CBD ulje za seniore

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Dragi i drage,

tema CBD ulja ili smole i njeno korištenje u liječenju seniora, tj. populacije u poznim godinama mi je osobno jako interesantna tema i voljela bih da čujem vaša iskustva ukoliko ih imate.
Naime, imam iskustva s korištenjem medicinskog kanabisa kako osobno, tako i u obitelji - ja koristila za psorijazu i akutne bolove, otac RSO za kancer i evo sada smo odlučili da pomognemo mojoj baki koja ima hronične bolove.

Teško je naći, barem na našim prostorima, osobu 75+ godina da nema neke "staračke" tegobe uzokovane - spondilozom, aritmijama, artritisom, hroničnim glavoboljama i sl. Zanima me, da li ste svoje starce pokušali "skinuti" s analgetika i uvesti im CBD ulje kao alternativu?
Moja baka je dosta propatila u životu, uz sve ove hronične bolove, psihički je dosta nestabilna, nekad histerična, kronično depresivna i često razmišlja o samoubojstvu. Tražila je od mene u povjerenju da joj nabavim morfij, kako bi ostatak života eto manje fizički patila... Ja zapravo mislim da dosta njenih problema svoj izvor imaju u njenoj glavi, a neurologinja je konstatovala da je blaga tabletomanka i da je dio njenih bolova prisutan zbog tolorencije na analgetike.

Došla sam do sjajnog CBD koncentrata. U pitanju je smola koja je dobivena iz CBD dominantnog hibrida a ne iz industrijske konoplje. Testirano je je i ima potpun kanabinoidni profil - veliku koncentraciju CBD-a, ostale kanabinoide i 1% THC-a koji se ne osjeti uopće.
Odlučila sam da baki dam ulje. RSO joj ne mogu dati jer ima užasne oscilacije sa tlakom, i mislim da bi je THC baš smantao. Čini mi se da je smola visoke koncentracije CBD-a baš dobra za nju.

Da li neko od vas ima iskustva sa davanjem CBD-a starijim osobama? Da li neko od vas koristi CBD za ublažavanje kronične boli i za gore pomenuta stanja i kakvi su rezultati?
 

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.085
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
ja svojoj baki koja je imala mozdani i ubrzanu staracku demenciju sa 75+ godina dajem cbd kapi 20% u omega uljima ona je sad na nivou djeteta od godinu dana u glavi ali cbd joj dosta ojacava imunitet i nema toliko agrasije kao kad nije bila na na cbd ulju secer takoder dosta joj je manji od kad je na cbd-u u jednom trenutku je prestala ista govorit niti se smijala od kad je na cbd-u stalno se smije malo malo neke recenice izbaci nasumicne ali izrekne ih u komadu i zna pjevat sto je po mene sve jako dobro pogotovo kad se radi o osobama koje trebaju cijelodnevnu skrb :D
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
Hvala svima na odgovorima.
@mario339 ne znam kako da izmjerim 1mg. Ulje ima baš visoku koncentraciju CBD-a i ostale kanabinoide što je najbitnije. dajemo joj za početak po jedno zrno dva puta na dan pa ćemo povećati kad joj spremim kapsule.
Kažem, ulje je stvarno jako kvalitetno, ja osjetim da me u krstima otkoči apsolutno nekih dva sata nakon uzimanja. Brbljiva sam i generalno vedra od njega, imam energije a kad prilegnem odmah bih mogla da zaspim, baš je super i do sada nisam naišla na ovakvo nešto jer uglavnom se cbd ulja i tinkture dobijaju iz industrijske konoplje koja nema puni kanabinoidni profil.
Eh sad, ja sam osoba sa višegodišnjim iskustvom, pušim strain koji isto ima dosta CBD-a za išijas i psorijazu, pravim kremu i sada ću da uradim topical od CBD smole pa ćemo da vidimo kada ga testiram, otvorim negdje thread jer sada studiram recepte i metode pa podijelim.
Kao neko s iskustvom ja ovo CBD ulje doista osjetim, ne u smislu high-a, ali baš da mi da pokretljivost u nekim dijelovima tijela, malo mi se kapci spuste valjda od trun THC-a, ali generalno, iskustvo je sjajno i mnogo mi je pomoglo sa menstrualnim bolovima - par sati bez muke. :)
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@mario339 ne znam koliko mg tačno, a u procentu je 60% CBD-a u smoli, 1% THC-a i ostali kanabinoidi. Ja znam da se navedeni procenat i količina čiste tvari u mg i g razlikuje i da su standardi različiti. Međutim, sudeći po ovoj koncentraciji, zadovoljava kvalitetom.

@hazeri nije ona klasična narkomanka koja je ovisna o opijatima tipa tramala, morfija i sl... kod nje je to više psihološki - analgetici, a morfij traži zato što je depresivna i što je jedna duboko istraumatizirana osoba, čudi me kako nikad nije na psihijatriji završila.
Njena ovisnost o tabletama je više psihološka gdje njoj tako određene rutine i paterni stvaraju zonu komfora uključujući i tablete.
Rekla sam joj da po potrebi uzme nešto za glavu ako joj bude do toga.

Lijepo sam joj objasnila sve i prihvatila je da proba s ovim, za sada je dan prošao bez apaurina, aspirina i sl.
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
To znaci da u 1ml imas cirka izmedju 500-600 mg cbd-a i od tuda mozes krenuti ako ti baka ima 50-60 kg uzmes 1 ml ulja i pomijesas sa 26 ml kokosovog, kupis veganske kapsule velicina 00 i napunis 30 kapsula smijesom cbd-a i kokosovog stavis na 24 h u frizider da se zaledi i nakon toga spremno je za baku 3 puta dnevno doza za 10 dana...ovo ti je najednostavniji nacin da baku naviknes na ulje i jos joj slozis pricu da ti je neki prijatelj doktor preporucio taj lijek i ima baka da se pomladi barem 10 godina :)
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
jeste, tako mi je i objašnjeno da bi trebalo imati između 500 i 600mg u 1 ml. Međutim, baka je prava minijatura, 158cm i 40kg tako da ide sada s manje od 1ml. 0.5ml otprilike što dođe otprilike na 4 zrna na što ću joj nakon tjedna i povećati i odraditi ovo s kokosom. Hvala ti puno na savjetu, već sam zbog doza razmišljala o kapsulama, ko će babi vjerovati koliko će istisnuti :let:
Vjerujem da će joj ovo olakšati svakodnevnicu, a da joj kažem da će je podmladiti odbila bi jer ima silnu želju da ide s ovog svijeta jer je eto teret svima... ah, nadam se da će joj i ove crne misli malo rastjerati. :)
 
  • Sviđa mi se
  • Haha
Reactions: Badi and GoLee

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Ulje koje imaš je pravljeni od industrijske konoplje. To mi potvrdi 1% THC, koji je u ulju. Ako hoćeš, da joj ulje pomogne, treba ga pojačati THC uljem.

Uzmi keramičku šolju, unutra stavi 10ml maslinovog ulja, dodaj 1ml cbd ulja i malo(0,1ml) THC ulja. Šolju staviš u posudu, gde imaš za 2-3 prsta vruće vode, izmešaj sve sastojke i stavi u bociču, koja ima kapalku. Tako možeš davati kapi. Počni 3 puta dnevno po 3 kapi i lagano diži dozu uzimanja.
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@CilI hvala ti na odgovoru. rečeno mi je da nije pravljeno od industrijske konoplje već baš od CBD straina. ovo 1% THC-a mi je isto tako rečeno da je toliko... međutim, ja kada sam uzela zrno tog ulja, naravno nisam bila high kao na THC ulju, ali kao da sam povukla koji dim dobre indike ali to bude tako 3 sata nakon konzumiranja i traje mozda jos 3 sata totalnog chilla nakon kojeg sam super energična ali i spremna za siestu svakog trena.
Eh sad je li mi dobro rečeno za THC, ne znam.
Otac koristi RSO koje je testirano na 75% THC-a, varira od 70 - 89% - koliko je zadnji put testirano, a što smo i osjetili ::ludak::
Prvo neka ide sada ovako, a onda ću da vidim da joj napravim mix sa THC-om i maslinovim kako si mi opisao, jer je doziranje jednostavnije a i efekat, da kažem, potpuniji. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.323
258
Sory ne volim nikad nikome uvaljivati sumnju ali cini mi se da ulje koje koristite nisi osobno testirala vec ti netko kaze postotak? Ako sam u pravu moj savijet ti je da posaljes uzorak i onda ces sa sigurnoscu znati sta koristis jer spominjes % ulja za koje se stvarno treba dobrano potruditi i imati veliko znaje da bi se dobilo 89% thc-a zvuci gotovo nevjerovatno a i 60% cbd-a koji nije od industrijske i sa 1% thc-a isto zvuci nevjerovatno i na kraju cbd bio on od industrijske ili nekog hibrida je isti tako da ako nisi sama analizirala ova prica o postotcima je pod velikom sumnjom sto se mog iskustva tice....navijam da sam u krivu i da imas vrhunsko ulje ali savijest mi nalaze da te upozorim da ne vjerujes nikome kad je rijec o kvaliteti kupovnog ulja
 

karamela

Aktivan Član
21.03.2018
133
510
63
37
@mario339 slažem se sa svim navedenim i nije mi samo saopćen procenat. zadnji uzorak je testiran na taj procenat. ne bih o detaljima, mislim da razumiješ. ali svakako, apsolutno se slažem s tobom da treba biti maksimalno oprezan.
Ono što je meni trenutno najbitnije je da i jedno i drugo radi i to jako dobro za sada. :)
 

Rancero

.........
Prijatelj Foruma
05.04.2015
581
5.238
233
tako da ide sada s manje od 1ml. 0.5ml otprilike
Ako se odlučiš na kapsule ja bi ih pravio kao što ti je @mario339 napisao,punu dozu od 1ml ulja a pošto je baka slabija onda joj doziraš manje u kapsulu.Ne puniš je punu od 0.9 ml nego sa npr 0.5 ml.Malo matematike i izračunaš ;) .I onda imaš raspon za pojačavat dozu po potrebi.
Ovo je po meni velika prednost kapsula jer stvarno možeš dozirat kako poželiš
 
02.12.2019
1
0
1
44
Ja sam naručila sa sajta cbd srbija, imaju u ponudi ulje od 5 i 7 procenata. Ja sam uzela belo od 5 posto za kucu, stiglo mi je kući za dva dana, naručila sam na sajtu, deluje mi ok, naručivala sam ranije al skuplje i čekala sam dosta, tako da mi za sada deluje ok, da li još neko ima iskustva. https://www.cbdsrbija.rs/