CFL, da li je vrijedno?

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Evo, vidim pun forum PCbox-CFL super compact uzgoja. Pa me zanima šta veteranski groweri misle o tome.

Evo ja growam WW pod 400W HPS u svojoj kući. S toga mogu očekivati neku berbu a bez previše paranoje.

Molim vaše mišljenje o isplativosti PCboxeva tipa harvest vs. paranoja.

Da se razumijemo, ŠTO NAS JE VIŠE, BOLJI SMO!!! :bis:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
oprosti ali na koji nacin mislis vs. paranoja...

kazes da uzgajas sa 400w hps.to je super ,vjerovatno imas adektvantan box za to... :)

a sto se tice ovog PCbox...i CLF-a...a cuj.evo ti moje osobno misljenje...ja imam BIG PC Box i odlican je za uzgoj lowridera.pokusao sam i neke druge,ali to nije to.lowrider je mal,rastegne se fino,mogu se odraditi dvije biljke u isto vrijeme uz malo guranje i to je to...

CLF zarulje,4 kodada koje trose 4 do 5 puta manje struje nego HPS,krajnji rezultat je minimalno 50grama suhog,po mom misljenju ,vrhunske vutre.
a paranoja...nikakva..pa meni dolaze svi zivi,od laika do informaticara i nitko ne kuzi sta je to..samo kazem '' ma slazem neki komp''

i to je to..ako ti je dovoljno 50ak grama svakih 2 mjeseca,sa mjesecnim racunom za struju uvecanim cirka (30kn)sto je opet neprepoznatljivo na racunu,nemas apsolutno nikakve paranoje i uzivas u plodovima svog rada :)


samo sto se recimo ja osobno nikad ne bih zajebao sa nekim drugim vrstama osim lowridera...(u PC boxu)


krajnji rezultat ... harvest DO JAJA vs PARANOJA NIKAKVA
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
CFL je po meni super za početnike, jer se žarulje i grla kupe u svakom trgovačkom centru, sve se spoji u struju bez ikakvih prigušnica i sl., a urod je zadovoljavajuć.
kasnije se može prebaciti na HPS tko želi, ali CFL je po meni odličan za "ufuravanje" u indoor growing, i za stjecanje iskustva i motivacije.
kažu da je HPS bolji, ali ja radim sad prvi grow sa CFL-om, i prezadovoljan sam.
mogu mjenjati boju spektra i količinu svjetla po želji, nemam problema s temperaturom, potrošim malo struje, a biljke se čine i više nego zadovoljne.
ne vidim tu nikakvu paranoju, taj način growinga mi više odgovara i to je to.

naravno, tko ima uvjete za HPS, njemu će to bolje odgovarati, ali nama koji moraju paziti na stealth je CFL uvijek prvi izbor (barem većini).
 

OkiyKiku

Aktivan Član
17.09.2007
91
5
0
41
Neznam, možda nisam imao sreće sa lowryderom2 ali pod 400W HPS dobio sa možda 10g suhog. Nisam vago ali mislim da cak nije bilo ni 10g!

Headonist: evo upravo to sam i mislio, ako moras misliti na stealth zasto ne baciš sijeme u shumi negdje pa kad uberes imas šta pušit do uskrsa!
 

Headonist

Aktivan Član
03.01.2009
170
18
18
34
pa u kući mogu imati biljku pod kontrolom i prije završiti grow.
vani biljka mora biti 4-5 mjeseci sigurna, a to je po meni veći rizik.
 
19.04.2009
37
0
0
35
Ima jos par razloga ako mene pitas osim stealtha za growanje s cfl-om. To su: struja, jednostavnost, cijena cfl-ova i temperatura. Mada nisam nikad nista drugo ni koristio, al kolko mogu na forumu vidjet, cfl se super isplati, za nas, low budget growere.
 
16.05.2009
10
0
0
47
OkiyKiku: Sa 400W HPS si morao vise ubrati od 10g..Il si imao manje biljki il nesto drugo nije bilo OK..ne bih znao dok ne bih video celu tvoju "postavku"
Nesto o CFL: Moze da posluzi i zavrsi posao do kraja.Mala investicija, temperatura laka za kontrolu itd..
I ja sam poceo sa CFL ( u GanjaLand zovemo ih spaarlampen).Izaberite neku od "toplih-belih" boja da bi cvetanje islo bolje..
Ipak da vas podsetim da pod istim ostalim uslovima (podloga, prihrana, ph itd..) HPS ima puno bolji odnos gramaza/wat
Nov sam ovde i nadam se da moju terminologiju razumete
Stealth: Jedno kuvalo za vodu kad se ukljuci "povuce" i oko 2kW i ne razumem ko jos brine ako ima 1-2 HPS (400 il 600W) ..ove od 600 su jos isplativije od ovih od 400 (50% vise struje a daju do 70% vise prinosa
Toliko smaranja za sad ;)
Cvetajte ih :)
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Stvar je u pc boxovima što neki ljudi imaju potrebu i pred ukućanima se skrivati što se vutre tiče, a htjelibi sebi uzgajat, i onda to jedino moguće s cfl lampama u pc-boxu ili zvučnik boxu ili tako nešto.

Naravno onaj tko ima mogućnosti će si ubost hps u neki ormar i više nikada ne kupiti gram vutre, ali nisu svi u mogućnosti
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
šamane aj mi reci da li si jednu jedinu biljku doveo do kraja? da li ti je nekad sjemenka proklijala?

ako staviš više štednih imaš istu temperaturu kao sa malom hps
prigušnica od hps može van boxa
a ove su compact
 

VladTheInhaler

Aktivan Član
22.08.2006
64
4
8
Ja gajim pod 150w HPSom u ormaru koji je dimenzija 70x38x70 cm. Tokom uzgoja sam uspio usrat motku na sve moguće načine - recimo uništio sam 10 sjemenki apolla 13 prije nego što su pokazale spol jer nisam razlikovao tripse od nedostatka kalcija, pa onda previše zalio, pa dobio plijesan od vlage itd...
Sad konačno uspijevam sa AK48.
Da sad imam neki izbor mislim da bih u ovim dimenzijama koristio cfl jer da nisam izimprovizirao nekakav cooltube, imao bih u boxu spaljenu zemlju.