cemu da se nadam?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.11.2009
29
4
0
35
pozdrav svima! posadio sam sredinom 4. mjeseca biljke koje su mi bile unistene od mraza, bilo je tri biljke :( . posto nisam cesto kod kuce nisam ih mogao bas cesto obilaziti i bilo je kako je bilo, nisam znao sto cu i posadio sam ponovno krajem 5. mjeseca posadio sam 4 biljke i od 4 mi je ostala jedna:icon_lol: ona je posadjena u kanti od 10 litara sa kupovnom zemljom, sad je 4.7 a ona ima mozda 15-ak, 20 cm. zanima me vase misljenje sto ce biti sa tom biljcicom, znam da je jadna i mala ali dali ce stici nesto od nje biti. takvom okolo se cini neuredno ali to je malo suhog granja da ju prikrije jer je na takvom mjestu. inace je u kanti koja je zakopana.


bas ju volim, bas zbog toga sto je jedina ostala a od 4. mj pokusavam nesto ali ne mogu kad sam jako slabo kod kuce. pokazala je vec i spol koliko znam preflowering, dvije dlacice uz stabljiku nesto slicno ovome (ili to jos granja raste :S)
jucer sam ju zalio sa litrom i pol vode u kojoj je bila otopljena jedna plantela sumeca tableta za cvjetanje. eto recite svoje misljenje da se nadam pola grama ili 5 grama hehe.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
mozda bude nekaj sitno al sljedeci put se bolje pripremi..
ako je tako mala ili joj fali sunca ili premali prostor u teglici u kojoj je posadjena.
vise truda drugi put i bit ce i za zmotat.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Zasto drugi puta? Pa ima jos vremena da se to spasi i okrene dobrih 100g do kraja s dosta ljubavi...

Prvo presaditi biljku u prethodno iskopanu rupu i napunjenu kvalitetnom kupovnom zemljom(30 lit ce biti dosta)...zatim se uvjeriti da prima dovoljno sunca tijekom dana, a to je bar 10 sati dnevno...

Mozes zalijevati po potrebi svaki tjedan...i nakon mjesec dana ce mozda zafaliti hrane pa dodas i malo gnojiva...trebala bi ona dosta narasti i pruziti ti lijep urod...sve zavisi koliko si ti spreman raditi oko nje i koliko si joj ljubavi spreman raditi...

Preporucam da odmah pocnes citati po forumu sto god ti dode pod ruku da pohvatas osnove uzgoja...a zatim i sve drugo... =)
 
09.11.2009
29
4
0
35
hvala vam na odgovorima, presadit cu je u rupu iskopanu u sumi sa kupovnom zemljom onda ali bojim se da ce joj to bit stresno sto ce promjenit mjesto i okolinu pai da nebi pocela odumirati ili stati sa razvojem posto je vec 7 mj
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
mozda bi mogao i nove posaditi, ali it ce to na knap. imat ces 15 dana vegetacije, a to je duplo premalo :D

ali ko zna...

kaj ti mislis Sekach?
 
09.11.2009
29
4
0
35
pa tih kratkih 15 dana vegetacije se i bojim, znaci toliko joj jos ostaje da raste i razvije se, pa sam razmisljao samo da ju tako u kanti prenesem na sajt gdje je cjeli dan sunce umjesto da ju presadujem pa da se mora 5 dana oporavljat jos, pa neka raste koliko stigne a ima ona jos mjesta u toj kanti, nije to mala kanta. mozda je to bolja opcija nego da vadim zemlju i u prirordu jer ionako mozda nestigne vise nego sto bi joj ionako stalo u toj kanti.
 

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Ma rasti ce ti ona jos u cvjetanju ali ne previse.

Samo ju ti presadi u finu zemlju i osiguraj max sunca i probaju ju mlao pognojit za vege jos.
 
09.11.2009
29
4
0
35
pozdrav. evo mene ponovno da osvjezim temu, biljku sam nakon sto sam stavio ovdje post, premjestio na bolje i suncanije mjesto ali nisam ju presadjivao jeri mislim da ionako nemoze prerasti velicinu da bi joj kanta bila mala.
evo slika od prije 10 dana:

i ovo su slike od danas prije pola sata :D :
da zaboravio sam napisati da mi je na dan pisanja prvog posta PUZ POJEO nekih 30 posto stabljike, cjeli vrh onaj. zato se tako razgranala u grm. sta mislite? jel napredovala kako spada? hoce bit vise od 5g :D
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
gugy je napisao(la):
da zaboravio sam napisati da mi je na dan pisanja prvog posta PUZ POJEO nekih 30 posto stabljike, cjeli vrh onaj. zato se tako razgranala u grm. sta mislite? jel napredovala kako spada? hoce bit vise od 5g :D

:vb_kez::vb_kez:

Ti si prvi ove godine na forumu od koga sam cuo da mu je puz pomogao...a stvarno jeste :)
Imas srece vise nego znanja,al boli te uvo iskoristi to,ako su to one kante od 25L kako mi se cini,ne trebas uopste da presadjujes;to im je sasvim dovoljno.
Moj savet bi ti bio da sad ubacis gnojiva i to prvo nesto za vege fazu, 7-7-7 da joj prvo malo pojacas koren i stabljiku...a posle predji na gnojivo za cvetanje...
I naravno sto vise sunca sa redovnim zalivanjem...


Enjoy
 
09.11.2009
29
4
0
35
hvala vam na pohvalama, da zbilja mi je pomogao puz :D zbog njega ce bit bar tri vrha haha, a zaljevam ju sa onim sumecim tabletama od plantele, i prije dva tjedna sam poprskao forifertilom. da trebao bih gnojiti ali se bojim da ju ne spalim. moze li mi netko mozda reci koju mjericu UREJE da stavljam litru vode, to je jako dobro kad odstoji partim dana u vodi, imam neke poljoprivrede pa vidim da je nenormalno pomoglo otkako smo sa tim spricali, ali stari nece rec mjeru :D pa ako netko zna da mi napise jer se bojim da ju ne spalim. kanta je od 15l...nadam se nekoj 10-ki bar.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
neka ih na prozoru..a kad sklopis box,krenes polako da gajis nesto firmirano,ili isto to kad probas sa prozora...Moze da bude nesto,moze i da ne bude..

Presadis tu jednu u vecu saksiju sa kvalitetnom zemljom,u tu drugu dodas i uzivas. Kasnije djubrivo kad zatrazi.