CFL and HPS 400w Prvi GROW

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Evo ovako, za pochetak.
Niti znam dali je ovo pravo mesto za pochetak dnevnika, jedva sam nashao kako da pochnem. Ispravite me ako greshim.

Imam dva boxa, za vegetaciju dim. 60x60x90 a za flower 90x60x180 (dali je to dovoljno za flower ili da napravim 90x100x180?)

Vege: cfl 250w 6500k i cfl 60w 6500k
shto se tiche vazduha imam dva ac fan msm da su fi 10, i nekoliko komp ventova
E sad shto se tiche navodnjavanja, mozda je malo glupo ali napravio sam *********** komplet ako uspem nekako da ubacim slike videcete.

shto se tiche flower-a imam cfl 400w cool tube mali fi 150, turbinu, i josh jurim vent za meshanje vazduha. Filter za vazduh planiram da napravim od filtera fap-a sa aktivnim ugljem, sve ce biti postovano kako napredujem. prigushnicu i upaljach imam reflektivne folije i sve josh shto treba.

E sad ima li neko iskustva sa hidroponskim sistemom ili jednostavno da krenem soil?
ako moze malo pomoci oko svega, ja se nadam da cu krenuti za najvishe 2 ned.
I ako moze mala pomoc u odabiru semena, planiram ga naruchiti kroz par dana.
Hvala u napred!!!
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Pogledajte prilog 443

Ovako izgleda vege box, malo sam ga preuredio, stavio kanistar sa vodom ispod celog boxa tako da sad imam punih 90 cm u visinu, ubacio josh jedan vent koji mesha vayduh, chisto da bude.
Shto se tiche flower imam skicu, ali josh radim na projektu da ga dovedem do savrshenstva. Shim ga budem napravio bice i slika. MOLIM ZA SAVETE, shto vishe to bolje. HVALA!!
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
43
svaka cast za trud i angažiranost,box izgleda super!

ono što mi upada u oci jest 310 W za vegetaciju u boxu te velicine što znaci pakao.
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Apotekica



Želim srecu sa hydro, i mozes Smokija pitat ako ti sto ne bude jasno.... ;)

:clap: za sređen box.


Temperatura u boxu?

EDIT:

i da reci moderatoru da ti prebaci ovo u dnevnike.... a ne u nezavrsene dnevnike :rofl:
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
36
0
40
sretno brate al kad vidim kako tu rade u zemlji početnici....jao si ga tebi i na hidru....pogotovo ako ne znaš simptome faljenja ubrat nakon 30 sekundi.....ja bi ti savjetovao da to odložiš za barem drzgi grow....
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
E shto se tiche temperature, prve biljke koje sam podigo do kasne vege faze nisu se zalile. nazalost zbog nekih okolnosti sam morao da prekinem sa tim growom, ali ovaj planiram da iskidam. Cfl ne greje, ja na ovu od 250w stavim prst i opushteno.
Samo mi treba koje je seme dobro, nisam bash pochetnik shto se tiche svega, ali mi je potrebno josh nekoliko saveta.
Svetlo... Nije mi teshko da izbacim jednu sijalicu. I da naravno regulisacu ja sve to pre nego shto pustim.
Nabavio sam i pumpicu za vazduh, rasprshivasch, i josh po neshto pa sklapam polako. Hvala vam momci!
]
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
zibisher je napisao(la):
...Samo mi treba koje je seme dobro ...

vidi, svako brendirano je ok, jako je nezahvalno savetovati drugom seme, tj. vrstu... moras se odluciti za nesto... sve zavisi kakvi su ti kriterijumi bitni, napravi bar neki izbor pa onda eventualno trazi savet... niko od nas ne moze da zna sta ti preferiras
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Aj vidi ako ti bije teshko da javish da prebace temu, ja neznam kako. :/

---------- Post added at 13:02 ---------- Previous post was at 12:59 ----------

Evo ove dve vrste su mi zapale za oko [h=2]Fem The Cheese[/h][h=2]Fem Lemon Skunk[/h]pa sad nznm koliko je to dobro. to su iz green h....
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ok su obe vrste s tim sto bih ja licno pre uzeo cheese, al ako mozes uzeti obe super, i resio si problem dobrog semnena ;) jedino je pitanje da li je ghs najbolji izbor banke
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
pa cheese rade i royal dutch genetics, dinafem, homegrown fantaseeds, big buddha seeds... poslednje dve banke imaju bolje ocenjen cheese od ghs-a
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Probao sam i Cheese i Lemon Skunk,Lemon sam i uzgajao od GHS je bio i nisam imao nikakvih problema sa klijavoscu prem da vidim neke komentare na forumu da Greenhouse seeds malo zezaju.
Lemon skunk je lijepi stoned,malo kraće traje..nije sad da zakucava.Ali okus i miris mu je perfektan kad se malo to sve posusi i skjura lijepo.
A Cheese mi je vise bacao na neki high,stalno neke misli u glavi,dosta dugo te drzi i stvarno mi se svidio dim.

Eto,ovisi sto volis i ocekujes od biljaka.Osobno bi uzeo cheese ;)
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Hvala vam na savetima, samo nastavite mnogo mi je drago shto se svi trude da pomognu. Trenutno sam u fazi rekonstrukcije boxeva i prilagodjavanju uslova za dobar uzgoj, imao sam nekih prblema oko predhodnog grow-a, pa ne bih voleo ponovo neshto da me sprechi da zavrshim ovaj. Bice slika, bice postova... Samo da ushushkam sve.
Mislim da cu cheese, kontam da je dobar, a i svi ga hvale. Hvala svima josh jednom!
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Ime autoflower samo za sebe govori, biljka sama počme cvijetat nakon 2-3 tjedna, znaci stalno isti svjetlosni rezim moze imat (u indooru), dok regular moras vegetirat sa svijetlom duljim od 12 sati, a prebacit na cvijetanje stavljanjem svijetla na 12/12.....
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
To li je, onda mi nije problem, imam i vege i flower box (koji je u pripremi)
Imam josh jedno piranje, imam neki ac fan fi 80, ali dobro duva, dali bih mogao sa dva takva da oladim 400w hps? Imam ja i turbinu i sve ali ne smem je ukljuchivati poprilichno je buchna.
I onu cfl od 200w (moja greshka nije 250) Stavio bih samo nju na 4/5 biljke, jel je dovoljno? I dal bi mogo taj box dimenzija 60x60x90 da ohladim sa 4 80x80 komp ventova? Msm u podrumu nije velika temperatura, i leti i zimi je ista. Strah me da me ne provale zbog buke. Samo zbog toga ne smem hidro koji sam planirao i prvi put mi je dobro krenuo, ne smem staviti turbinu, smorio sam se ko crv malo pre ukljuchivao i proveravao dali se chuje, i bogami se chuje.
Planirao sam i celu prostoriju izolovati sa stiroporom ali nznm koliko bi pomoglo. Stvarno nznm shta da radim... Kako da prikrijem zvuke? Aj malo pomoci oko toga. Frka mi je od komshija, ne dolaze tako chesto ali silaze u podrum, nznm kako bi reagovali na sve to... Hvala...
 

zibisher

Aktivan Član
23.04.2008
94
58
18
82
Opet me zajebashe! morao da batalim i ovaj grow pa se opredelio za mali sobni boxic! Izvinite na cimanju, ja se nadao da ce neshto da ispadne medjutim sranje kao i prvi grow, samo shto sam onaj pocheo i zavrshio vege a ovaj nisam ni pocheo.
E sad znam da je glupo sve to ali ja moram da napravim bar jednu biljku do kraja i nache cu da poludim.
Imam ormaric dimenzija d -45 sh-70 v 67. kupio bih i hps 70w ali nemam predstavu kolika je cena toga. Mislio sam da stavim 2 biljke kupio sam za pochetak 3 cfl 2700k od 15 w mozda bi to bilo dovoljno ali sumnjam tako ta trebam, savet, i imam 3 cfl 6400k od 11w i josh jednu od 60w. Ja vege radim bez problema ali mi je bitno za cvetanje pa treba pomoc. Znachi dali bih ja mogao da sa 45w 2700k napravim neshto ili da trazim 70-icu hps?. i koliko bi me koshtala! Izvinite za nedovrshene postove ali se nadam da cu ovo da odradim do kraja. HVALA
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
u taj prostor mozes da stavis hps 100~150w, ili taj od 70w + 3 cfl, obavezna dobra ventilacija, samo 3 cfl od 15w je malo za normalno cvetanje dve biljke