CFL BIG tower Box -> Lowrider#2

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo da zapocnem jos jedan dnevnik...

Ukratko

ponovno isto kao i zadnji put

Box je BIG TOWER kuciste....
4x23w zarulje,1ventilator za unutra i 2xventilatora za ispuh,filtar sa aktivnim ugljenom,posude 2x 3.5 litara cca..za lowridera super..

RASVJETA

CFL 4x23 od toga 2x865 i 2x827
ima i 5. zarulja..ona ce biti spojena poslije ..ako bude trebala dodatna svijetlost za donje listove biljki

Trenutacno je lowrider#2 u 20-om danu ,poceo cvjetati prije 3-4 dana..drugi je na klijanju i nece biti u box-u jos 1-2 dana.

ZEMLJA...

Terra Magma ponovno...Bauhaus... zamijesao sa stiropolom i to je to.

GNOJIVA

HESI program...zuti,plavi,zeleni i kapi

trenutacno ne koristim nista,Biljka ima dovoljno hrane u zemlji i nema potrebe za drugim.

VODA

obicna iz pipe,bez prokuhavanja i smanjivanja pH vrijednosti.dok ide ide,kad ne bude islo e onda cu se zapitati...

FILTER

Napravio sam jos veci i bolji filter ali mi trenutacno nije tu..ali budem ga pokazao.Lowrider uzasno smrdi u 50-65 danu cvijetanja...ovaj filter je dobro sluzio ali kad dodje na vrhunac,osjeti se kiselkast miris ...valjda je preanak ..treba puno vise ugljena unutra da uvije sve te mirise... :eek:hno:

evo slikica da nije sve samo u rijecima...

dsc01908w.jpg


obozavam kad se biljka izduzi jer ju je onda tako lako savijati...

dsc01909v.jpg


pocetna faza cvijetanja...

dsc01917.jpg


dsc01918f.jpg


evo za predodžbu koliko ima do vrha...
s tim da ce lowrider doci do vrha lampi(gdje su one sad trenutacno)kad bude pri kraju..znaci pri kraju do lampi ima 12-15cm minimalno.kad se one dignu do kraja...

dsc01916g.jpg


i to bi bilo to...za sad
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
go cheeeeeeeeeee :bananallama:


btw koji svjetlosni rezim rokas tog lovrajdera?
 
23.02.2009
29
0
0
49
bok!!!
novi sam pa isto imam low pa si me malo zbunio sa 50-60 dana...
ja sam ga mislio ili se informirao da 45ndana uvrh glave sa cvjetanjem..
ako sam krivo cuo bilo bi mi drago da me neko ispravi ili uputi...

...da i ovo da tako jako smrdi....mislio sam ga stavit bez filtera...
jel to moguce??? mislim da se ne osjeti miris???
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
oo vjeruj mi ,miris je veoma jak i vuce na kiselkasno tak da se osjeti...pogotovo pri kraju...
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
auuuu odakle vam ova vutra jeli bre? ha... auuu pelin mi u mislima pelin mi u grudima. hijao
 

FreddyF

Aktivan Član
23.09.2008
107
2
0
36
druze, tebi ovo postaje rutina, nadam se da te biljke dobivaju dovoljno ljubavi...!? ;)

sretno!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Hehe..da rutina...vise i ne razmisljam :)

a ljubavi...pa mislim da bi mogle dobiti i vise,malo su zahladili odnosi izmedju nas :D

..ali bitno je da ide...
u izgradji mi je box,mrvicu veci i moci ce tri lowridera u isto vrijeme...mislim da ce biti zanimljivije...

sad dobivam 35gr. u prosjeku,ici ce to na 45 :) po biljci....
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
a materijal se zove kapa...nesto kao spresani stiropol oblozen sa papirom...jako cvrsto a lako se reze...imao sam toga pa sam prilagodio dimenzijama boxa da je sto veca iskoristivost...
svaka je cca 3.5 litara..sto je taman,cak mislim i previse jer kad pogledam korijen na berbi,mislim da bi mogao on i u manju posudu ak je potrebno :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
kalevra je napisao(la):
bok!!!
novi sam pa isto imam low pa si me malo zbunio sa 50-60 dana...
ja sam ga mislio ili se informirao da 45ndana uvrh glave sa cvjetanjem..
ako sam krivo cuo bilo bi mi drago da me neko ispravi ili uputi...


u mom slucaju od pocetka do kraja 9 tjedana ili ti nekih 65 dana..za vrhunsku vutru.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
evo mali update:

dan cca 30.

mala biljcica,desno... dan 3.

dsc01934f.jpg


dsc01935pij.jpg


dsc01936b.jpg


poceo sam gnojiti sa hesi zelenim...napreduje ok.iako je malo mrsavija nego prijasnje...vjerovatno jer sam uzeo najgoru mogucu sjemenku nadajuci se da ce biti muska...ali nije...
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Nazalost ova mala krzljava biljcica mi je dala nekih 17-20grama suhog ...

ali odlicne kvalitete :)

slike stavim naknadno..ali sve vec vidjeno... :)
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
34
MA dobro je i to...s obzirom na uvjete i sve skupa...U slast :D
 
01.10.2008
28
1
3
50
Pozdrav
Hocu da napravim pcbox. Skupio sam vecinu potrebnih stvari, sad je na redu sklapanje. Tvoj box mi se jako dopada, i njega sam uzeo za primer.
Prilikom opisa boxa napisao si da imas 3 ventilatora, 2 za izvlacenje a 1 za ubacivanje vazduha.
Sa slika mogu da vidim 2 koji su na zadnjoj strani boxa, onaj treci nevidim. Mozes li da malo blize objasnis gde i kako si ga namestio.

Drugo pitanje je za posude.
Kad zalivas gde ti se cedi voda ?
Da li ih vadis napolje pa tako zalivas?
Unapred hvala
P.S.
Dokle si stigao sa novim boxom? Okaci neke slike.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
dsc01475ci5.jpg


e ovak... jedan ventilator vidis...tu je na bocnoj na sredini...a gore u razini lampi se nalaze 2 komada..malo je tamno pa se ne vide..ali vjeruj mi ,gore su :)

sva 3 komada su namjestena na zajednicki adapter ,onaj univerzalini koji radi na 4.5V sto im je i predovoljno...

a sto se tice vode..ja sam jedino ispod stavio spuzvu od nekih 1-3 cm koja upije ak nekaj iscuri..znam odprilike koliko ide ali nikad mi sad nije iscurilo jako..pokupim sa toalet papirom i to je to...
ne vadim ih van..pogotovo kad su u zadnjim tjednima jer to bude zavezano na sve strane...

kao sto je ovdje.

dsc01781xi9.jpg


e onda vise i ne moze van jer je sva smotana i zavezana na bezbroj strana...


a novi box..evo danas pocinju radovi... bit ce mrvicu visi od ovoga i veci da stanu 3 biljke od jednom...

bit ce slika :)
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
che, ovo je stvarno odličan PC box. planiram i sam napraviti big tower box jer mi je stealt jako bitan, ali nikako da nađem big tower.
zanima me gdje si kupio šipke i ovo na što si nakačio grla?
hvala!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
big tower----ima kupiti ali mu je cijena oko 500-pa na dalje kuna...previse...ljudi to bacaju,ja sam dopio na poklon 3 komad akad sam trazio...napravio jedan da valja...

sipke..ima ih u pevecu i bauhausu...dugacka 1 metar promjeera (u mom slucaju ) 3 mm sa navojem.sipke su uvijek u blizini sarafa,na odjelu sa tim stvarima...

a grla sam stavio na neki zeljezni dio koji se koristi za pricvrscivanje knaufa...ma to je cista improvizacija i na kraju ispadne savrseno...

i kao sto rekoh ...sa malo iskustva,zivaca i volje.omjerom zemlje,visine i svjetlosti...da se izgurati grow sa dvije biljke nutra s minimalnih 30g po biljci preje*** vutre...
 
16.02.2009
12
0
0
34
Svaka ti čast majstore!!

e a mene zanima kako si napravio filter od tog aktivnog ugljena?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.