CFL GROW 1.put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
envirolite2lamp.jpg


zamisli samo to sa tvojim cfl sijalicama napravljeno od aluminijumske folije ili neceg sto odbija svetlost, ljudi prave vrlo dobre od konzervi soka

imas cak i citavu temu na ovom sajtu o tome, pogledaj bice ti sve jasno.

https://forums.vutra.org/threads/2045-Napravi-sam-svoj-Reflektor
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
sutra se budim rano ujutro i gibam po taj lim i dat cu si truda i napravit to, odmah cu i kupit jos 865 x3 posto sad koristim 825.

Thx,ideju imam samo ju treba prenjet na vidjelo :)

Okačim slike čim napravim :)

Hvala Puno.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
doSnova je napisao(la):
zamisli samo to sa tvojim cfl sijalicama napravljeno od aluminijumske folije ili neceg sto odbija svetlost, ljudi prave vrlo dobre od konzervi soka


Sa konzervama od soka/pive i sl grije ko ludo. Ak imaš frke sa ventilacijom neće biti najbolja solucija. Inače dobro reflektuju.
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
super sam uspio sloit sve,kupi sam u baumaxu alumijij grubi za 80kn 100x50cm i savio i sredio,slike okačim sutra pošto dns idem van a nisam stigao slikat, i naravno kupio sam 2x865 i jako sam zadovoljan spektorm svjetlosti koje sam pruzio svojim curkama :)

Hvala Puno,svaki savjet dobrodosao!!!
 

kiLDer

Aktivan Član
07.11.2009
290
18
0
49
Trebao si grla srafiti po ivici lima pa bi ti ti delovi sa strane u vecoj meri reflektovali svetlost,a to je citava poenta reflektora i biljke bi ti bile tacno ispod lampi,a ovako koliko vidim nisu ispod najsvetlijeg dela...
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
dal je pozeljno staviti sad u vegi jos 2x865 dakle 4x865 i 2x825?

-dal ce biljke primjetit kakvu razliku izmedu dva cfl-a?
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
primetice itekakvu razliku, stavi ako imas para i ako temepratura nece preci 29 stepeni, iz mog skromnog iskustva primetio sam da biljke reaguju i na najmanje promene svetlosti, svaki lumen je bitan !

a sto se spektra tice, naravno da je bolje u vegetaciji furati plavi spektar, ali ako se ne moze drugacije dobar je i crveni (gledao sam hps grow-ove i oni super funkcionisu samo sa crvenim spektrom, ali opet sa punooo lumena)

super ce ti to biti
pozz
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
evo danas kupio nove zarulje , sad imam 2x825 23w, 2x865 23w i 2x865 20w , nadam se da ce biljcice uzivat :)

dosnova thx na odgovoru, respect, evo odmah ti stavljam reputation +1 :)
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
Biljek presađene u Terra Magmu, zanima me kolko če vremenski trajat stres presađivanja iz zemlje u zemlju?
 
17.08.2009
38
0
0
43
Kad sam ja svoju presadio u vecu posudu (bila u prozirnoj plasticnoj casi, korijen dosao do ruba) sutra dan je porasla ko luda. Nije bilo stresa ni malo.
A ako i kupio spiralne sijalice onda ih stavi ne paralelno (horizontalno) vec skoro okomito da vrh sijalice upire na sredinu biljke.
Ako su ravne onda ih stavi ko i do sada.
Najlakse ti je upaliti sijalicu i vidjeti kad najbolje kopa oci i tako je okreni.
Do sada sve OK.
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
ok,Hvala :)

Nego dal netko zna gdje u ZG-uz ima za kupit lakmus papir za vlagu ili hygrometar?
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
Dins je napisao(la):
ok,Hvala :)

Nego dal netko zna gdje u ZG-uz ima za kupit lakmus papir za vlagu ili hygrometar?

za lakmus papir odi u ljekarnu (ljudsku apoteku) i oni ti mogu naruciti koliko ti treba iz labaratorija, e da i u importane centru sam vidio ima pet shop, tamo ti sto posto imaju
a za ove druge merace ti pojma nemam, malo se proseci po trgovinama i najdi si digitalni koji meri temp... i vlagu
neznam jeli ima di u zg spartak trgovina, ali znam da oni imaju te digitalne za nekih cca 70kn
sretno
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
U procesu sam nabavljanja, jos par pitanja

1. koliko je preporucljivo zaljevati biljčice vodom tokom vegetacije a koliko tokom cvjetanja

-zasad sam davao čisto da se malo zemlja smoči i da malo upije ,dakle niti deci vode , skuzio sam da se brzo zemlja suši pa pitm čisto da ne zalijem previše

2. čitamo sam da se biljka gnoji tek nakon 3 tjedna kad biljka skroz pusti korijen pa me zanima sto bi se npr desilo da po gnojim tekučim substral gnojivom universal, čisto par kapljica , dal je moguče da se biljka "sprži" , htio bih samo kao dodatak da joj bude a ne nista extra.
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
pozdrav
kada ih zaljes da je dobro zemlja namocena nek se dobro i ocjedi a ponovo ih zaljevaj kada na opip bude suha
djubriti nema potrebe ni cak 4 tjedna tak da biljka svu hranu iscrpi iz zemlje i onda lagano...
kolike ti jesu te biljcice, ili neke slikice stavis
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
piknem slikice kasnije, moram sad u bolnicu po nekakve papire od bolovanja pa kad se vratim okacim :)
 

Dins

Aktivan Član
22.08.2009
98
1
0
34
evo slikica, radi se o 16. danu vegetacije u oba dvije teglice odnosno sve 3 biljcice







sorry svima na velikim slikama :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.