CFL Green-o-Matic Prvi put(by)nik!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
To bi bilo to, dužnik si nam još javiti kakav je "rad" toga svega i onda se pika kao uspješan grow, inačeeeeee... :D
Et' jean rep+ od mene do nebe, itekako zasluzan... pozzzzzzz...
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Meni je super. Što je najvažnije moje je. :) Sinoć sam se potrgo, zaspo kao beba i eto me ujutro budan, što je rijetko :)
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
k care. super grow. imam ajne frage. radim box. zanima me kuda usmjeriti ventilatore? u lampe ili biljke? imam dva autfloweringa i 5 dr jekilla. pomagaj , sutra busim ormar
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
idoser je napisao(la):
k care. super grow. imam ajne frage. radim box. zanima me kuda usmjeriti ventilatore? u lampe ili biljke? imam dva autfloweringa i 5 dr jekilla. pomagaj , sutra busim ormar

Meni je donji ventilator za upuh, a gornji za ispuh zraka. Ovaj dolje lagano piri po biljkama, a ovaj gore izvlači zrak ;)
 
15.02.2011
46
4
8
34
idoser kakve lampe imaš? ja za hps 250w imam PC vent 120mm dolje naravno i gore za ispuh 200mm, i temp je 26, s tim da je hps 25cm od vrhova biljaka, kakve ventove imaš? stavi si za ispuh malo jači vent
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
kao prvo HVALA na odgovorima. imam CFLove, 2x85wata kao zamjena za 400, marka vitoone i jednu philips tornato high lumen 75wata zamjena za 285. philips ima 6000l a ova svaka po 5000. imam još jednu štednu od 40wata i stavit ću još par štednih od 23wata i 4 neonske, 2 bijele i 2 crvene. pa nek svjetli! kupio sam 2 ventilatora u chipoteci, ne znam da li su za komp ili nešto drugo, al ok mi se čine. planiram ta 2 staviti dolje. visok mi je ormar, oko 1,60, pa sam za sada samo napravio rupe gore. temperatura mi je bez ventilatora bila jučer 25 što je dobro. danas bušim za ventilatore rupe za upuh zraka, pa sad malo gledam kako i gdje da pušu. kupio sam danas grla za žarulje kutna što je super. ugradit ću ih vodoravno ali će biti po dijagonali ormara. složit ću lampe u obliku slova Y pa rupe popuniti štednima. ovu najjaću štednu ću staviti iznad autofloweringa od kojih mi je jedan izašao danas, a drugi će uskoro, vidim ga. ventilatori cu 100mm rade na 220 i gledao sam specifikacije pa mislim da je dobar po oneme što sam čitao ovdje. jedino ne znam kamo da puše. ne kužim ovo da lagano piri po biljkama. ili puše ili ne puše. a kad puše dosta je jak, bar mi se čini. pa me sad frka da ne zeznem biljku jer mi je gužva u ormaru. ne znam dali će joj smetati ako puše ravno u nju?? mislim da neće smetati, al me frka, tak su lijepe i nježne:D. i da malo pojasnim količinu biljaka. nemam vremena tako da moram do 01.06. napraviti što više toga. a s obzirom na dostupnost sjemenki u sloveniji i njihovu cijenu neda mi se zezati sa jednom biljkom. drugi grow će biti sa max 3 biljke, ali i sa više vremena. ništa onda, neka pušu po biljkama, pa da vidimo:D imam ih sedam, tak da nema brige:D
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
nekako mi se, s obzirom na visinu ormara i lumene, to ipak biti slabi grow, akoćeš lampe stavljati direktno na gornju plohu ormara...
ne znema jle imaš kakvu dvoljno visoku podlogu ili nekakve police koje ćeš moći micati kako biljke rastu. osim ako planiraš lampe složiti dijagonalno na neki reflektor...
bolja solucija mi se čini HPS u ormaru tih dimenzija, a ne brdo štednih...
Jer ti ćeš ovako imati oko 400W štednih koje su koštale brdo novaca, a za isto to brdo si mogao imati HPS 400W, sa prigušnicom i propaljivačem + homemade cooltube, koji bi puno bolje odradio posao...
s tims vim štednima i neonkama ćeš imati cca 25k lumena, eventualno do 30k, a sa HPSom na 400 W bi imao oko 50k lumena
ako sam u krivu, neka me netko od iskusnijih ispravi. :D
 
15.02.2011
46
4
8
34
hps bi se sigurno više isplatio na te dimenzije, čak ni CT nije možda potreban ak se napravi dobra ventilacija, a komplet od 400w košta oko 450kn, što mi se čini jeftinije nego sve ove štedne, kod nas štedna od 65w košta oko 160kn...
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
kad sam pisao post, novac je bio u drugom planu...ipak je bitnija količina svjetla...
al ak se gleda i kroz aspekt financija, kad se zbroje iznosi za sve te lampe, osim ako ih je već otprije imao. ako se kupuje gotovi HPS+MH komplet, sa reflektorom, košta sve zajedno oko 100 €, a čak i jeftinije ako se svaki dio kompleta posebno kupuje.
znam da svatko ima svoje nešto, i sam growan sa CFL-kama, i to za sad 7 komada, uskoro 10, ali i to samo zbog trenutnog ograničenja u veličini boxa.
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Evo kako ti kažu kolege, bolje da si u to stavio HPS. Ali nema veze, i CFL bi trebao dobro odradit posao, no ni približno kao HPS. Meni su skroz ventovi pirili po biljkama i nikakve poteškoće nisam imao. Mislim da im čak i paše to! Spusti što više CFL ili digni biljke CFL-u ako ne možeš spuštat i dizat lampe (Ako neće brdo muhamedu, muhamed će brdu). :) Samo teraj, do 01.06 će biti nešto. Ako ne, steći ćeš iskustvo koje je neprocijenjivo.

Nisam baš netko tko bi mogao smoke report napisati kako treba, tako da tu neću puno pričati. Nakon 2-3 dima već počinje rad. Prvo me dobro ugrije i opusti, a potom baci na razmišljanje, večinom razmišljam o lijepim trenutcima u životu. Kada pušim travu sa ulice, rad ne dolazi tako postepeno, nego naglo. Razbio sam se nakon 5-6 jointa, što inače, da sam pušio ovu sa ulice nebi. Dakle, ne treba puno stavljati u joint. Izgled headova i nije neki, no vidi se da su puni kristala. Lako spavam, otvara mi apetit. Što je za mene jako dobro. Ako nekoga još nešto zanima, neka pita. Mislim da je moj dnevnik završen, stoga molim moderatore da pobrišu SPAM, te prebace moj dnevnik u završene dnevnike uzgoja. Hvala svima koji su pratili ovaj dnevnik i pomogli mi da dođem do ovakvih rezultata, bez ovoga foruma i ljudi, kao što sam rekao, nebi nikada uspio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: m@l@

LegalizeIT

Aktivan Član
22.12.2010
84
3
0
34
putnik11 je napisao(la):
Nisam baš netko tko bi mogao smoke report napisati kako treba, tako da tu neću puno pričati. Nakon 2-3 dima već počinje rad. Prvo me dobro ugrije i opusti, a potom baci na razmišljanje, večinom razmišljam o lijepim trenutcima u životu. Kada pušim travu sa ulice, rad ne dolazi tako postepeno, nego naglo. Razbio sam se nakon 5-6 jointa, što inače, da sam pušio ovu sa ulice nebi. Dakle, ne treba puno stavljati u joint. Izgled headova i nije neki, no vidi se da su puni kristala. Lako spavam, otvara mi apetit. Što je za mene jako dobro. Ako nekoga još nešto zanima, neka pita. Mislim da je moj dnevnik završen, stoga molim moderatore da pobrišu SPAM, te prebace moj dnevnik u završene dnevnike uzgoja. Hvala svima koji su pratili ovaj dnevnik i pomogli mi da dođem do ovakvih rezultata, bez ovoga foruma i ljudi, kao što sam rekao, nebi nikada uspio.

Necem komentirati ovo za svijetlo, glupo mi je da se ponavljamo ko spanska serija, jer sve gore pobrojano vec je napisano na forumu.

Report je super... Tvoje je najzad... Libo te *****... Btw nezzzz jesi li reko koliko je grama bilo osusenog toga chuda???
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Imao sam dvije biljke. Od jedne sam dobio 8g suhog. Druge je bilo 15 mokrog, ne znam točno koliko suhog, ali oko 3-4g. ;)
 

idoser

Aktivan Član
09.02.2011
61
3
8
46
biljke su čudo, cca 8 cm, izlaze ovi sa sedam pera. autoflowering izašao iz zemlje, usmjerava se prema svijetlu. danas sam ubacio neku štednu koja svijetli crvenkasto nekak, kuži se na biljkama. sad sam na oko 16000-17000L. sve ide kako treba. stavio sam Al foliju, al mislim da ću je maknuti, listovi mi se pigaju od nje, ružno mi je to. lampe idu na drveni okvir koji će biti na lancu, drugi tjedan se bavim s tim, pa održavanje na 10 cm iznad vrha. uz reflektor od neke limenke pive ili onog odbojnika za svijetlost za auto. idem im pustiti dan:D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.