CFL Green-o-Matic Prvi put(by)nik!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Moram ti reći da je stvarno mali. Preživio je on dosta toga. Gledaj, bit će sigurno za popušiti, malo al opet tvoje:spliff:. Mislim da smo negdje otprilike isto počeli, a opet pogledaj kod mene speedy-ja kako napreduje, s tim da je iz dana u dan sve luđi, pistile će ga prerasti:icon_lol:. Jedino ako sam u međuvremenu nešto profulao. Sretno i Pozdrav:icon_lol:
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Ah, ne mogu očekivati puno za pušit nakon svega što joj se desilo, tako da sam zadovoljan sa bilo čim. Drugi put će biti bolje, bitno da sam skužio neke stvari sad :) No ima vremena, stignu one još malo narast. :))
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Tako je putniče ima vremena.Narasti če one još i bit če nešto.
A iskustvo koje si steko je neprocjenjivo.
Samo teraj!!!!
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
20.01.2010

Ovako stvari stoje.. Primjetio sam da kada vani padne mrak (u boxu je svijetlo), biljke objese listove, nemam pojma zašto bi to bilo, ako se kome događalo, neka javi. Al' ništa strašno, rastu okej, osim što imaju par flekica na listovima, ali ništa strašno. Danas ću prvi put gnojit ovu stariju biljku sa malo manje od pola doze. Ovaj drugi GOM nema boje, polako žuti, nemam isto pojma što je problem, al' mislim da je zemlja. Eto ispod slike ->

http://img577.imageshack.us/g/p1010001d.jpg/
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
biljke ti izgledaju ok, nemaš razloga za paniku...
to što ti se listovi objese je normalna pojava... također razloga za paniku nema...

opušteno! :thumb:
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
Spominjao si negdje luster od red bull konzervi ako dobro primijetih, reci mi kako to planirash izvesti :D
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Ma da, nešto sam kemijao napraviti reflektor od redbull limenki. Mislim da sam vidio na ovom forumu jedan tutorial.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
putnik11 je napisao(la):
Ma da, nešto sam kemijao napraviti reflektor od redbull limenki. Mislim da sam vidio na ovom forumu jedan tutorial.

Jel to tvoj odgovor il planirash nekad poslije objasniti kako ili naci taj link :D ;) u svakom sluchaju mastovito je ;)
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....pa najjednostavnije je uzet onu auto foliju protiv sunca i naljepis to na gornju stranu boxa i imas reflektor ili kupis onaj naborani lim i opet fiksiras ga na gornju stranu boxa i bok, imas savrsen reflektor za cca 20-40 kn......nekuzim cemu kemijanje sa limenkama kad sje izrada reflektora tolko jednostavna samo treba malo procitat forum i ukljucit mastu.....
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Kod mene u gradu nema auto-folije za kupit, pretražio sam sve. Lim mi se neda kupovati, a redbull limenka bi mi super odgovarala. Kada budem radio, napravit ću tutorial, meni je to Zlo&Naopako pokazao negdje. Pitam njega, pa će on malo bolje objasnit. Ali eto, može i tako kako je Ivach rekao, potrebno je samo zapalit joint i uključit maštu. No evo malo novosti o biljkama.. Nakon što sam se zezao puni sat sa gnojivom i namještanjem pH, mislio sam da ću opet nešto zeznuti, no eto, dobro su biljke, sretne su, sve tri imaju lijepo podignute listove i vidi se već mali napredak. Slikam opet danas, pa editiram post.
 

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
putnik11 je napisao(la):
Kod mene u gradu nema auto-folije za kupit, pretražio sam sve. Lim mi se neda kupovati, a redbull limenka bi mi super odgovarala. Kada budem radio, napravit ću tutorial, meni je to Zlo&Naopako pokazao negdje. Pitam njega, pa će on malo bolje objasnit. Ali eto, može i tako kako je Ivach rekao, potrebno je samo zapalit joint i uključit maštu. No evo malo novosti o biljkama.. Nakon što sam se zezao puni sat sa gnojivom i namještanjem pH, mislio sam da ću opet nešto zeznuti, no eto, dobro su biljke, sretne su, sve tri imaju lijepo podignute listove i vidi se već mali napredak. Slikam opet danas, pa editiram post.

Ako u gradu imash OMV benzinsku, onda i imash autofoliju... Po pravilu sve je na benzinskoj malo skuplje, ali isplati se... Tak sam je i ja nashao... A ima i na vecim INA benzinskama... Pa provjeri ;)
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Ta autofolija nije trajno rješenje, metal se traži.Ljudi su znali uzimat iz rerni neke deblje limove naborane, ako se
nemože nabavit drugačije.I bolje je rješenje fiksirat lampu na reflektor pa dizat spuštat nego da reflektor stoji na vrhu.
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.....sve 5 sto kazes al zbog same visine boxa dal se isplati mucit oko reflektora da se moze spustit kad nece imat sta puno za spustat a ovak ako je fiksno gore za plafon stavi 2 venta na suprotne strane za upuh i ispuh da mu hladi lampe i ispod staklo i dobio je improvizirani CT za taj mali box.....ispravite me ako negdje grijesim.....
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Za CFL reflektor/e su okej redbull limenke, lijepo ih se prereže i taman su za jedan CFL. HPS i CT su druge stvari. Ako se odlučim da napravim, napravit ću i pokazati. Meni se to neda radit, nije mi potrebno trenutno, super mi biljke napreduju i zadovoljan sam. Idemo stepenicu po stepenicu, nije bitno koliko ću dobit, meni je bitno iskustvo, ne može se sve odjednom napraviti kako treba, da mogu, vjerojatno nebi ni bio na forumu, nego bi kroz sve sam išao. :) Hvala svima što prate dnevnik. Peace!

EDIT: Slike od danas -> http://img254.imageshack.us/g/p1010002r.jpg/
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Više ne mogu editirat post, pa da nastavim tu. Eto, napravio sam LST malo, da dolje cvijetovi dobiju svijetla. Mislite li da bi trebao dodati malo zemlje? Imate negdje sliku tu u linku ispod? Savijeti, komentari??? Sve je dobrodošlo. Cheers ;)

http://img808.imageshack.us/g/p1010001a.jpg/

EDIT, gnojio sam jednom sa pola doze i nije im smetalo. :D
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Eto mali update. Do sada gnojio tri puta, prvi put sa manje od pola doze i druga dva puta sa po pola doze. Sad ću jednom čistom vodom, pa onda puna doza. Mislim da ću imati harvest sa najstarijom biljkom kroz 2-3 tjedna, možda čak i 4 maksimalno. Dodao sam u box 3 štedne žarulje po 20W (2700K/1200LM), tako da mi je sada temperatura 28-30, a imam problem sa vlagom, koja je manja od 10%. Trebali bi mi dobri savjeti kako bi podigao malo vlagu. Trenuno sam stavio dvije čaše vode unutra, ispred ventilatora koji upuhuju zrak i jednu koja je izvan box-a, isto do ventilatora koji upuhuje zrak, ta je nešto veča i ima spužvu unutra. Probao sam još par caki, no ništa, nikako ju ne mogu podić. Ako nekoga nešto zanima, neka pita. Eto par slika na linku ispod teksta.

http://img251.imageshack.us/g/p1010001rh.jpg/
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mrzelo me je citati sve al evo ja jedan savet ne znam dal to to nije neko vec rekao u buduce da zans trebao si biljke savijati u horizontalu tj. oraditi lst tehniku. Tako bi mogao duze u vegetaciji drzati a sa tim bi dobio brdo grana koje bi isto tako nekim kanapom savijao prema dole dok nedobijes pozeljnu visinu onda prebacis na cvetanje i drzis sijalice od svih vrhova biljke na 5cm do 10cm .. znaci svi vrhovi bi bili u istoj visini tj. onaj gornji vrh bi bio isto kao i onaj na prvoj donjoj grani..
dobro to tebi ide al je po meni sa tom kolicinom svetla koju ti imas premalo al neka na greskama se uci pa tako ce sledeci put biti bolje,, pozdrav i samo guraj.

a gle ono sa vlagom ja sam imao nesto slican box pa sam radio sa jednim ventilatorom i to sa tim odole koji ubacuje vazduh probaj iskluciti onaj gore al rupu ostavi otvorenu tako da topao vazduh izlazi koji i tako prirodnom cirkulacijom ide gore zar ne... a ispred tog venta sto radi stavi jednu posudu tj. teglu onu od kompota i u nju nalijes vode ubacis krpu i izvuces je iz tegle jedno 10cm tako da vent duva u krpu.. samo peri krpu svaka tri dana znase usmrdei bar je meni..
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
ZOKI je napisao(la):
mrzelo me je citati sve al evo ja jedan savet ne znam dal to to nije neko vec rekao u buduce da zans trebao si biljke savijati u horizontalu tj. oraditi lst tehniku. Tako bi mogao duze u vegetaciji drzati a sa tim bi dobio brdo grana koje bi isto tako nekim kanapom savijao prema dole dok nedobijes pozeljnu visinu onda prebacis na cvetanje i drzis sijalice od svih vrhova biljke na 5cm do 10cm .. znaci svi vrhovi bi bili u istoj visini tj. onaj gornji vrh bi bio isto kao i onaj na prvoj donjoj grani..
dobro to tebi ide al je po meni sa tom kolicinom svetla koju ti imas premalo al neka na greskama se uci pa tako ce sledeci put biti bolje,, pozdrav i samo guraj.
bemu miša, čovjek ima autofloweringa, tako da baš i ne može držat u vege. kolko hoće, ne? da! kako god bilo po dnevniku nastarijoj bi trebalo još par dana(55 from seed 2 harvest), al tu su se stvari dosta izjeb...e, pa će se to produžiti. a vlaga? pa kaj je to? obavezno ćeš morat napravit neke drastične promjene ili provjeriti hidrometar jer mi je ovo,ono, ne znam. ak me kužiš:icon_lol: uglavnom sretno buraz, bit će tu malo al slasno:bong7bp:i TVOJE, a po meni je to najebe...je!za sljedeći puta nabavi si lowrider i kad ga uzgojiš možeš si i pustiti nešto tipa ovog http://www.youtube.com/watch?v=ro4yhp9L6Ok:icon_lol:a neću zaboraviti ni da ovo šta ja sad imam si od dvoje ljudi na sajtu zaslužan i ti. :thumb:pozz

p.s sorry al probao se neki onaj mali vrhić sa samo bijelim trihićima i dlačicama koji se neće ni stić popunit, osušen express u mikrovalki, pa me malo odneslo:icon_lol:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.