CBD ulje VS ulcerozni kolitis

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.11.2014
18
19
3
Hvala na upozorenju,najviše da ne gubimo dragocijeno vrijeme.....

to je labaratorijski test ulja poput ovog sto sad koristite u kojem nema nista drugo od kanabioida samo cisti CBD koji je legalan i zato ga mogu prodavati jedino sto su im cijene bezobrazno skupe ali hvataju ljude na prevaru i uzimaju ogromnu lovu

CBD pa cak i tako cist bez ostalih canabioida ima svoje ljekovito svojstvo jedino sto ostaje pitanje koliko moze vama pomoci al to nitko od nas koji su pisali u ovoj temi nemoze reci jer nije isprobao mozemo samo nagadjati sto nije nimalo ispravno jer radi se o vasoj zeni i njenom zdravlju...moj savjet je da krenete sami sa istrazivanjem dok nedobijete svoju sliku o svemu ovome i sami odlucite sta je najbolje jer vi najbolje znate sta mozete i koliko


Istražujem "ovo područje" več par tjedana,da ne kažem mjeseci,a ponekad mi se čini da nemam pojma o pojmu......Treba pokupiti i pohraniti brdo svih tih informacija..ali eto,trudim se,nadam se da če sav trud kad tad uroditi plodom..
 
Poslednja izmena od urednika:
  • Sviđa mi se
Reactions: mario339

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
Indica strains of the plant are most beneficial due to their muscle relaxing properties. Some of the cannabis strains said to help patients with Crohn’s Disease and Ulcerative Colitis are:
Auntie Em
Blackberry
Black Domina (Sensi Seeds)
Blueberry
Blue Fruit
Chemo
Cripple Creek (Tom Hill Seeds)
Dynamite
G13 (appetite stimulation)
Mandala No 1
Ultimate Indica (Legends)
Purple Kush (appetite stimulation)
Santa Maria
Super Silver Haze (appetite stimulation)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: Meskalito and CilI

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nesjećam se jel sam negdje napisao ali "MI" nismo bili zadovoljni sa sortom koju smo uspjeli uzgojiti(neznam kakva je situacija kod vas i da li žena radi i kako ste to riješili s obzirom na probleme) ali moja žena je u mirovini i bila je u normalnom pogonu dakle normalno funkcionirala kad je trošila "joint" dakle nije bilo nuspojava i rušenja u krevet(tako da mislim da bi vam ova vrsta medicinskog kanabisa mogla odgovarati RQS Painkiller XL ima 9%CBD-a i 9% THC-a), jedino što nam je bio problem s obzirom na velike probleme i bolove što njoj to nije ubilo jačinu boli koliko je ona željela/trebala premda je dosta i to pomoglo ali smo trebali naći vrstu sa više THC-a u odnosu na CBD, a vrsta koju smo uzgojili imala je omjer 1:1 i nije joj baš najbolje sjela jer nam je prioritet bio "pokušati riješiti bolove i grčeve" jer je Chron u remisiji ako je uopće to i stvarna dijagnoza i to nam i je najveća smutnja te je teško odrediti što uzimati i izabrati određenu vrstu.

S obzirom da se radi o UK mislim da bi bilo dobro ići na neku kombinaciju u omjeru Sativa/Indica 40/60 ako želiš da žena donekle funkcionira i može biti funkcionalna, a ne da se pretvori u biljku i zabrazdi u krevetu cijeli dan(mi smo imali takvo iskustvo sa vrstama koje sam naveo u našem dnevniku i glede korištenja "ulja", a bogme i kao "joint")
Ako uzmeš opciju sa više Indice moraš se pomiriti sa saznanjem da ćeš trebati provesti jedno vrijeme sa ženom dok se nenavikne na terapiju(pomoć glede funkcioniranja,odlazaka na wc i ponekad i čudnog ponašanja s obzirom na djelovanja, da se neuplašiš naravno to se i razlikuje od slućaja do slućaja kao i osoba jer nedjeluje na sve isto).


Kolega ti je naveo neke koje se preporućaju za vaš problem, naravno izaberi 1 ili max. 2 vrste imoraš isprobati koje bi vam najviše mogle odgovarati i koji su vam prioriteti ali naravno uzmi u obzir i vrstu koju sam naveo od RQS-a iz razloga što ima omjer 1:1 i nema toliko visok postotak THC-a pa neće biti nekog teškog "stoned" efekta.

Da sad trebam išao bi na ovu vrstu s obzirom na potrebe:Royal Highness
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moj put and zdenis
06.11.2014
18
19
3
Pošto ono ulje sa početka teme nije urodilo plodom,uvelike trazim najbolje biljčice za outdoor uzgoj...mislim da cu se odvaziti i zasaditi par stabljika pa kud puklo da puklo...samo da se jos odlućim koju vrstu da zasadim.... :) i eto,opet vec na početku dolazim do problema... :) dakle,sta se preporuča za ulcerozni kolitis,a da zena moze barem koliko toliko fukncionirati tokom dana...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Izbjegavaj čistu indicu kao i čistu sativu te bi ja izabrao neku opciju sa omjerom indica/sativa 60/40 ili 50/50 s obzirom na potrebe i da žena donekle funkcionira OK.
Čista indika će ju zalijepiti za krevet i od funkcionalnosti "0" bodova, a čista sativa će ju previše podići i manje će utjecati na smanjenje bolova, mogući odmor i spavanja neće biti i osječat će se "high" kao i ostalo djelovanje iste imaš na netu djelovanja pojedinih vrsta pa malo potraži.
Ovo pišem iz vlastitog iskustva jer je isprobano na ženi sa sličnim problemima glede bolesti crijeva,smanjenja bolova i funkcionalnosti poslije korištenja.
Naravno i pošto je prvi puta gledaj da neuzmeš neku "egzotićnu sortu" koju će ti biti jako teško uzgojiti jer ima dosta posla ako želiš rezultate i kolićinu naravno uz uloženi trud i financije.Osobno nebi sadio više vrsta jer svaka traži drugačiji prstup i uzgoj te su potrebe razlićite malo pročitaj ostale dnevnike pa će ti biti jasnije o čemu prićam.
Ovako naizgled sve izgleda jednostavno ali vjeruj da nije baš tako pogotovo za prvi puta i tko se nikada nije susretao s tim.

Šta god odlućio sretno.
 
01.04.2017
8
0
1
37
Postovanje. Zanima me ako netko zna,bio cbd ulje iz austrije moze se kupit legalno na internetu 10 mililitara kosta 70 eura, sa 10% cbd-a, da li bi to ulje trebalo pomoc i da li je kvalitetno???hvala
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Daj vise napisi!
Imao si mozda neku virusnu ili bakterijsku infekciju?
Koristis koje lekove?
Prehransku dopunu?
Jeste radili kod doktora kakve testove oko toga?
Sta radis, sta jedes, visina, tezina itd. Sto vise podataka.
Ne trebam tvoje ime i prezime;)

Pomaze vutra kod te bolesti, provjereno.
 
01.04.2017
8
0
1
37
Prije 4 mjeseca sam primjetio plavice po tijelu, analiza krvi je pokazala samo 4000 tisuce trombocita a normalno je od 150 do 300 tisuca, vadio sam kostanu srz ,razne ljekove pio(kortizone) i infuzije(imunoglobine) i nista nije pomoglo,trenutno imam samo 10000tisuca teombocita. Diagnoza mi je itp-ideopatska trombocitopenija, doktor mi je rekao da bi trebao vadit slezenu da vjerovatno slezena ubija trombocite. Za ovu moju bolest je tipicno da se nezna uzrok,te spada u autoimune bolesti.
 
01.04.2017
8
0
1
37
Prije 4 mjeseca sam primjetio plavice po tijelu, analiza krvi je pokazala samo 4000 tisuce trombocita a normalno je od 150 do 300 tisuca, vadio sam kostanu srz ,razne ljekove pio(kortizone) i infuzije(imunoglobine) i nista nije pomoglo,trenutno imam samo 10000tisuca teombocita. Diagnoza mi je itp-ideopatska trombocitopenija, doktor mi je rekao da bi trebao vadit slezenu da vjerovatno slezena ubija trombocite. Za ovu moju bolest je tipicno da se nezna uzrok,te spada u autoimune bolesti.
Visok 178. Tezina 80..,
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Hebala ga, od tezine i visine znam za jedan khurac. Izvini na rijeci.
Daj vise napisi. Dao sam ti smernice sta mi treba.
 
01.04.2017
8
0
1
37
Sto se tice posla,Reklamacije kupaca s namjestajem, sto se tice hrane prehrana bez secera, ulja,kruha bjelog brasna,paleo prehrana. Nazalost pusac... sto se tice sporta u zadnjih godina slabo.. virusa i bakterija na sve sam negativan, krvna slika odlicna, jedino trombocoto nedostaju, kod ove bolesti je isto specificno da se moze u roku godine dana povuc sama od sebe ali nije sigurno... trenutno primam jedne inekcije proteinske odnosto taj ljek “tjera“ kostanu srz da proizvodi vose trombocita kako bi mi se podigöi. Ali vjerovatno ni to nepomaze jel vec dva mjeseca primam i nosu porasli puno trombociti, jel sam ozostavio jos sta???