Cena opreme za unutrasnji uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Izmedu 20 i 400 eur...zavisi koliko si mastovit, spretan i koliko volis biljke/koliku kvalitetu zelis...
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
iako se na prvi pogled izrada pc growboxa može činiti jeftinom .. uz nekontroliranu potrošnju cifre mogu postati zanimljive...
koliko me sjećanje služi ....
kučište PC-a (big tower), žice, kablovi - imao...
CFL žarulje (philips,osram cca.50kn svaka) 4x825/7 + 4x865 - cca.400 kn mada mi se čini da biljke najbolje reagiraju na one od 4000k(mandi) ili 5000k(te nisam našao)
DIY reflektor - cca. 80kn za al.lim
grla za žarulje - 6 x 8-20kn - cca. 50-120 kn
reflektirajuća folija za auto (ona skuplja sa kružićima) 2x20kn - 40kn
PC ventilatori 1x120 + 2x80 - min. 100 kn (tihi sa velikm protokom)
pištolj za plastiku + štapići - cca.100kuna (za ljepljenje folije unutar kučišta probao sam sa raznim silikonima ali miris nakon ljepljenja te samog rada kučišta je neizdrživ)
aktivni ugljen cca. 100-200kn u pevecu ima neki kineski jeftiniji al mislim da čak i taj radi svoj posao
DIY filter - uz pomoć onih adaptera za peć/dimjnak + mrežica od koša za smeće - cca.120kn
dig.timer - 50 kn
radio mjerač temp./vlažnosti - cca.100kn
Duct tape crna/srebrna - cca. 60kn (mada sam ja i potrošio više s obzirom da neke imaju prejak miris, pa se isprobavalo....)
bočica za prskanje - 10kn
teglice - cca.50-100kn
zemlja - 50kn
perlit - 30kn
gnojivo - 60kn
ph tester - 50kuna (digitalni je must have, ove tekućine su totalno nepouzdane, prevelika odstupanja (150-xxxkn)
znači bar 1300 kuna....
+ vrijeme potrebno za obilazak trgovina, benzin....

Uglavnom da idem u ponovnu izradu pc box-a HPS od 70w odvojen staklom od ostatka box-a bi bio moj jedini izbor, ispalo bi jeftinije i puno jednostavnije za samu izradu....
Osim samog gušta uzgoja u malom prostoru, totalno neisplativa investicija.
Potrošena lova na izradu boxa + račun za struju za dobiveni urod po meni pa da dobijem i 50g od neke domaćice - neisplativo....
zato krećem u tjuniranje ormara : Supersprint ispuh sa sportskim katalizatorom , Samco crijeva, veći intercooler, KN filter za usis, Powerflex seleni, veće felge, dampiranje i najbitnije od svega novi motor ... :)
 
06.09.2009
13
0
0
33
Sve preko 100 eura je previse skupo za mene. Mada vidim da prodaju kompletne boksove oko 70-130 eura. Na kojem su levelu ako ih ocenjujemo od 1 do 10?
Mada da zivim sam drugacije bi bilo,ovako bi morao da krijem..
Dojadilo mi je da pusim nesto bezveze, uvek sam imao zelju za pravim skunkom, za ak-47,white whidow,purple haze,lemon haze itd.. :/ Dok toga ovamo nema, u opste.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
samo da se nadovezem na AndrijaJ: nije potrebno sve to sto ti je on tamo nabrojao! Ph tester nemam, nemam CFL-ke 865, nemam perlit, nemambočice za prskanje, nemam, DIY filter, nemam DIY reflektor, nemam grla za zarulje koje kostaju jebenih 20kn (nego 8kn i keramicke su i cisto dovoljno), nemam pistolj za plastiku. Dakle, biljke rastu i bez tih svih *****rija. Ako nemas mogucnosti bez brige, evo sveo sam ti cijenu za cca 800kn jeftiniju!

A sve ostalo mozes kasnije nabavit kako ces imati para... A po mojem misljenju je da za PC box ne treba neznam kakva oprema jer samo uzgajanje u PC-u je namjenjeno da smanji troskove izrade i uzgoja....

Ako mislis kvalitetno raditi, radi veci box i onda ulozi 1300-2000kn...koliko sam ja sebi izracunao sa svom potrebnom opremom, cifra za box velicine 0,6mx0,6m i visine 1,5m (necu nabrajat sve sto i kako u te dimanzije ide) dodje oko 250e. I imam skoro savrsen box za uzgoj... Sve ostalo je pretjerivanje i bacanje novaca...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
grla za žarulje - 6 x 8-20kn - cca. 50-120 kn -> fail, ima ih po 5-6 kuna
CFL žarulje (philips,osram cca.50kn svaka) -> isto lagani fail, ima ih po 35-39kn, ako govorimo o onim od 23w (phillips), a da ne pričam o TEŽovim, koje dođu 15-20 kn 23w.
reflektirajuća folija za auto (ona skuplja sa kružićima) 2x20kn - 40kn -> bijela mat boja, 5 kn valjda
DIY filter - uz pomoć onih adaptera za peć/dimjnak + mrežica od koša za smeće - cca.120kn -> ovo se da složit polubesplatno, ili za 50kn max
dig.timer - 50 kn -> analogni. 29kn
radio mjerač temp./vlažnosti - cca.100kn -> nepotrebno
ph tester - 50kuna (digitalni je must have, ove tekućine su totalno nepouzdane, prevelika odstupanja (150-xxxkn) -> isto skoro pa nepotrebno

Tak da kompa, mogao si proći 50ak eura jeftinije, al ajd ništa strašno, a i imaš neke điđe miđe, testere, termo/higrometre, nije to za bacit :)


HazeSeeker je napisao(la):
Za pristojan grow box od 120x120 +CT, vent, filter balast i žarulja ---- 3000-3500kn(450-500e)

Je, ak kupuješ u smart snail shop :nana:
600w (son-t pia plus) + box + CT (homemade) 300-350 eura MAX
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Uzmeš si vremena,pročitaš dosta tema na forumu,naučiš teoriju,prošetaš po trgovačkim centrima i izraćunaš si.
Prema osobnom iskustvu (pretraživanje po netu i bauljanje po trgovinama)...od 0 do 20000 e - ovisno o potrebama,željama,mogućnostima...hm,da ne kažemo i namjeni,jel (u tu raspravu se ne ulazi).
Nema smisla sad diskutirati o cijenama,kad ni sam oćito ne znaš šta bi. Jedini savjet koji ću ti dat je da odmah nabaviš HPS žarulju,a kasnije kad se uhodaš,eventualno razmišljaj o kombinacijama nekim.
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
"koliko para toliko i muzike" je izreka kod mene... slazem se da ne morate ulagati u opremu,ali onda nemojte ni da ocekujete na nekom urodu,ili da se pitate "gde sam pogresio" kad sam sve dobro radio...
b3I1 pitanje ti je isuvise uopsteno... moras precizirati makar koliko si biljaka mislio da uzgajas pa da ti na osnovu toga kolege odrede velicinu boxa i sve ostalo sto ide uz njega...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

pav1337o

Aktivan Član
14.09.2009
91
16
0
41
Ja sam za ispod 350kn slozio kantu

pc big tower (76cm visine) s otpada
5 cfl 23w (39kn komad)
5 grla (7kn komad)
2m žice (3kn)
1m navojne šipke - za podizanje i spuštanje svjetla (7kn)
2m2 folije za zamatanje poklona (4.5kn)
termometar (8kn kod kineza)
2 venta (25kn komad)

Sve ostalo (teglice, matice, lim za reflektor, postolje za lampe i sl.) sam našao doma.

Sića!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Turf. and Z&N
18.04.2011
1
0
0
33
Pozz,
ja se izvinjavam,ali imam par pitanja...Jedno od njih je koja vrsta skanka je najbolja za indoor uzgoj?(prvi put uzgajam)
probao bih sa vise,pa me interesuje koja vrsta bi za to bila najbolja...
Ako neko zna,nek ostavi link bio bih zahvalan...
p.s.cena nije bitna,samo da je kvalitetno i da su prinosi veci...
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Prinos ovisi o tebi kao i kvaliteta...koju ne spominješ. Ako ti je prvi put najmanje je bitno da se prinosima opterečuješ. Nisi napisao opremu koju misliš šta je jako važno.
 
17.04.2011
5
1
3
Za nekakav početnički box, tipa PC ili manji boxić za dvije blijčice, gledajući da se prođe što jeftinije,cijene bi bile nekako sljedeće,barem kada sam ja zadnji puta gledao:
-Žarulje: Philipc cca 50kn. Osram cca 30kn, TEŽ cca 20tak kn (Ukoliko radimo manji box i sa CFLkama. Tada je to nekako najveća stavka u shoppingu)(Elektromaterijal&Plodine,Ri)(sve skupa 5 komada)
-keramnička grla sa onim malim L-nosačima, za plafonijere: 5.50 kn
-Ventilatori: Našao i po 15kn, inače Spire od 25kn (Handyshop,Ri)
-Tajmer: 39kn (Tehnomax,Ri)
-zemlja: od 25kn pa na gore...
-Sve drugo: u kineza. I te ostale stavke ne prelaze cifru od 10tak kn, npr. refletkirajuća folija za auto: 12kn, Termometar: 9kn, alu-folija: 10tak kn,...a te ostale stavke i nisu nešto što se ne može pronać doma...Znači sve skupa za nekaki početnički box sa osnovnim uvjetima za uzgoj tipa rasvjeta i ventilacija: MAX 200-250tak kn...Pod uvjetom da se sve što zafali, tipa kablovi, adapteri ili napajanje od koma za ventilaciju, ima doma...Eto, toliko je mene bilo u startu koštalo...
 
17.04.2011
5
1
3
Za nekakav početnički box, tipa PC ili manji boxić za dvije blijčice, gledajući da se prođe što jeftinije,cijene bi bile nekako sljedeće,barem kada sam ja zadnji puta gledao:
-Žarulje: Philipc cca 50kn. Osram cca 30kn, TEŽ cca 20tak kn (Ukoliko radimo manji box i sa CFLkama. Tada je to nekako najveća stavka u shoppingu)(Elektromaterijal&Plodine,Ri)(sve skupa 5 komada)
-keramnička grla sa onim malim L-nosačima, za plafonijere: 5.50 kn
-Ventilatori: Našao i po 15kn, inače Spire od 25kn (Handyshop,Ri)
-Tajmer: 39kn (Tehnomax,Ri)
-zemlja: od 25kn pa na gore...
-Sve drugo: u kineza. I te ostale stavke ne prelaze cifru od 10tak kn, npr. refletkirajuća folija za auto: 12kn, Termometar: 9kn, alu-folija: 10tak kn,...a te ostale stavke i nisu nešto što se ne može pronać doma...Znači sve skupa za nekaki početnički box sa osnovnim uvjetima za uzgoj tipa rasvjeta i ventilacija: MAX 200-250tak kn...Pod uvjetom da se sve što zafali, tipa kablovi, adapteri ili napajanje od koma za ventilaciju, ima doma...Eto, toliko je mene bilo u startu koštalo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

rockerboy

Aktivan Član
23.11.2010
183
56
0
31
Koliko dodje filter koji uklanja miris i dali se moze cijeli grow odradit sa cfl-kama i koliko one kostaju? Mislio sam slozit box od 30D 30Š 60V.
Jesu li neophodne hps lampe?