cfl domaćica grow box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Poz,

ovo je moj drugi grow. Seme neka domaćica, zemlja tera magma,
saksije 3L možda malo manje. Posadio otprilike sredinom januara,
trenutno su nekih 5-6 dana u cvetanju.
Pošto slike govore više od reči:


























Par dana pred cvetanje sam recnuo vrh i sada radim lst na granama sa strane.
Ima dosta listića koji se suše po krajevima kao što se vidi na slikama, do čega to može biti? Zalivam ih flaširanom aqua vivom, pre 3 dana sam dodao malo sveže zemlje na vrh. Kupio sam plantella za cvetanje ali još nisam počeo da đubrim.
 

stoney

Finally, My Mother Has Join(t)ed Us. Happy AF
12.01.2010
110
7
18
Uluru
:thumb:lijepo izgledaju ..cini mi se da su se malo izduzile.. kakvo osvjetljenje imas?
kakva ti je ventilacija?.. kazes aqua viva?ne znam za mineralnu vodu.. -reci ce drugi clanovi,ali mislim da je mozda bolje obicnu ili prokuhanu vodu davati...
a kakve su ti dimenzije boksa?

Vidim da je pustila pistile..samo naprijed!! :icon_mrgreen:
EDIT: kakva ti je temp?-i meni su tako zutjeli vrhovi lisca ali sam gnoji ,pa vjerojatno zato..
a kod tebe neznam...morat ce sacekat jos odgovora...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ad radis sa stednim sijalicama moras raditi lst i sijalica od svakog vrha mora biti max10cm od ovog nema nista ako ih ne posavijas i nespustis sijalice.. citaj na forumu ima dosta dnevnika koji su radjeni sa stednim... ja ti savetujem da posavijas sve grane tako da visina bude ako moze i 20cm samo polako da ih ne polomis i onda spustis sijalice na ako moze i 5cm od vrhova i jedan vent satavi da duva izmedju vrhova i sijalica..

moras presaditi biljku u 10l

i nemoj rezati nista sad je vec kasno...
napravi neki reflektor za sijalice...

i sto je vazno, sto sam vec rekao biljku posavijaj u vodoravni polozaj.. sretno.....
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ad radis sa stednim sijalicama moras raditi lst i sijalica od svakog vrha mora biti max10cm od ovog nema nista ako ih ne posavijas i nespustis sijalice.. citaj na forumu ima dosta dnevnika koji su radjeni sa stednim... ja ti savetujem da posavijas sve grane tako da visina bude ako moze i 20cm samo polako da ih ne polomis i onda spustis sijalice na ako moze i 5cm od vrhova i jedan vent satavi da duva izmedju vrhova i sijalica..

moras presaditi biljku u 10l

i nemoj rezati nista sad je vec kasno...
napravi neki reflektor za sijalice...

i sto je vazno, sto sam vec rekao biljku posavijaj u vodoravni polozaj.. sretno.....



Uploaded with ImageShack.us malos am nacrtao nadam se da kontas
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
malo je to za takvu veliku biljku ,, ako me poslusas imaces sta ako ne onda jbg sitnooo jako... javi sta si odlucio....
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
Najmanje mjesec dana još, mršave su jako...sa čim gnojiš i koliko?

kupi još par štednih i objesi ih da vise između da ti bočne grane dobiju svjetlosti
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Jesu nešto slabašne, mada ima hedova vazda. Gnojim plantelom za cvetanje 15ml na 2l vode, trenutno ima 6 štedne od po 1500 lumena.
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
57
0
38
nema veze što ih imaš 6 komada..ali su ti sve gore na vrhu boxa...štedne imaju slab intezitet...znaci donje grane ti primaju malo svjetla jer su ti visoke biljke...kužiš?? đaba ti imat toliku biljku, što viša to gore!! uzmi ti ljepo još par CFL ova i objesi ih u sredinu između biljke..vjeruj mi, zahvaljivat češ mi na savjetu kad budeš brao, jer ti onda taj vrhić na donjoj neće imat 0.1 gram, več 1 gram :icon_lol::icon_lol:

kontaš jarane?

odvoji siću neku i bit ces zadovoljan puuno više :pat:
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
pa ako mozes iznositi na sunce bilo bi bolje nego pod stednima al onda se drzi 12/12 noc dan.

vidim da si posavijao koliko si mogao al ako moze zatezi jos grane prema dole tj. namestaj tako vrhove da su udaljeni max 10cm od lampi...

al ovo za sunce stvarno nije lose i biljka ce ti biti zahvalna al onda se moras drzati 12/12 jer ce biljke poceti na vise svetlosti da se vracaju u vege ..

nemesti si tako tajmer da uhvatis 12h sunca napolju a ako ga nebude onda vratis u box znam da je malo puno nositi je tamo vamo al ovako pod stednima bas i nece biti sta za pusiti...