CBD u hrani i piću

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.03.2022
3
1
3
31
Ej ekipa imam pitanje? Iz Hrvatske sam i radim novu Koktel kartu te bih napravio Koktel sa CBD uljem ili simple syrup sa CBD cvijetom. Sad me zanima dali je legalo to držat u ponudi restorana. Znam da je CBD legalan ali me zanima dali ga smije mjesati sa hranom i picem u prodajne svrhe?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Uh...nisam siguran.
Na pakiranju CBD cvijeta piše da je suvenir :fuck:
Na ulju, koje nije čisto, nego npr. mix sa uljem marelice piše da je za primjenu na koži.
Nije donesen pravilnik nikakav, unatoć tome što je priznata medicinska vrijednost.
 
04.03.2022
3
1
3
31
Tako sam i mislio, ali sam našao novinski članka na neto o pizzeriji u istri koja radi pizze od brasna ( to naravno da je legalno) ali su stavljali i ulje koje ima neki postotak CBDa iako to može bit još jedan pro članak pro novinara na ovu temu. Sve u svemu hvala ti na brzom odgovoru =)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

alive

Aktivan Član
11.06.2019
115
663
93
28
Napravis koktele kakve oces i bonus uz koktele ide doza "cbd ulja za nanosenje preko koze". Pa nek ga sami smute u koktel, ili koriste kao kremu...
 

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
71
610
83
www.hemps.garden
Pozdrav,

CBD se u hrani ne smije koristiti, spada u Novel Food kategoriju! Kazna je 60 000kuna (50 za tvrtku, 10 za odgovornu osobu). Isto tako, cvijet konoplje ne smije biti u prehrambenim proizvodima pa čak niti u čaju. Ovo ti govorim iz iskustva, kao netko tko je kaznu i dobio :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: notcirrus and Bar3