CFL - domaja - Prvi grow - testiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ok,računica valja,problemi su tu i s nedostatkom kvalitetne trgovine,ali ako se pravimo da tih problema nema,zaboravio si na jednu sitnicu :) kol'ko reće da su cfl-ke,35W!?!
15x35=525W Gledaj dugoročno,a ne samo na uštedu pri kupovanju opreme!
A onda još kad uzmemo u obzir da je Hps mila majka za cvjetanje i nema te cfl-ke (još) koja će ju nad-jebati,računica je jednostavna :)
Samo ti kemijaj,rješit ćeš već nešto :) Točno znam kako je to kad nemaš gdje opremu nabavit....
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Hehehe U pravu si... Ja skroz zaboravio za trosak struje... :)))

Ma zeza me ovo dvoje, cena HPS i nabavka, pa sam zbog toga mislio da uzmem ovih 10 + vec imam 4, jer se muce ovako... :/
Ma ja bih najradije ubacio MH za vegu i HPS za cvetanje, ali nemam kesha za to... Bar ne za sada, ali nadam se da cu uskoro imati... Za mesec, dva za to sve...
A do tada, moram ovako... :/ A i opet, ovo mi je prvi put, tako da nisam toliko optimista sto se svega ovog tice :)


( Idem malo da ih razgledam kako sada izgledaju... :))) )
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Odlično!
Kad se rasvjeta pojačava?Do sada je sve dobro,ali uskoro će ti trebati puno više svjetla.
Btw,nebih ti preporučio da ih puno vežeš,jer te su posude ako me oko ne vara do 5 litara,a tvoje bilje je več dosta veliko,pa bi moglo na 12/12 da otkriješ spol.Kad vidiš koliko žena ima,onda možeš opet u vege vratit i naravno još zemlje im dat pa ih savijat i vezat do mile volje :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Danas sam obilazio prodavnice da vidim za sijalice sta cu, i bedak, zatvorila se ona gde sam pre kupovao... :/
Tako da cu morati nesto iz drugih kombinovati...

Ae zlo ti si pametan reci mi kakve sijalice da kupim.
Imam 12 biljaka, idu po 3 biljke u grupi ( vidis na slici ) i hocu da kupim jos 8 sijalica ( po 2 za svaku grupu )
Koje boje da kupim? Sad imam 4 x 6400K.

Da kupim 4x2700 i 4x6400, sve po 2700K ili nekako drugacije?

Danas sam isto tako gledao saksije, razmisljam da kupim neke vece, mozda 15l... Ali opet pre toga moram kupiti sijalice, pa polako...
Ili cu ja sam napraviti saksije, po 20l...
Jesu porasle, sinoc sam sklanjao filiju i vidi se da je korenje vec pocelo da dolazi do zidova posuda...
Ali moraju jos neko vreme ostati ovako...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Kupi sve 2700K,jer sad trebaju na cvjetanje.
15 litara bi bilo dovoljno (kante od boje za zidove su večinom toliko),ali mislim da je i puno čak to.Moja je do kraja išla u 9.5 litara i ne vidim da se žali,ali nije loše ako možeš veće.
Jesi razmišljao da ideš na fluo cijevi!? Imaš 150cm ako se dobro sječam,a 36W su 120 cm! TL-D 827 36W daju 3350 Lm.Kupiš armaturu za 4 cijevi ili ako ti nije strano spajanje,a koliko se sjećam,elektrotehničar si,kupi sve posebno i spići ih onda barem 8 i miran si.
Pogledaj kakvi se rezultati mogu dobiti sa fluo lampama http://forums.vutra.org/dnevnik-uzgoja/3468-svaki-po-etak-je-tezak-ali-ne-nuzno-uz-vutra-org.html
Ako si u nedoumici što ti sve treba postam ti slike jer ja imam armaturu za 4x18W,ali su prigušnice samo 2,odnosno 36W.
Armatura i cijevi su me koštale oko 40 eura!Tebe će možda oko 60,ali u svakom slućaju je bolje od cfl-ki.Jesi li siguran da ne ideš ipak negdje po HPS?Kvalitetna rasvjeta košta,a sa "alternativom" ćeš samo sje-bati grow.
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Jbg, ja kupio 3x6400K malopre... :/ A jbg... Nema veze, kupicu mozda jos 8x2700K...
Pa hteo bih HPS, ali jbg kad neam kesha sada... A kad skupim kupicu HPS i + cu koristiti i ove cfl...
Za sad mora ovako sa cfl... :/
Evo sad cu spojiti ove 3, pa cu postati slike... ;)

Za posude cu videti malo kasnije, ali sigurno moram kupovati vece...

Hvala zlo... :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Jbt, pa ovde nema nista... :/ Obisao ceo grad i nigde ne mogu da nadjem manje od 6400K... :/
Nadjem neke od 15W 2700K, ali to je malo jbt... Da je bar od 30W... :/
Prekosutra cu jos traziti, pa ako nadjem negde kupicu, ako ne... Moracu kupovati ove od 15W, mada od njih nista... :/
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Nemoj kupovat te od 15 w ;D....bacen novac u vitar...ovdje gdje ja zivim vecinom su 2700 K a malo je ovih od 6500 K...ono sto zelim reci je da se puno vise proizvode ove zute nego plave.. Iz kojeg si grada, mozda mozemo pomci sa trgovinama ako si iz cro
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ovde svaka 6400K... Nema skoro drugih...
Nista, obilazicu i dalje, pa mozda nadjem... :/
Danas sam nasao cfl od 60W 6400K... Pih, kako nije 2700K... :(

Ima kao MH, ali nema oprema, samo sijalica... :D
Btw. Objasnjenje za HPS je "to su one sijalice slicne MH, samo sto ne stvaraju crnu tacku na zemlji pri rasveti...", ja reko' "Aha, bas te...", a neam pojma... xD

Nisam iz cro... ;)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ae treba mi savet, da li da prebacim na 12/12 da vidim koji su pol, pa da izbacim muske ili da sacekam jos?
Ne bih da ih cimam puno... Hoce li prebacivanje na 12/12 i vracanje u vegu uticati na dalji rast? Hoce li smanjiti rod ili usporiti buduci rast?

Malopre sam ubacio flasu mineralne vode pored venta koji rasprsuje vazduh po biljkama, zbog CO2... ( ima 4000ml CO2 u 1l vode... ) Da li je bolje to ili da poprskam listove biljaka sa tom vodom?

Listovi mi malo izgledaju suhi, pa jel bi bilo ok da ih poprskam vodom po listovima, da ih malo osvezim, naravno, kad je ugaseno svetlo?
 

Fukmondo

Varemengo
Poznanik Foruma
27.10.2006
767
481
113
ma pustaj ti kolkiko toliko prirodno da bude,baatali prebacivanja na 12-12 pa vracanje ovo ono,
a ovo drugo prskanje po listovima,osobno to nikada ne radim,inace co2 recept je,kvasac.voda i šečer

znaci sve je na tebi,čerajjjjjjjjj:)))
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Ovako sa fotki od prije par dana mislim da su oko 20-30 cm visoke.Mislim da ti je to dosta i trebao bi ih na 12/12 prebacit i više ne dirati nego terat do kraja.Nemaš rasvjetu za velike biljke i zato ti ovo savjetujem,pa ti vidi.
Što se suhih listova tiće,to je vjerojatno zbog niske vlage! U vegetaciji ti vlaga treba bit debelo iznad 40%,čak oko 60,ali i 45 bi bilo super.Slićan "problem" sam i ja imao,a vlaga je rijetko išla preko 40%,osim kad je svjetlo ugašeno,pa eto,iz nekog mog iskustva,dakle vlagu treba dići (to i ja moram rješit).

Pozz
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Ma moram ih jos, malene su... Moram kupiti jos sijalica, ili ako ne budem imao ima da idu napolje, na sunce... :)))
Znaci moram ubaciti flasu sa vodom opet... ;)
Veceras cu ih malo naprskati vodom po listovima, da se malo osveze... :)

Ok, hvala zlo... :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Dan 42 od klijanja - Prvi grow - 11 + 1 biljke

Svetlo:
5 x 30W 6400K ( 9750 lm )
2 x 36W 6400K ( 4680 lm )
4 x 20W 2700K ( 5200 lm )
Ukupno: 19630 lm ( 302W )
Rasporedjene biljke u 4 grupe.
Udaljenost od svetla 5cm - 15cm, zavisno od visine biljke

Sada su na 12/12, videcu koliko ce biti zenskih biljaka, ukoliko ih bude malo vise teracu sa 12/12 do kraja, a ako bude manje, vracam ih u vegu, tada ce imati malo vise svetla i malo ce vise porasti do cvetanja...

Temperatura:
Oko 28°C

Vlaznost vazduha:
Oko 45-50%

Ph zemljista:
Ostala ista kao i na pocetku 6,5-7

Posude:
Posude su po 5l, uzeo sam one vece flase od vode, rasekao i oblozio foliom...

Zemljiste:
Zemlja je, kao sto sam gore naveo mesavina zemlje iz sume ( koju sam zagrejao da ne bi bilo insekata ili korenja, 50-60% ), djubriva ( domaceg, posto ono ne moze da "zatruje" zemlju, 40-50% ) i stiropor...

Zalivanje:
Zalivam ih kada vidim da 2cm ispod povrsine zemlje nema vlaznosti, tad ih zalijem sa po 0.2l vode.
Probusio sam rupe na posudama, tako da uvek se pojavi malo vode na njima...

Prihrana:
Listovi na jednoj biljci su poceli da zute, tako da sam ubacio malo NPK - 15:15:15 i sada su poceli listovi da se oporavljaju, da dobijaju zelenu boju... Tacnu kolicinu ne znam...

Problemi:
Napisano u prihrani...

Metode:
Uradjen LST kako bi vise svetlosti dolazilo do bocnih grana, uradjena 2 stepena, grane pocele da rastu i jos par dana i mocicu skloniti...


U sledecem growu mislim skroz izmeniti box, uraditi sa kupljenom zemljom i nadam se sa HPS + ovo sada osvetljenje...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Malo su malene... Ali hvala ti, u njihovo ime :D
Valjda ce biti nesto od njih... :)
Bar 10g... :/
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34


Problemi...
Zna li neko zasto je lice ovako kao da se susi? Nije da zuti, nego pocelo da ima nabore, ima tamno-zelenu boju...
Gledao sam slike drugih na forumu i sve imaju kao male bele dlacice po stabljici, a ove moje nista... gole... :/

Zna li neko? :/
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.