CFL Homemade Box by Detox2Old

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Katsu meštre prepoznao sam te kao nekog ko ima znanja i sposobnosti objasniti nama botaničkim laicima jednostavnim riječima ono što mnogi od nas imaju prilike pročitati u (pre)stručnim knjigama uzgoja, pa ću bit slobodan i iskoristiti ovu priliku da te zamolim da prokomentiraš par (možda krivih) zaključaka.

1. Kvalitetnom supstratu teško možemo trajno promijeniti PH samo vodom, jer je kiselost/lužnatost bilo kojeg medija (zemlje/vode itd) određena strukturom (sastavom). To sam zaključio iz pojave da se PH vode iz pipe par sati nakon reguliranja opet ide prema 7+, ali i iz uobičajene prakse da se PH zemljišta u outdooru uglavnom regulira posipanjem krutih tvari, a rjeđe (ako uopće) natapanjem vodom željenog PH (za PH+ mislim da koriste pepeo).

2. Prilikom flusha najveći posao odrađuje zapravo veliki protok vode koji odnosi sve te nakupljene soli koje zapravo mijenjaju PH zemlje. Iz tog razloga, radi jednostavnosti procesa, nije štetno teglu od recimo 10l flushati sa 20l vode direkt iz pipe PH 6-8, a tek zadnjih 10l flusha ipak regulirat da bude kako treba, jer tek te zadnje litre efektivno mogu djelovat svojim PH u zemlji.

3. Ako razliku između žedne i napojene biljke primjećujemo tek nakon flusha/obilnog zalijevanja, postoji mogućnost da redovnim zalijevanjem zapravo nedovoljno natapamo cijeli medij.

thx

@zbrkamon ispričavam se na uletu u dnevnik, samo naprijed - uz ove meštre na vutrici nema straha - lajkam dakle pratim :)
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Kao netko tko flusha intezivno mogu reci da mi se nije pokazalo dobra shema gdje prvih 30 litara zaljevam iz tusa, a tek zadnjih 10 ili 15 litara dajem PH 6.5. Mjereči PH vode koja izlazi iz tegle utvrdio sam da se PH spusta postupno sa kolicnom vode. Zbrka sry povuklo me da napisem zakljucak odnosno cinjenicu koju imam :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
Hvala Oprah na inputu. Mene zanima PH zemlje. Suhe prije flusha, neposredno nakon flusha, dan nakon flusha, 5 dana nakon flusha. Nisam siguran, ali mislim da PH vode koja iscuri kroz zemlju je i dalje PH vode, a ne zemlje. Žao mi je što ne posjedujem kvalitetan PH mjerač zemlje da napravim test, jer sve mogu otprilike skontat i ljudskim osjetilima, ali zemlja mi je nepoznanica, od realnog PH do količine hrane u njoj. :)
Zadaviće me moderatori. :(
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
usrname je napisao(la):
... Zadaviće me moderatori. :(

blizu si, ovo je ipak zbrkijev dnevnik, mogli ste se ispricati i preko chata, skajpa, preko pp... al ajd zavrsite pricu pa mozda prebacim u neku drugu temu ;)


edit:

ok, posto zbrki nema nista protiv nemam ni ja, ostaje sve tu gde je
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Samo mi vi dečki pišite,nemam ja ništa protiv,sve dok se tiče uzgoja (i metoda koje koristite) :dada
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
Pozdrav,danas je 53.dan života te 45.dan cvjetanja,no idemo redom šta im se svega izdogađalo u razmaku od 17 dana.

29.1 44.dan Strgao sam vrh na mlađoj biljci,no nisam ga uspio zaliječit.Na starijoj nema nekih većih promjena,redovito ih Lst-am i pratim.

strgani vrh: starija:



1.2 47.dan Još jedan problem s mlađom biljkom,nisam je zalio na vrijeme(računao da idući dan radim flush) pa se je sva neka posušila,te su neki listovi čudno posmeđili,a nevjerujem da su se spalili,vjerojatno zbog nedostaka vode su dobili takvu boju.Uglavnom,odrezao sam sve takve listove jer im nije bilo spasa,a biljka se je nakon 3h totalno oporavila(premda je šok vjerojatno bio poveći).Dobila je i 20ml Cvijeta s 4,5L vode.

posušeni listovi: oporavak nakon 3h:

6.2 52.dan
Flush s 22L korigiranog Ph-a

7.2 53.dan 45.dan cvjetanja
Danas malo vezanja nekih malo većih vrhova na starijoj,dok mlađa zahtjeva manje pažnje za sad,pošto je podosta u zaostatku(po meni neka 2 tjedna).

Lst uglavnom na starijoj: Glavni vrh+neke sporedne grane starije:

to je to,uglavnom sada zalijevanje svaka 4dana(5nakon svakog flusha)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
hm, dosta ti je lisce uvijeno i nesto je to slab cvet za toliko dana cvetanja, kao da se malo muci, al obecava ako se razradi i dobije puni cvet, ima samo da se beli ;)
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kako moze da popije 4,5L vode, mnogo je to vode a i djubriva, listovi mi se cini bas zelenim ko fikus jbt,
mozda si preterao sa gnojivom? kazes 53 dana zivota a 45 cveta, kako to procveta za 8 danaa, mozda 63 dana zivota?
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
53 dana od kada su sjemenke proklijale iz zemlje(17.12),stavljene na cvjetanje 23.12,znači 47 dana cvjetanja(ok fulao sam 2 dana što je još gore.)imao sam 6 komada,želio sam saznati spol što prije.
za gnojenje na boci piše 15ml na 2 litre,ja sam stavio 20ml na 3L(prvi put kakti full doza),ne gnojim prečesto.(gnojio za sad 3 puta).ok možda im je 3 puta previše,uglavnom dobiju 3-4L vode,pošto je ono bio extremni slučaj,dobile su 4.5.
@Power
da,pratim druge dnevnike,i vidio sam i sam da je nekak slabo razvijena...Sumnjam na premalu posudu,tj 4L zemlje za neku divljakušu što je rasla vani slobodna...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja sam svaki moj dosadasnji indoor odradio sa posudama 4.3L, sem poslednjeg sa pineapple u 7L, nije problem u posudi niti u tome sto joj je mama rasla na slobodi (ako je, mozda je i keva iz box-a :)
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
evo nakon 26 dana odlučio napravit update,nema ništa novo,još uvijek sporo rastu(ilit cvijetaju),neznam što je uzrok,možda moje konstantno šokiranje prošlih tjedana:pregnojavanje(namjerno),pa onda flushanje,te masovno žućenje donjih listova,te onda normalizacija stanja(nakon što su dobile 6ml plantele cvijet na 3L vode),pa onda kurenje jednog vrha jer je bio 1cm od lampe,te još kurenje nekih okolnih listova..Malo sam razočaran što nisu hermiji postali od sveg što sam im priuštio.Sada ih puštam još mjesec dana,pa šta bude bude.Trihomi su mliječni-prozirni.
Biljka kojoj sam strgao vrh,ima izraženije trihome po sebi,kod vrhova,dok ova koja je bila lijepša ne baš toliko.
uglavnom maknio sam 2 plave CFLkove,te stavio 2 žute,tako da je sada 6 žutih.
evo slika pa sami prosudite stanje...(premda me je i sram stavljat slike :sadbanana: )
72.dan cvjetanja -.- (možda dan više/manje)



Uglavnom,bar znam kako pregnojavanje izgleda.i dosta toga sam naučio.... :read: tak da nije ni ovo za bacit....
 

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
evo nakon 23dana update,nema nekih većih promjena,prva biljka još uvijek kiksa za drugom po izraženosti trihoma,dok druga takoreći rastura(bar za razliku od prve).
Prva biljka mi se čini kao jedan ogromni vrh,pošto iz svake grane i stabla rastu mali vrhovi(nabolje vidljivo na 1. i 2. slici).
prva biljka:
1 2 3

Sredina druge biljke mi je na neki način izgorila(lišće),vjerojatno zbog male vlage.Listovi su mijenjali boju iz neke ljubičaste,do žute,prvo sam mislio da joj fali nečega,no bočne grane su bile sasvim ok(vidljivo na slikama 1 i 3).
druga biljka:
1 2 3 4 5

čini se da imamo jednu sjemenku u nastanku(druga biljka)


Planiram ih držat na životu sve dok ne kažu da nam stiže proljeće.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weedoye and usrname

Detox2Old

Aktivan Član
21.11.2012
176
424
63
33
zadnji update.

biljke zaklane još 4.4,jer sam primjetio masovno stvaranje sjemenki,mojom greškom sam bio sjebao tajmer(stavio na ON umjesto na AUTO kada sam nešto malo ranije morao čeprkat po njima),tako da su imale skoro pa 7 dana čistog sunca.A i nije mi se dalo više zahebavat snjima,naučile me dosta toga.Sušio sam cijele grane,pošto poštenog heda kao kod drugih growera nije bilo,trim sam slabo napravio(tj skoro nikakav).Ova koja se je više "sjajila" planiram cijelu bacit u neki kolač(najvjerojatnije Oprah-ov) jer ima neki jako slabašan rad,i stvarno težak dim,tako da za pušit definitvno nije.Ona koja je kakti bila bolja,a ispala promašaj,mislim da će završiti u smeću,jer nevidim nikakav smisao od nje.Trenutačno su u teglama,i obje imaju miris po livadi na kojoj se suši slama/sijeno,stvarno oduran smrad.

da se nekaže da nema završnih slika,evo samo dvije.
bolja biljoza,jedan mali dio od nje cijele.


sušenje u boxu svih grana koje su mi se činile ok.


ovaj grow smatram izgubljenom bitkom,ali ne i ratom!a i podosta se naučilo!

može lock! :lock:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.