CBD ulje VS ulcerozni kolitis

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Glede čišćenja organizma od parazita,bakterija te ostalih štetočina preporučio bi MMS ili Koloidno srebro ili Zeolit pa malo proguglaj glede toga.A možeš probati i sa Zelenom glinom 1. nije skupa i možeš za sve navedeno naći način uporabe te kako i gdje nabaviti.
 
06.11.2014
18
19
3
Eto nas opet nakon nekog vremena,ali nažalost,sa ne baš odlićnim vijestima...naime supruga redovito koriti i dalje 3x1 kap,i dobro se osječala,onda sva puna nade i optimizma ode jučer na vađenje krvi,kad ono današ šok,crp preko 50(normalan između 0-5),željezo prenisko,neznam sad toćnu vrijednost,hemoglobini preniski.... baš loše vijesti...izgleda da je još rano govoriti o korisnosti ulja,no nakon nekih dva tjedna nema vidljivih pomaka šta se upale tiće....

nažalost nakon dobivenih nalaza odlučila se vratiti "kemiji" dakle,sad pije imuran ali svejedno i dalje koristi i ulje...

Nisam nigdje naišao na podatak da nebi smijela da konzumira ulje ako se pije imuran,tako da če dakle nastaviti obje terapije,ako sam u krivu ispravite me...
Nadam se da se uskoro javim sa boljim vijestima..
 
Poslednja izmena od urednika:

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
uvijek se tesko dici nakon losih nalaza al zivot je cudan i kad vise neznas sta bi on uvijek iznenadi i ponudi nesto novo sto te trgne i vrati optimizam za dalje...nisam se prije ukljucio nekako mi omaklo ali sam htjeo razjasnit nesto sto nisam siguran a to je to ulje koje koristite ako mislimo na isto onda je to tinktura maslinovog ulja u kojoj je otopljeno cbd ulje do tih 4% i ako koristite 3 kapi onda je to dosta malena dnevna doza cbd-a koja se unosi u organizam...neznam koliko ste se informirali i dali ste dosli do nekih preciznijih podataka o nekoj kolicini cbd-a u mlg koja bi bila pozeljnja za takve slucajeve pa bi samim time znali dali ste na pravom putu

Lp i sretno sa lijecenjem
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N and zdenis
06.11.2014
18
19
3
da,radi se o 4%-tnom ulju...i meni se činila mala doza,ali takve upute sam dobio od trgovca i osoba tu sa foruma,
uostalom,dok smo dpojačali dozu,bilo joj je previše,počele su mučnine i povračanja,tako da smo za sad jos uvijek na 3x1 kap dnevno...
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
Nisam jos probao to ali neznam od cega joj moze biti mucno jer to nije ulje koje mi koristimo u vasem ima minimalana kolicina thc-a a cbd nije psihoaktivan tako da bi po nekoj logici moglo se popiti cijela bocica bez da izazove ozbiljnije reakcije a ovo sto su vam neki na forumu preporucili tu dozu vjerovatno su ga zamijenili sa uljem koje vecina koristi...probajte uzet vi koju kap da vidite reakciju mozda su se mucnine slucajno potrefile kad ste povisili dozu
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zdenis and Z&N

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Onda joj ulje u kojem je cbd ulje umjesano ne pase. Ovdje na forumu uvijek napominjemo
da uzgajaj svoju biljku, napravi ulje i onda znaš sta konzumiras. Ovako ispadne, da cannabis
ne pomaže a u istini je, da ulje sto ste kupili ne valja. Trgovac ce ionako hvaliti ono sto
prodaje. Sto prije uzgojite i napravite ulje.
 
06.11.2014
18
19
3
Bas je dobar dio forumaša i tvrdio da je bas CBD važan u borbi protiv upale...
A za vlastiti uzgoj trenutno nemam mogucnosti jer uskoro odlazim na posao, van Hrvatske tako da mi to nikako na dolazi u obzir...
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Važan je cbd kod upale, samo kada znaš sta uzimas. Ja nikada ne bi kupio nešto sto neznam
kako i iz čega je napravljeno. Ljudi ulje iz sjemenki prodavaju za ulje iz cvjetova/hasisevo ulje/
a onda se čude sto Jim ne pomaže. Zao mi, jedini siguran način je lastan uzgoj i pravljenje ulja.
Uvijek postoji način za uzgoj, i vani. Poznajem ljude koji so išli za Austriju i Svajcarsku i
tamo cim so potražili stan odmah išli na indor gojenje.

Meni so unazad već 22 godine liječnici postavili dijagnozu kronični gastritis,
kroničnu upalu želudaca. Osobno se time nisam složio i sam sebi sam pomogao.
Tako da nemam sada već 21 godina nikakvu upali želudaca. Najlakše je kazat
liječnicima da imaš nešto kronično jer neće priznat da nemaju znanja kako ti
pomoć. Ja na njihove izjave ne Padam, jer mi lično iskustvo kazuje drukčije.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: zdenis
06.11.2014
18
19
3
Nisam jos probao to ali neznam od cega joj moze biti mucno jer to nije ulje koje mi koristimo u vasem ima minimalana kolicina thc-a a cbd nije psihoaktivan tako da bi po nekoj logici moglo se popiti cijela bocica bez da izazove ozbiljnije reakcije a ovo sto su vam neki na forumu preporucili tu dozu vjerovatno su ga zamijenili sa uljem koje vecina koristi...probajte uzet vi koju kap da vidite reakciju mozda su se mucnine slucajno potrefile kad ste povisili dozu
Probao sam i ja, ali samo po jednu kap i nije mi ništa bilo, bas ću morati probati na sebi da vidim ako će mi biti loše...
 

Moj put

Aktivan Član
15.11.2014
178
416
63
Eto nas opet nakon nekog vremena,ali nažalost,sa ne baš odlićnim vijestima...naime supruga redovito koriti i dalje 3x1 kap,i dobro se osječala,onda sva puna nade i optimizma ode jučer na vađenje krvi,kad ono današ šok,crp preko 50(normalan između 0-5),željezo prenisko,neznam sad toćnu vrijednost,hemoglobini preniski.... baš loše vijesti...izgleda da je još rano govoriti o korisnosti ulja,no nakon nekih dva tjedna nema vidljivih pomaka šta se upale tiće....

nažalost nakon dobivenih nalaza odlučila se vratiti "kemiji" dakle,sad pije imuran ali svejedno i dalje koristi i ulje...

Nisam nigdje naišao na podatak da nebi smijela da konzumira ulje ako se pije imuran,tako da če dakle nastaviti obje terapije,ako sam u krivu ispravite me...
Nadam se da se uskoro javim sa boljim vijestima..

Žao mi je, točno mogu zamisliti kako se osjeća. To su teški trenuci kada se svim srcem nadaš da će biti bolje, a zapravo ne ide nabolje.
Ne želim nikoga ni na što nagovarati jer moje znanje je skromno, ali iz duše ću ti napisati svoja promišljanja u nadi da će biti od pomoći.
evo, ja osobno mislim da je jako dobro što se supruga osjeća DOBRO. za početak, to je jak as u rukavu. dakle, ako je ulje eliminiralo bol, to je već ogroman uspjeh. mene kad crijeva bole, nema te tablete koja mi pomaže. u tim trenucima mi ne pomaže ni ulje. ALI, treba se držati POZITIVNIH stvari, dakle nemojte se koncentrirati na ono loše, nego se držite onoga što je dobro. kod mene je pozitivno to što sam u duši nekako mirnija. sinoć sam se sjetila jedne bolne situacije iz perioda dok sam ležala u bolnici, ne mogu to ovdje napisati, prebolno mi je, jedva sam to sinoć izgovorila suprugu, pustila nekoliko suza i smirila se, a prije ulja, ne mogu ti ni opisati bol koju sam nosila u srcu pri prisjećanju na te teške trenutke. VRIJEME. Potrebno je vrijeme da se dovedemo u stanje bolesti, tako je potrebno vrijeme da se izliječimo.
Meni pomaže i molitva, zavjetovanje nekom svecu. Kada mi je bilo najteže i kada nisam vidjela smisao svoje patnje, onda sam svu svoju bol prikazivala Bogu za spas duša u čistilištu.
Dobro je bilo kakvu patnju preusmjeriti na nešto dobro jer jednostavno nema smisla da je to sve što prolazimo besmisleno. ;)
UC je upalni proces, zbog toga je crp povišen. Kod oštećenja crijeva posljedično se razvija slabokrvnost jer se smanjuje apsorpcija u crijevima. U kakvom obliku supruga koristi željezo, ako ga koristi?
Šaljem vam puno pozdrava i ne odustajte! Imate pravo na zdravlje, sreću i normalan život! :)
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Masnoća u vašem ulju pojača rad zedudacne kiseline koje ulazi u probavni trak,crijeva i time nadrazuje
sluznicu. Zbog toga ti lično nisi nista osjetio a žena jeste. Makar od kap, dvije do toga ne bi smjelo doći, a dolazi.
To vam znaci da je osjetljiva na dolocene izvore masnoće, a neznate tečno kako je to ulje napravljeno.
Neću vise nagadzat, trebam vise podataka.
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: zdenis

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Zaboravio si napomenut, da je u većini slučajeva takvo ulje napravljeno iz
industrijskog cannabis i jako je siromašno ostalim canaboidima jer je to industrijski
Cannabis i nije mu namjene da se upotrebljava za zdravljenje. Propagira se cbd, da, samo mora imat i
ostale canaboide jer ljece svi u sklopu na poudarku cbdja i ne previsokih udjela thcja.
Samo cbd nije najbolje rješenje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran
06.11.2014
18
19
3
Evo samo na brzinu cisto za usporedbu vi koristite ovo samo je vase ima malo vise % cbd-a
http://www.apollyon.nl/cbd-olie/cbd-olie-druppels/cbd-oil-10ml



A recimo ovo se za optimalne rezultate preporucuje 1ml na dan sto bi bilo 210mlg cistog cbd-a pa sad vidi razliku
http://www.apollyon.nl/cbd-olie/pure-cbd/pure-cbd-oil

Mislim da nitko nije pogrijesio kada vam je savjetovao cbd ulje samo vam nitko nije ni rekao kolike kolicine bi mogle pomoci jer ovo sto sad radite bojim se da nije dovoljno

Jel ovaj donji link pouzdan prodavatelj?
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
obadva linka su sa iste stranice koju mi je izbacio google tako da neznam ali mislim da nebi trebalo biti problema ali opet savjetujem informirajte se dobro potrazite po interntu sve o cbd-u i koliko on pomaze u vasem slucaju jer nista od ovoga nije jeftino al ni to nije problem koliko je uzaludno gubljenje vremena i zivaca

imas na ovome linku istrazivanja http://www.rawhemp.tk/ Dr.Courtney koji je veliki zagovornik koristenja svjezeg canabisa sto vama sad nije moguce ali isto ima jako puno kvalitetnih informacija o cbd-u i ostalim kanbioidima a ima i spomena i o doziranju jest da se radi o sokovima ali preporucene doze u mg/kg bi trebale biti tu negdje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zdenis

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Teško će to pomoći u onoj mjeri koju očekujete nažalost jer liječenje samo visokom dozom CBD-a neće dati rezultate u kraćem vremenskom razdoblju i treba duže liječenje ukoliko je to cilj i jedina sigurna pomoć je klasićno ulje od nekih "medicinskih vrsta" koje se spominnje dakle ništa bez THC-a koji donosi olakšanje glede bolova i grčeva i to nemožete očekivati od CBD-a, ma koliko visoka doza u postocima bila i mišljenja sam da je to bacanje novaca uzalud(naravno da bi dugoročno moglo doći do pozitivnijih stvari i olakšanja ali mislim da vam to nije cilj barem koliko pratim temu).
S sličnim problemima smo se i sami susretali i još se uvijek patimo i tražimo neko rješenje.
Trenutno je žena na novim lijekovima(još gorim nego što je to tramal nažalost ali on više i nije djelovao kako treba radi predugog korištenja).Malo jo je lakše ali to nam nije cilj ali nemožemo ništa drugo nego nadati se "legalizaciji" pa onda koristiti ono što sigurno pomaže naravno.

Svakako sretno s daljnjim liječenjem ali dobro razmisli vrijedi li to novaca s obzirom na to što ste do sada dobili/očekivali od ovoga što trenutno kupujete.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zdenis

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
schema_uk.jpg


Pogledaj analizu ulja, kako nema skoro nista ili nista ostalih canabiodov tako da po mom mišljenju ulje ne valja.
Ako u cbd ulju nisu zastupani ostali kanabiodi onda ne liječi. Razmislite malo seljačkom logikom.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
to je labaratorijski test ulja poput ovog sto sad koristite u kojem nema nista drugo od kanabioida samo cisti CBD koji je legalan i zato ga mogu prodavati jedino sto su im cijene bezobrazno skupe ali hvataju ljude na prevaru i uzimaju ogromnu lovu

CBD pa cak i tako cist bez ostalih canabioida ima svoje ljekovito svojstvo jedino sto ostaje pitanje koliko moze vama pomoci al to nitko od nas koji su pisali u ovoj temi nemoze reci jer nije isprobao mozemo samo nagadjati sto nije nimalo ispravno jer radi se o vasoj zeni i njenom zdravlju...moj savjet je da krenete sami sa istrazivanjem dok nedobijete svoju sliku o svemu ovome i sami odlucite sta je najbolje jer vi najbolje znate sta mozete i koliko