%cbd , ili 4. obični cvijet(najskuplje) do 45%cbd.

Imam priliku kupiti 10g kristala za 30€, to bi mi bilo za 3 mjeseca dovoljno, tako da to mi je najpovoljnije. Jel puno gubim od raznoraznih cbg-a, cbd-a ili terpena da nije to baš najzdravije. Inače vejpam na Dynavap i mikrodoziram, oko 50mg cbd-a. Ako je puno bolje ipak uzet moonrocke radi prirodne komponente?

Gdje Vi kupujete svoju konoplju? Ova cijena za kristal je iz JustBob, talijanska stranica. Kakvi su oni?

I još nešto bi pito. Ovaj kristal/prah , dali je potrebno ga izložiti temperaturi da se aktivira. Za cvjetove sam čuo da je potrebno dignuti temp. na 180-220°C da bi cdb prešao u aktivni oblik. Ali ovaj prah je prošao sigurno termičku obradu, da ga recimo stavim ispod jezika trebao bi raditi bez topline.

Dupli post opet. www.vutra.org/pravilnik

preporuka stvarno da pogledas pravilnik. Jos 10 bodova i forum pali sam hladjenje.
 
Poslednja izmena od urednika: