CFL misljenja i strucni savjet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.03.2016
102
173
43
40
Izvinjavam se ako sam promasio temu unapred. Zanima me samo strucno misljenje i savjet vezano za sijalice na slikama. Na akciji su i dosta bi me jeftino izasle. Prije nego postavim pitanje moj grow box je 90x90x150 cm. U planu su 4 indice bubbleicous fem. Grow box je od canvasa namjenski za grow bas sa otvorima za ventilaciju oblozen mylarom iznutra. E sad zanima me koliko bi mi trebalo ovih sijalica za vegetaciju a koliko za flower fazu. U pitanju su 4 biljke znaci koje bih drazao nekih 30-35 dana u vegetaciji a ostalo do harvesta. Ostalo sve manje vise imam ili mogu lako nabaviti. Razlog zasto pitam ovo je da vidim da li da idem na cfl osvjetljenje ili 400w hps. Potrosnja mi je bitniji faktor. Cfl bih isao radije jedino ako mi netreba sad brdo sijalica. Ukratko koji je optimalni broj sijalica za neki normalan harvest za navedeni box i za 4 biljke. Cool white su 6500K a Warm su 2700K. Evo slike: WP_20160314_09_59_28_Pro.jpg WP_20160314_09_56_34_Pro.jpg
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Mnogo rodjace :) sa takvin planom puno ce to kostat... racunaj da ti je optimalno za jednu biljku do 8000lm sto vise,to bolji harwest... a u taj prostor zelis 4 biljke,plus navedeni prostor... znaci trebalo bi ti oko 28000 do 32000lm za taj prostor i 4 cure ... to je donja granica... mozes i sa manje proci... al racunaj da je na cfl 1w/0.5g sad koliko para toliko muzike :)
 
11.03.2016
102
173
43
40
Haze hvala na brzom odgovoru. Jos jedan razlog zasto ovo pitam jer kad krenu vrucine temp bi mogao lakse kontrolisati na cfl-u. Znaci nebih mora uzimati jake ventilatore. Na hps-u ventilatori moraju biti dobri i kvalitetni. Gledam da prodjem jeftinije koliko toliko sto se tice materijala a i potrosnje. Al kolko god citao uvijek zavrsim na hps-u. Nema druge neg odrijesiti kesu i gotovo.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Tarzan

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
nije hps tako skup jeftinije bi te izaso nego 15 cfl+grla+kablovi+ konstrukcija da ih sve povješaš
a ako te vrucina brine cool tube radi cuda
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Slazem se da je cijena priblizna, bolje investirat u HPS. Al po meni je bolje i investirat u malo jaci vent i picit bez cooltube-a, ja sam se uvjerio da to staklo oduzima dragocjene lumene i smanjuje rezultat na kraju. Ako ces growat po ljetnim vrucinama bez klime onda je cooltube dobro rjesenje.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Covek s kojim sam sjedio i koji sije tentove profi mi je punudio 400w hps tube sa ventilacijom i taj grow box koji sam naveo kao i analogni timer za svjetlo. On bi mi spojio prigusnicu,starter balast itd. Znaci growbox, 400w hps tube, ventilacija, ventilatori i timer sve 250evra. Da uzmem to i gotovo? To je najnize koliko moze ici. Jel puno to kesa?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Lovetogrow
11.03.2016
102
173
43
40
Nema sta onda cu uzeti taj komplet pa sta mi Jah da ☺. Hvala svima na brzim odgovorima. Pomogli ste mi. Thx. Od nirvane sam danas dobio mail kao: Your seeds are shipped better prepare your grow room ☺. Tako kad sve spakujem i postavim update cu vas sa slikama. Samo nek neko napise gdje da postujem slike i izgled boxa u koji thread. Kad to sve uperim. Hvala jos jednom ljudi. Bili ste od pomoci. Happy grow.
 
11.03.2016
102
173
43
40
Nema sta onda cu uzeti taj komplet pa sta mi Jah da ☺. Hvala svima na brzim odgovorima. Pomogli ste mi. Thx. Od nirvane sam danas dobio mail kao: Your seeds are shipped better prepare your grow room ☺. Tako kad sve spakujem i postavim update cu vas sa slikama. Samo nek neko napise gdje da postujem slike i izgled boxa u koji thread. Kad to sve uperim. Hvala jos jednom ljudi. Bili ste od pomoci. Happy grow.
predpostavljam da novo vrjedi toliko ja sam boks od 70x70x170 cool tube 400W 2 venta platio 150evra polovno
Da sve novo. Pozz
 

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Nema sta onda cu uzeti taj komplet pa sta mi Jah da ☺. Hvala svima na brzim odgovorima. Pomogli ste mi. Thx. Od nirvane sam danas dobio mail kao: Your seeds are shipped better prepare your grow room ☺. Tako kad sve spakujem i postavim update cu vas sa slikama. Samo nek neko napise gdje da postujem slike i izgled boxa u koji thread. Kad to sve uperim. Hvala jos jednom ljudi. Bili ste od pomoci. Happy grow.

Da sve novo. Pozz

Super cijena i da uzimas direkt sam u ducanu. Mene je u growshopu izaslo 240E za 400w sistem (zarulja, balast-starter, reflektor) + 280m3 turbina + CT. Tu nije uracunato jos redukcije, stezaljke, cijevi. Jos ti ovaj nudi i montazu, tako da samo naprijed :thumb: