CFL 8x20w + 2x65w - Nepoznata Ulicna Veselica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
14.05.2015
9
119
28
ns
Prije svega da pozdravim sve i zahvalim se ljudima odgovornim za postojanje jednog ovakvog foruma kojeg citam vec duzi period i svaki dnevnik pratim vrlo emotivno i navijam za sto bolji ishod. :D
Strucnjak nikakav nisam sve sto znam naucio sam od vas citajuci dnevnike, ovaj otvaram jer mi je prvi grow i ujedno su mi potrebni vasi savjeti u slucaju neke anomalije na biljci. Nisam u nekim parama pa sam se snalazio za sve sto mi je potrebno i nadam se da cete mi vi bacit koji savjet kako najbolje da iskoristim box. Biljka mi je procvjetala u Outdooru u saksiji a zasadio sam je kasno i bez nekih ocekivanja prije 2 mjeseca, cisto sam htio da se istreniram malo na njoj ali kako je procvjetala zaljubio sam se i zainatio da mi uspije do kraja pa sam za kratak period nabavio opremu za indoor i prebacio je u box, dok je bila vani napravio sam toping sad koji tacno ne znam al sam skino vrh i jednu granu sto je rezultiralo da dobijem 2 vrha i kako sam neki dan radio LST malo mi se rascjepila u tom djelu gdje se razdvajaju vrhovi.. tu me dusa zabolila, prilozit cu slike na kraju posta da vidite kako to sve izgleda da me mozete lakse usmjerit

Sjeme:
- Izvadjena iz meni nepoznatog straina ali je hed izgledo ko iz bajke i rad joj je bio isti takav, ugodan za drustva, smijanje do suza, lagani hedovi i lako se mrvi sa mnogo "kristalcica" po prstima nakon mrvljenja, ako mi uspije grow i ako bude upola ko ova iz koje je izvadjena niko sretniji od mene

Zemlja:
- Plantela Ideal (sranje od zemlje slabo raste biljka pravo al uskoro planiram uzet Terra Magmu, trenutno oko 15L saksija)

Box:

- Ormar dimenzija 55x85x165

Vent:
- Trenutno drzim otvorena vrata ormara jer jos nisam spojio ventove ako moze neko od vas da me savjetuje, a imam 3xPC vent oni mali od 12v i jedan za kupatilo jeftini 95m3/h, njih sam planirao tako da ova 3 pc venta budu upuh svjezeg zraka u dnu boxa i ovaj veci dijagonalno u vrhu boxa (ventilaciju bas i ne kontam te kubike po satu ni koliko je zapravo potrebno biljci i nadam se da ce me neko usmjeriti) i imam jedan sobni za cirkulaciju zraka

Rasvjeta:
- sticajem okolnosti CFL sijalice su mi besplatno bile pa sam ih povezo na okvir koji sam napravio od daski a imam ih 10 na tom okviru, trenutno 5x2700k od 20w (1300L), 3x6500k od 20w(1120L) i 2x6500k od 65w (4000L), Trenutno nemam vise sijalica od 2700k a biljka mi je u fazi cvjetanja nadam se da ce izgurat s ovim spektrom, sljedeci grow ako Bog da skuckat cu se za HPS i MH nekih 250w

Gnojivo:
- Do sada nisam gnojio biljku, mnogo kise je palo dok je bila u outdooru tako da nisam htio izmisljat da je ne bih ugusio a imam Plantelu Cvet i List za koje mi takodjer nije bio potreban novac.





Box.jpg DSC07654.JPG DSC07655.JPG DSC07656.JPG DSC07657.JPG DSC07659.JPG DSC07661.JPG Untitled.jpg


 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Malo je ovaj sobni preglomazan ... ovo ostalo ok jer kako i sam kažeš ,nema para za više crvenog spektra.
oOsiguraj ti biljki samo 12 sati mrakače i bit će nekog dima.
 

deraxor

Banned
Banovan
28.05.2015
384
648
93
na taj sobni obavezno stavi kakvu mrežu, odmah sam se sjetio svoje danas kad sam otvorio box, čujem struže nešt' kad ono vent žvaće lišće.
Od ta dva mala koji su isti možeš spojiti u jedan. ja sam dva intelova sa procesora zaljepijo jedan na drugi ubaco u nekokavu cijev i to mi je sad glavni vent za ispuh. Upuh pasivan.
sretno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: TagLajfone
14.05.2015
9
119
28
ns
pozdrav groueri evo mali update stanja moje curice;

režim svijetla: 12/12
biljka je stara oko 3 mjeseca (ne znam tacan datum kad je izvirila)
nabavio sam neke opreme iz Kine pa se birikam sa tim, uglavnom mala mi je zadovoljna uslovima cvjeta polako al sigurno, na metar od boxa osjeca se ugodan miris nezrele biljke, zalijevanje sam vrsio tek kad se skroz osusi pot sto je bilo svako 5-6 dana i to sa 3l cesmovace koja odstoji 20ak minuta, zadnje zalijevanje je bilo prije 4 dana sa 10ml plantele na 3l vode
i da kazem da mi kolicina nije bitna bitno mi je da zavrsim grow do kraja, jednu debelu buksnu smatracu uspjehom, poz
 

Prilozi

  • slika1.jpg
    slika1.jpg
    419,9 KB · Pregleda: 58
  • slika2.jpg
    slika2.jpg
    196,7 KB · Pregleda: 54
  • slika3.jpg
    slika3.jpg
    161,7 KB · Pregleda: 54
  • slika4.jpg
    slika4.jpg
    443 KB · Pregleda: 55
  • slika5.jpg
    slika5.jpg
    472,4 KB · Pregleda: 61
  • slika6.jpg
    slika6.jpg
    557,1 KB · Pregleda: 59
  • slika7.jpg
    slika7.jpg
    230 KB · Pregleda: 55
  • slika8.jpg
    slika8.jpg
    390,2 KB · Pregleda: 59