CFL and HPS 400w Prvi GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Au, na ovoj vrucini ja da drzim na 35 didi.... za sad je ok ide malo preko 35 ali to je 36 37 ja se trudim koliko mogu ali... Fala vi puno :D
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Danas sam ih polio sa pola doze rastvora slavola.
SLAVOL stimulishe klijanjei nicanje, povecava aktivnost korenovog sistema, ubrzava rast biljaka, povecava iskorishcavanje N P K i mikroelemenata iz zemljishta i utiche na povecanje prinosa.
Ovo sam koristio u *********** i bash je ok, gledao sam kako koren raste, planirao sam da za 4-6 ubacim i pola doze npk djubriva 12-4-6 to mi je najpribliznije hesi-ju za vegetaciju. Za sada je sve ok. izgledaju zdravo evo i josh jedna fotka pa cu da pauziram sa slikama i sebe sam smorio.






Poshto mi je malo toplije u boxu, svaki dan stavljam flashu od 1,5 l zaledjenu i da po njoj duva vent tako da malo rashladi, crevo sam razvuko do prozora i snalazim se! Pozz svima!!!
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Mala pomoc, chini mi se kao da se listici pomalo savijaju na gore ili ja tripujem , i kao da mu listici menjaju boju ka zutoj ili i to tripujem. Ako je to msm da je Mg ili treba malo dubriva poshto sam ja miksao zemlju sa nekim humusom, mozda su to istroshile pa im sada treba josh ili shta?
evo fotke pa pogledajte i prokomentarishite pls...












ovo su svih 4 pa sad... ako postoji problem pomagajte da ga reshim...
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Sad mi je laknulo, uchinilo mi se kao da su listici pocheli da se savijaju na gore po malo. Ali shta ja znam, da pitam samo.
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Imam mali problem, nije mi se ovo nikad deshavalo, biljchice su stare 13 dana, sve je kako treba, temperatura max 37c, ph vode 6.2 zalivanje svaki treci dan dodao sam malo slavola i u 1l vode stavim 1 ml NPK 12-4-6, ventilacija radi non stop, svetlo 6400k 18/6.
pojavile su se nekakve tachkice po listicima... SMORRRRRRR

Ovo su biljchice












Ovo su tachkice. POMAGAJTE!!!




 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
a što ih gnojiš tako male? zar nisi ništa čitao po forumu?

nema potrebe da ih tako male hraniš, zasad imaju u zemlji sve što im treba. nemoj ih gnojiti još dobra 4 tjedna ili više (najbolje dok same ne pokažu da im nešto fali), samo ih presadi u duplo veće posude kada bude trebalo... (po mojoj procjeni trebati će im presađivanje za nekih 10-15 dana)

sada ih dobro zalij vodom (barem dvostruko više vode nego što je volumen posude) tako da ispereš taj višak gnojiva da se ne spale još jače...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
zibisher je napisao(la):
... biljchice su stare 13 dana, sve je kako treba, ... dodao sam malo slavola i u 1l vode stavim 1 ml NPK 12-4-6 ... pojavile su se nekakve tachkice po listicima...

sve je kako treba pa cemo malo da dodajemo da bude kako ne treba ;)
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Djubrio sam ih zato shto mi zemljishte nije bash neko, ja sam pravio neki miks, kupovna zemlja, zemlja iz krtichnjaka(to su one kupice shto izbacuje krtica kad kopa tunel :D), pesak, stiropor, i hidroton kuglice pri dnu saksije, i pri vrhu saksije. Pa sam mislio da im malo odam hranicu. Ako je od djubrenja necu vishe, od sad samo chista vodica, mislio sam da je od svetla, zato shto sam skoro spustio sijalicu, to je cfl od 200w 6400k, pa sam je sinoc podigo malo. Takodje mislim i da je do temp, ali verujte mi teshko je drzati tako nisku temp, po ovakvom vremenu. Hvala na savetima.
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Dan je 20-ti biljchice napreduje, ne bash kako sam mislio da ce da napreduju ali ide nekako. Presadjene su u vece saksije i dodao sam malo djubriva ponovo, zato shto su listovi pocheli na krajevima da zute pa sam mislio da je zbog toga, ph vode kojom zalivam je 6.0, a ph vode koja izadje iz saksije je do 6.5, temp ide do 37c, rezim svetla i dalje 18/6. Evo i slika pa procenite dali je to ok.
















ovako se hlade :D


E da josh jedno pitanje. Dali je malo 200w 6400k za vege svih 4 komada, i dali da ubacujem josh sijalica?
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Uzeo sam djubrivo za vege, plantela list, pominje se dosta na forumu pa reshio i ja da ga isprobam. Samo me zanima neshto shto se zemlje tiche, ovde kod mene u gradu nema nekog izbora ali sam nasho neku zave se organika, pa da pitam zna li neko neshto o njoj?
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Imam neki osecaj da sve vreme stoje u mesto, lepo su krenule i onda kao da su zakucale, usporile sa rastom, nemam pojma shta ima je, sve im je super, mozda sam malo preterao sa djubrenjem, ali isprao sam ih ne verujem da je zbog toga.
AJde ako neko ima neki savet shta da im radim.
I da molio bih admina da mi prebaci dnevnik u dnevnike uzgoja ako je to moguce. HVALA u napred.
I da josh neshto, vrh lista zuti to mu dodje zbog ph ili djubrenje?
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Ne verujem da je to, presadio sam ih pre par dana ms dva tri, i koren je bio skroz ok nije mu nishta falilo, rastu one po malo, ne puno, mozda je zbog temp, jel zna da kad je mnogo vruce ode i do 37c ali ja to obaram na 35 chim vidim. Evo ovako izgledaju listici, ne svi samo oni naj nizi ostatak biljchica lepo izgleda.



 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Korijen ostecen sto posto, vidim sad i po slici. Ista stvar se desila meni. Mislim, ja se za tvoje dobro nadam da grijesim ali cisto sumnjam. Vidjet cemo za tjedan dana. Jos ako su listovi mlohavi na dodir... gotova je stari moj. :) Al kazem, zivi bili pa vidjeli.
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Listovi extra zategnuti, kazem koren je bio super pre 2 dana i to zilice na sve strane, stablo isto extra zategnuto, pocheo lst po malo, al si me naplashio, nisam ja mnogo djubrio, mnogo mala kolichina npk 12 4 6 , ph vode kojom sam zalivao je uvek 6.2, obaram ph vinskim sircetom, nznm shta bi moglo biti. A i ti zapeo koren poa koren :D Ako crknu kupim brend seme i cao zdravo.