CFL cabinet grow Critical + 2.0 Dynafem

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.04.2016
41
84
18
39
A nije mi prvi grow al svaki novi grow je novi izazov. Osobno nisam ljubitelj homemade boxeva jer uvijek nesto ne stima il ventilacija il rasvjeta lose stoji itd...ovo mi je zadnji full grow u ovom boxu dok ne uzmem grow tent cijeli kit. A ovaj box ce mi sluzit za vegetaciju novih tura. U svakom slucaju Critical-i zasad izgledaju ok. Vidit cemo kako ce bit kad pocnu cvijetat...za razliku od prvog growa Pineapple express je izgledao puno kupusastije i bujnije u vegetaciji. A Sta bogovi daju...to je sve sta mogu rec.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Dobro je to... nego kazes da je draga trudna, a jel barem znas ko joj je napravija . smiley9934

Ma bolje da ju je malo stresalo u vegi nego u cvitanju.

Cestitam sta se tice natocavanja eyessss:
 
24.04.2016
41
84
18
39
Jedno pitanje za iskusne growere. Da li mi je prerano sto sam ih stavio na 12/12 ciklus jer sekundarni izdanci su jako mali i svjeze zeleni...dugi su svega par cm. Morao sam zbog kontroliranja visine jbg. Nekako mi se za razliku od prijasnjih growova cini da nisu ni priblizno grmaste i nemaju lisne mase toliko. Na svakoj imam 10ak bud siteova iz kojih rastu jos po dva sekundarna mala.
Sta vi mislite oce to bit ok?
Iz zemlje su izisle tocno prije 30 dana.
3 tjedna su u vegetaciji bile...
Dakle ukupno imaju 7 internoda po dva sitea na svakom dvije internode sa dva izdanka mala. Dakle ako se stretchaju svi male izdanci a imaju dosta zraka i svjetla bit ce ih preko 20
 
Poslednja izmena:

grisnak

Glycyrrhiza Glabra
Poznanik Foruma
20.09.2015
1.281
9.301
258
Ove dvije najvece cflovke u sredini (pretpostavljam da su i najace) ti tupe u prazno kume. Ako su najace stavi svaku po sredini biljke, a slabije stavi sa strane. Bit ce to sve dobro, samo guraj :)
 

Jojoman

Banned
Banovan
08.02.2011
2.276
11.277
358
:wave:Ništa ja to nebih hranio sve do cvjetanja,mislim da ti to stvara problem i miješanje više vrsta gnojiva pogotovo bez mjerenja ph,ph vode bih držao stalno na 6,5. Ph metar nije tako skup bar provjereno dobri žućo.Sretno do cilja.:joint:
Moguće vrlo lako,uz toliko raznih supstanci odjednom i ne provjravanu vodu može rezultirat takvim nečim. Posebno jer kaze da uvjek radi isto i da mu se svaki put to događa. Na to sam prvo pomislio
 
08.03.2015
149
125
43
33
Moguće vrlo lako,uz toliko raznih supstanci odjednom i ne provjravanu vodu može rezultirat takvim nečim. Posebno jer kaze da uvjek radi isto i da mu se svaki put to događa. Na to sam prvo pomislio
Vidio si problem mu je bio visok ph,iako ja mislim da ima malo veze i sa gnojivom ali bitno je da je problem otkriven i riješen.:thumb:
 
24.04.2016
41
84
18
39
Evo mali update
Nakon 10 dana od 12-12 režima tek su pojavile se na desnoj prve sitne "pistils" dakle izgleda da je ušla u pubertet.
Desna kao što vidite je malkice slabija i još nije ušla u flowering al pomalo. Pretrpila je u vege dosta stresa i očekivano je da malo je tvrdoglavija
20160510_165845.jpg 20160510_165931.jpg 20160510_165947.jpg
Učinjen je brutalan LST da sve ukrotim al ima još mjesta da ih spustim za policu niže kad se stretchaju...al već sad je gužva u šesnaestercu.
Ne pokazuju nikakve znakove problema čim je Ph doveden u red...
Teško da ćete vidjet "pistils" na ovoj slici u sredini jer su možda 2 mm tek u preflower fazi...
Uglavnom tu kolega s foruma je također imao sjeme od Dynafema i malo su tvrdoglavije za krenit u cvjetanje al eto...pomalo...ne žuri mi se...
Nisam dodavao nikakva Grow gnojiva jer je zemlja bogata i ne pokazuju znakove pomanjkanja više ničeg...
Zasad ide samo BioBizz BioHeaven i Alga-Mic, a kad baš počne flowerin očigledno...ide pola doze Bloom-a a nakon 2 tjedna uvodim i Top-max 1ml/l
eto...
Do slijedećeg update-a

Šta da kažem na situaciju u boxu osim... WELCOME TO THE JUNGLE !
 
24.04.2016
41
84
18
39
Ove dvije najvece cflovke u sredini (pretpostavljam da su i najace) ti tupe u prazno kume. Ako su najace stavi svaku po sredini biljke, a slabije stavi sa strane. Bit ce to sve dobro, samo guraj :)
Koliko me pamčenje služi svjetlo se širi u svim smjerovima od ovih CFL-ki tako da to šta je 10 cm van centra biljke mislim da neznači previše sobzirom na veličinu boxa i udaljenost od lampi...
Al sugestija ti je na mjestu...međutim neda mi se razmještat jer mi nosači grla na tom mjestu stoje bolje nego di si ti preporučija...malo su klimaviji na tom mjestu a pošto su te dvije malo teže žarulje onda bi se previše nagnule prema biljkama a to želim izbjeć..i ovako stoje neadekvatno nagnuto ...al jbg...za DIY box je ok...

Biljke dobro izgledaju,a dragu sada nesmiješ puno stresirati....osim ako ne želiš dečka :D
Draga mora bit u sobi 12 sati u mraku i onda joj dopustim da sjedi u dnevnom boravku 12 sati na svjetlu...
Pa neću dozvolit da mi rodi Hermi-a :D lol :D
 
Poslednja izmena od urednika:
24.04.2016
41
84
18
39
UPDATE

2. Tjedan od 12-12

Evo malo sam se poigrao sa ScrOG metodicom u nadi da ću iskontrolirat visinu i sveukupan yield.
Improvizira sam sa mrežom sve je krojeno u knap knapova.
20160513_194152-2.jpg 20160514_145146-2.jpg
Još ima tu za provlačit grana da popunim sektore koji su prazni zasad... Sekundarni vrhovi su dobili svjetla i lijepo se šire i dobivaju na snazi.
Donju trečinu grana koja ne dobiva svjetlo sam "lollipop"-a male izdanke i fan listove koji su u mraku il su bili na zemlji pa ih je vlaga satrala.

Sveukupno izgleda ok po mom mišljenju...počle su se pokazivat "pistils" i još uvijek nije dodavano Bloom gnojivo jer ću sačekat još tjedan dana da se malo popuni broj Pistilsa i onda sa pola doze Blooma zalit.
Eto...Kod mene uvijek neke izmjene i dorade :D
 

Rolipop

Aktivan Član
11.02.2012
357
692
93
Sretno!
Baš me zanima kako će ići lst u nastavku, očekujem da će Criticali zagužvati na jako, uskoro!
:)