CFL - domaja - Prvi grow - testiranje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
vidi se dovoljno na slikmama svakavih posljedica kod tebe reko bih...
Ali prije sveg da te pitam kolika ti je vlaga u Box-u pari mi se da je vrlo niska pa ti lišće malo baca na plastično i umjetno kao ono sa groblja recimo hehehe
Malo ironije u svem mora se nažalost...
Jesi li ozbiljno provjerio kolika je vlaga i jeli je imaš sa čim izmjerit ??
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Kakvih posledica? :)

Mislim da je to zbog aparata... Pogledaj one gore slike, koje su slikane sa drugim... ;)
Vise su tamno-zelene nego sto su svetle...
Ali istina, pre su bile MALO tamnije, pa sam ih noc pre ovog poslednjeg slikanja naprskao vodom, onako po listovima ( kisica im padala :) ), pa su malo dobile svetliju boju... Ne bas puno, ali malo...
Ali mi sada izgledaju mnogo zdravije nego sto su pre bile... :)

Vlaga je oko 45-50%...
Temperatura oko 25-28, mozda najblizi vrhovi idu i do 30C...
Ph zemljista je od 6.5 do 7...
Ubacivao sam im CO2 ( kvasac, mineralna voda )...
Svaki dan lepo provetrim ceo box, napravim promaju u toj prostoriji gde je box, a box otvorim...

Eto skoro svi parametri... Jesu li ok?
Jedino imam malo problema sa prihranom, ali mislim da ce im biti ok... :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
I konacno pocinju da se pokazuju rezultati 12/12...

Za sada dve imaju kao malecke bele dlacice... :)

A za ostale ne znam...
Najveca mislim da ce biti muska... Ima kao male bobice, ali su jos uvek male, jedva se primete, da ne znam da li su bile krenule grane ili pocinju **** da rastu... Ali valjda ce poceti dlacice... :)

2:0 za sada... :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Eo malo novih slicica, bilo je hladno ovih dana pa su skroz malo napredovale...




Evo jedna koju je uhvatila malo grejalica :)


Na ovoj slici ova desno je zenska zasigurno... ;)


Ova je takodje zenska


Ovo su neke druge...


Ovo je najveca, najzdravija, u najvecoj posudi, i izgleda muska... Eo ima oznaceno na slici, vidi se bolje kad se zumira... :/


Evo grupna slika :)


To je to za sada... :)

Ove koje nisu zenske su dobile prihranu, UREA 46% N, oko 50tak kuglica rastopljeno u 2l vode, zalio po malo oko 8 biljaka sa tim, nisam zenske... :)
Videcemo sta ce biti... ;)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Dan 57 od klijanja - Prvi grow - 5 biljki

Svetlo:
CFL 4 x 2700K i 7 x 6400K Ukupno: 19630 lm ( 302W )

Svetlo prebaceno na 12/12 10.05, pokazale pol 22.05. i to 5 zenskih biljki,
od 22.05 do 24.05 bile na 18/6,
od 24.05 prebacena na 20/4...

Temperatura:
Oko 22-23°C
Nocu spadne do 15°C

Vlaznost vazduha:
Od 50-60%
Jos ovih dana su bile kise pa se podizala i do 75%... :/

Zemljiste:
Ovo sam vec rekao gore, ali samo da dodam da sam odvajao koren od muskih biljaka, kad sam ih osekao i primetio sam da koren uopste nije gust, vise ima dug koren, nego sto je gust, jedino je gust u onom delu koji je bio dok je bio u malim casama...
Valjda ce moci izdrzati u ovim posudama do kraja... ;)

Zalivanje:
Po potrebi...
Posude imaju rupe na dnu, tako da koliko god da naspem otecice... :) Otprilike svaka 3-4 dana ih zalivam... ;)

Prihrana:
Ubacio sam jednoj biljci UREU 46% ( 460g N na 1kg ), oko 100 kuglica na 2l...
Tad nisam znao da je zenska, a zalivao sam samo muske, jer sam hteo da vidim kako ce reagovati na to djubrivo, a tek kasnije sam video da je ta jedna zenska zalutala :)
Ostalim biljkama samo NPK 15-15-15 pre 15 dana... Mada mislim da cu morati opet jer se kod nekih biljki pokazuju zuti listovi... :/ Pokusacu sa UREA, oko 20 kuglica na 2l, pa ako ne bude bolje, pokusacu sa necim drugim... :)
Ubacene flase sa kvascem i secerom, za CO2... :)

Problemi:
Kada je bilo ono hladno vreme, kisa, bila drasticno smanjena temperatura, pa sam koristio grejalicu-ventilator da zagrejem prostor. Na jednoj biljci su bili spusteni listovi i kada sam blago okrenuo da duva u nju listovi su se podigli i bili su ok, tako sam hteo i sa drugom, ali malo preterao tako da se skoro sva sasusila... ( detaljnije u slikama :D )

Metode:
Uradjen LST, u fazi cvetanja sklonjen, i sada opet vracen kad sam vratio u vegu. LST uradjen samo na glavnoj stabljici, ali uskoro cu morati da uradim i na bocnim jer pocinju da rasti vise od drugih delova...

Evo i slike:

Slika celog boxa:


Katarina ( Oooo da, dao sam im imena :D ):


Maja:


Vanja:


I ove dve jos uvek nemaju imena ( na ovoj slici se vidi biljka koju je dohvatila grejalica... Ova levo. A ova desno je pocela na suncu ( i mnogo sporijim rastom ), ali evo uz pomoc svetla stize polako... :) Ko bi rekao da ce posle prekidanja klice u klijanju, zime napolju, i nedostatka svetla ispasti zenska :) )


Eo malo PRIBORA za CO2 ( Slamcice u cepu od flase, slamcice su na kraju zacepljene, ali su im izbusene rupice ( zelenoj ) sa strane kako bi po celoj slamcici ispustala CO2 ):




Biljke malo dozivljavaju stres jer ih vracam u vegu, jos uvek imaju pistile, tako da su malo pognute i nisu bas bile raspolozene za slikanje... :)

Ae komentari... ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Svetilist

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
hehe Maja, Katarina i Vanja
25r30wi.gif

sve ti to fino napiso i LST uradio, ajden neka nešta če biti i držim fige
ljepe su i samo polako
fly2.gif
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Što se tiće onog problema, kada se meni počnu listovi vješati, to mi je znak da nemaju vode, pa ih onda zalijem i u roku od 2-3 sata se listovi dignu...ventilator-grijalica ti suši zrak, ne samo zagrijava, samim time ti brže izparava voda iz pitara,i biljke brže ostaju bez vode...neznam koliki ti je prostor, jer nije važnokoliko lumena imaš na koliko biljaka, nego na kolikoj površini..ja , recimo , na 100 x 30 imam nekih 16500 Lu....neki dan su se i meni počeli sušiti donji listovi, samo što kod mene ti listovi više nisu primali dovoljno svijetla (pogledaj moj dnevnik, stare su isto kao i tvoje, 1. 4. su proklijale), ali sam zaključio u ovih nekoliko da se listovi suše jer su prerasle posude, sad idu u kante od Jupola, pa ćemo vidit jesam li u pravu...
što se zaljevanja tiće, normalno da posude moraju imati rupe na dnu, samo ne zaljevaj previše jer ćeš isprati hranjive sastojke iz zemlje...zaljevaj polako, u više navrata, dok ti voda ne počne kapati kroz rupe...čim je prokapala, zaljevanje je gotovo..
...inaće samo naprijed, bit će nešto od toga ''nock on wood''

...još nešto, čim ti grana pusti treći par listova, skidaj glavni list, tj. onaj iznad kojeg ta grana raste...
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Svetilist - da, da, jos treba da smislim za ove dve... :D Hehehe Hvala pohvale i za fige... :D

Odin - Ja ih sinoc zalio i to bas obilato, i nisu se podigli listovi... Verovatno je zbog stresa zbog vracanja u vegu... ;)
Ventilator-grejalice ja bila savrsena, posto je bilo kisoviti, bila je povisena vlaznost, taman je ona odgovarala... samo da nisam okretao direktno u biljku... :D
Otkad to da nije vazno koliko lumena ima na koliko biljaka? :S Valjda su biljke bitne, a ne prostor... :S To je bitno radi lakseg racunanja koliko lumena treba ako je POTPUNO popunjen box, a ne ovako, jer ja u boxu imam prostora gde nema biljaka, a tu mi ne treba nikako svetlo... ;) Sry, ali ja se ne slazem sa tim... Prostor se gleda SAMO zbog lakseg racunanja...
Pa uradis LST ako ti donji listovi nemaju dovoljno svetla... Bocne grane mogu rasti i odmah iznad zemlje... ( Nisam video tvoj dnevnik, tako da ne mogu lepo da komentarisem, ae mi posalji link da vidim... Ja trazio i nasao valjda novi grow, sa manjim biljchicama... ;) )
Kod mene su posude od 5l, i kad sam osekao muske gledao sam koren u najzdravijih biljaka, i nije nikako popunio posude, moze jos bar 2 meseca biti u ovom lagano...
Kod zalivanja sam mozda malo preterao, nisam bas polako zalivao... Ali od sad cu morati tako... ;)

E, ne razumem ovo sa skidanjem glavnog lista, jel imas neki link gde se moze malo vise procitati o tome? Meni se nekako vise svidja uraditi LST tim listovima, da spadnu ispod bocnih grana, da "sakupljaju preostalo svetlo" od njih... Tako se stvara ispod grana zbunic koji upija svetlost, umesto da se nepotrebno rasipa po posudi ili podu...
A i uvek se mogu skinuti listovi koji pocnu da pokazuju znakove manjka svetlosti...
Ali opet, svako ima svoje misljenje... Ovo je moje i voleo bih da cujem koji je razlog za to, pa mozda i promenim misljenje... ;)

Hehe Nadam se da ce biti nesto... Hvala... :)
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
E, jel normalno da i dalje izbacuju pistile, da i dalje cvetaju? Pre 10 dana sam ih vratio na 20/4, a one samo nastavljaju sa cvetanjem...
Jel to normalno?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Nije normalno da ih vračaš u vegetaciju,stoga se ne čudi kako se ponašaju i šta če s njima biti.Trebaš to znati kad tadiš to,da se čudno mogu ponašati,da postoji rizik...
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
A jel ih mogu sad opet okrenuti na 12/12? :/ Pa neka bude rod koliko god bude... :/
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
nema potrebe samo zbog toga da ih stavljas na 12h

meni pice tako..doduse sporije..ali cekam trenutak da ih izbacim napolje..a ti sad vidi sta je tebi isplativije!
pozz
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
Pa ovako slabo napreduju... Svu energiju ulazu u stvaranje pistila, a slabo se razvijaju... A bas zbog toga ih vracam u vegu, a one ne rade to... :/
Koliko im treba da nestanu pistile, tj hoce li ikad nestati? :/
 

LOCOMAN

Banned
Banovan
03.06.2010
24
0
0
36
BOK,ja sam novi na forumu ,ali ga pratim zadnje 3 godine i imam iskustva u indooru.što se tiče tvog problema ja bih ti preporučio da vratiš na 12/12,jer ovako će biljkama trebati dosta da se vrate u veg, a nećeš dobit puno više uroda.
 

nitro_grow

Aktivan Član
22.03.2010
93
10
0
34
3 godine pratis forum i tek sad si se reg? :) Zasto to?

Vec su vracene na 12/12, da zavrsim sa njima pa sledeci ide sa boljom zemljom, sa boljim osvetljenjem i boljom ventilacijom... :)
Sad sam primetio da biljka koja je najbliza ventilatoru najbolje se razvija... Tako da cu to morati uraditi za sve biljke... :)
 

LOCOMAN

Banned
Banovan
03.06.2010
24
0
0
36
ma registrirao bi se ja prije no bili su problemi sa starim kompom a i veza je stalno zajebavala,a sada hvala bogu više nemam takvih problema.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.