CFL Green-o-Matic Prvi put(by)nik!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Hehe. Maknuo sam ja glistu, presadio sam biljku u drugu posudu sa terramagma zemljom. Nisam siguran dali sam to dobro napravio, pošto sam radio to prvi put. Malo sam korijen oštetio, nadam se da će se oporaviti kroz tjedan dana i nastaviti nesmetan rast. Eto :)
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ako neznaš kako da presadiš onda ti asvjetujem da zvadiš biljku,nježno ju spusti na neku podlogu i udaraj šamare po zemlji uokolo da se razmrvi,na taj način češ minimalno oštetit korjenje dok nedođeš do srži,nemoraš svu zemlju otrest,pazi da ne oštetiš glavni korjen,one sitne dlačice če bez beda nanovo izrast

ako sumnjaš da si oštetio korjen,skini dio lišća,pošto manjak kornjenja znači i manje snage za biljku,olakšaj joj tako što skineš dio lišća!brži oporavak!
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Napravio sam već sve baš kao što si sad opisao. Skinuo dva obla lista, malo manje korijena ima, ali valjda će nastaviti rasti. :) Druga biljka je za sad dobro. Napravit ću sutra photoupdate. :)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Ma to samo deri! Ako koristiš vodu iz pipe( ph zg, vž, čk, kc oko 7.5) . Imam ph-metar kod kuće prije tjedan dana kalibriran i spuštam ph sa lim.kiselinom i to ne puni prstohvat i pol, iz prve drmam svaki put na 6.5. Preporuka dok ne dobiš ph-metar uzmi bar pol prstohvata lim.kiseline kako bi bar malo spustio taj ph. Vidjet ćeš kako će se promjeniti kad ih budeš zalijevao sa 6.5. Sretno:icon_lol:

p.s Sad samo pogledao slikicu, i one flekice malo liče na fleke od zalijevanja po biljci za vrijeme svjetla ( možeš ti zaliti i prije nego se gasi svjetlo, ali nekad u tom kratkom roku se ne stigne osušiti voda sa listova).Ako je to, onda ti je to najmanji problem, ali nemoj više:icon_lol:
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Samo jedno malo pitanjce... Ne znam kad ti si zapocheo temu i slichno ali ovo moram da pitam...
Otprilike, box ti je kao i moj 0,5*0,5 (visina nebitna), sijalice: 4 žute (24w), 3 žute (20 w) i jedna plava od (23w)... Interesuje me koji ti je svjetlosni režim, tj. koje sijalice pališ u vegetacionom dijelu, a koje u dijelu cvatanja... ili možda sve sijalice pališ u svim periodima...

Pls neka mi iko odgovori na ovo pitanje, sta da uradim... jer imam skoro pa isti box???
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
LegalizeIT je napisao(la):
Samo jedno malo pitanjce... Ne znam kad ti si zapocheo temu i slichno ali ovo moram da pitam...
Otprilike, box ti je kao i moj 0,5*0,5 (visina nebitna), sijalice: 4 žute (24w), 3 žute (20 w) i jedna plava od (23w)... Interesuje me koji ti je svjetlosni režim, tj. koje sijalice pališ u vegetacionom dijelu, a koje u dijelu cvatanja... ili možda sve sijalice pališ u svim periodima...

Pls neka mi iko odgovori na ovo pitanje, sta da uradim... jer imam skoro pa isti box???

Imam autoflowering sortu i svijetla mi rade 18/6, znači sva svijetla u box-u 18h rade. Ako ne ideš sa autofloweringom, drži u vegetacijsoj fazi 18/6, a u cvijetanu 12/12.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
putnik11 je napisao(la):
Imam autoflowering sortu i svijetla mi rade 18/6, znači sva svijetla u box-u 18h rade. Ako ne ideš sa autofloweringom, drži u vegetacijsoj fazi 18/6, a u cvijetanu 12/12.

Super... Hvala ti na ovom...
Sretno sa growom ;)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Evo dugo se nisam javljao. Biljke su mi napredovale, sad uz još dva GOM-a u box-u su i domacice nekakve. Kako sam mislio da GOM-ovi umiru, posadio sam domaju, domaja je napredovala jako brzo, dok se GOM-ovi nisu micali. Sada sam presadio GOM-ove i rastu uz jednu domacicu, poceli su brze rast i vidi se napredak. Mješao sam zemlju terra magmu, sa još nekom kupovnom, ne sječam se kojom, zaljevam svakih par dana i mislim da sad napreduju super. Ovo je slika od prije 2 dana, sada su još veće.

 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Ako je ovo suho na vrhovima dole sve od prije..onda izgleda da su se oporavile...nista previse nemoj petljati oko njih..ni gnojivo jos niti nikakve kemije...pusti ih jos tjedan dana da se oporave i krenu sa rastom kak spada..to sto kazes da si mjeso zemlju s terrom,valjda je ta druga kolko tolko dobra bila,znas i sam da zemlja moze stvoriti puno problema biljci,pogotovo mladoj...sad ih samo pusti da se razviju posteno,a i zaljevanje malo smanji...pricekaj da se bar vrh zemlje(dubine kojih 1,5-2cm) osusi skroz pa onda zalij...a budes ih i razdvojio nadam se:)...sretno:)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Falcone, prva slika je GOM, ono malo žuto *****, sada je još veča nego na slici, počela je napredovati kako treba, brine me jedino što je sa domacicom u posudi, ona je na ovoj drugoj slici, ova treca slika je jos jedna domacica sama u posudi. A imam jos jednog GOM-a i jos jednu domaju u istoj posudi. Znači 5 biljki u boxu. Sigurno dvije lete van, samo moram još odlučit koje, a baš mi je žao bacit bilokoju kad im je krenulo sad, počele su rasti dobro. A zemlja ova druga je neka loša, smeče neko. Mislim da je neki H1 ili tako nešto. Nisam siguran baš, moram provjerit. Ma mislim još malo radit oko boksa ovih dana i još neke stvari napraviti, nadam se da ću doću do harvesta. Prošlo je več više od mjesec dana a GOM je još relativno mal, mislim da će sad eksplozivno počet rast, da je bar tako :))
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Ako napreduju sada dobro,onda nema brige:)....mislio sam da,na tu drugu sliku...a cuj moze biti i ta zemlja sta i sam kazes da ne znas tocno koja je i da nije bas nesto..a moze biti cak i pretjerano zaljevanje...makar mi se cini da je previse hrane povukla,bice onda prije da ju zemlja muci...ali novi listovi sta izbijaju su zdravi cini mi se...pusti ju pa ces vidjeti kako ce dalje ici..ali za te GOM bi ti ipak preporucio da ih stavis u zemlju poznate marke i kvalitete kao terra m. ili compo sana...a ta domacica ..i sam kazes da imas 2 biljke previse..pa onda se lako odlucis na ove losije za izbaciti(ako budes ista izbacivo van boxa)..bitno da sad teraju dalje kako treba i da su zdrave:)
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
U TERRA MAGMI GOM daleko fail-a. Loš je i ne raste. Sada raste super i ne izgleda kao da će se zaustaviti. Ma neka bude napeto do samoga kraja! Bez odustajanja idem :) Box sam još malo sredio, stavio lance da mogu spuštat i dizat svijetla. Još mislim reflektor nekakav nabaviti od redbull limenki, no vidit ću. Za sad super ide, nažalost nemam fotić da slikam stalno, pa ni ne updateam slikovito baš. Uskoro ću baš posebno od svake biljke i sve zajedno da se primjeti malo. Sve u svemu želim da moj dnevnik jednoga dana bude završen i da se nastavim bavit ovim hobijem. Uglavnom, obadva GOM-a su prošla kroz svoju fazu žutila, dok domačice uopće nisu niti malo bile žute, ovo sad na listovima je zato što sam špricao po njima vodu, da vlagu dignem, no sad se sve sredilo. Nadam se da ću do proljeća imat harvest, bar tih autoflowering-a. ;) Za zemlju nisam siguran, žuta vreča, mislim da je H1 nešto pisatlo, a nju sam iskoristio u nedostatku TERRA MAGME. Žao mi GOM-a po četvrti put presađivati, bolje ću domaju sam odrezati. ;)
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Odlicno sto si sredio to za podizanje lampi:)...nego,ovako sto se tice zemlje,iskreno (imam i terra m. i compo sanu) meni je compo s. daleko bolja od terra magme i sto se tice seedlinga ili klonova...nema sanse da bi ih ja stavio u terra m...nju koristim u mjesavini sa compo s.za kasnije presadivanje..ne kazem da je zemlja losa..al stojim iza toga da je compo s.daleko kvalitetnija zemlja od terre(i sto se tice cistoce zemlje i sto se tice mikroelemenata i sastava)..al i terra m. je dobra zemlja..ma sigurno ces ti doci s growom do kraja,ja ne sumnjam u to:)...ako slucajno ne s ovim,budes s drugim,sigurno:)..a i ovaj bi trebo biti do proljeca,kako si reko,gotov:)..sretno i samo naprijed:)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Pozdrav:icon_lol:E sad to već kreće ljepše izgledat
Samo teraj i razdvoji ove dvijebiljoze, kao ne bi imao sranja kasnije SRETNO:icon_lol:
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Pozdrav Putniče!
Drago mi je da su se biljčice oporavile.Pustio je on pistile jer je automatik al po mom mišljenju je još mala biljka za gnojenje.
Još ka tome tek su se oporavile pa ti ja nebi nikako preporučio da gnojiš.Nastavi dalje sa vodom,kontroliraj PH i jednom na tjedan im daj hidrogena ako imaš.Teraj tako dokle god vidiš da su zadovoljne.Nemoj sad kad su krenule da ih opet snečim zezneš.Znat češ kad treba gnojit po listovima.Apdejtaj redovno dnevnik pa ako ti nevidiš kad treba gnojit vidjet če neko od starih iskusnjara.
Tolko od mene i samo teraj bit če tu nešto!
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.