CFL- PC BIG TOWER Stealth Grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Na boxu sam radio neko vrijeme i evo posao sam priveo kraju. Ako uzmemo u obzir da sam ga radio potajice bez znanja drugih ukucana, i to da zivim od civilizacije dosta daleko za mene je rezultat fenomenalan.

E pa evo ga:

Sjemenke su:
LSD BARNEY¨S FARM----feminizirane

Zemlja:
Composana Anzuchterde

Osvijetljenje:
3x CFL 23 w 1550Lm = 4650 - 2700K
1x CFL 20 w 1000Lm = 1000 - 6500K
Total=5650

GNOJIVO i prihranjivanje:
Hesi TNT Complex
Hesi Bloom Complex
Hesi Phosporus plus
Hesi Power Zyme
Hesi Super vit

Ventilacija:
2x 12v(r=12cm) pc vent za Izvlacenje toplog zraka.
1x 12v(r=12cm) pc vent za unutarnje strujanje zraka.
1x 12v(r= 8 cm) pc vent za upuhivanje svijezeg zraka.

Svi ventilatori su spojeni na adapter s kojim mogu kontrolirati njihovu brzinu vrtnje. Trenutno svi rade na 9v.

I jedan karbonski filter kucne radinosti.
Posude za sadnju unutar boxa su od 8litara-mozda malo malene.?
****************************************************************
Imam jednu web cameru s kojom kontroliram-provijeravam vlaznost zraka i temperaturu u boxu.
****************************************************************

E sada jednu sjemenku sam prije 40 sati stavio na kllijanje i uspijesno je proklijala te sam ju danas posadio u lijevu teglicu, i jutros sam stavio novu sijemenku na klijanje.
EDIT: Rezim svjetlosti je 18/6


Prvo naglasavam da sve mora biti totalno tajno, i da nitko od ukucana nesmije znati za moje tajne radnje i zato sam malo vise vremena posvetio poboljsavanju ukupnog Stealth-a.





 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Cestitam na trudu...vidi se da to radis sa puno ljubavi...

Zelim ti srecu u growu i namjeravam pratiti do kraja...rep + od mene... =)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
lepo :) to je to.. :) samo svetla sto nize,, i bole bela boja nego ta alufolija. i predlog reflektor sastavi od neceg sto nije papir da bezveze nemislis dal ce se to upaliti al lepo javi, onda kako radi filter bas me zanima..
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
čekaj, ti to držiš u svojoj sobi fino kao komp?
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Sekach je napisao(la):
Cestitam na trudu...vidi se da to radis sa puno ljubavi...

Zelim ti srecu u growu i namjeravam pratiti do kraja...rep + od mene... =)

Hvala..

ZOKI je napisao(la):
lepo :) to je to.. :) samo svetla sto nize,, i bole bela boja nego ta alufolija. i predlog reflektor sastavi od neceg sto nije papir da bezveze nemislis dal ce se to upaliti al lepo javi, onda kako radi filter bas me zanima..

Neke dijelove nemogu prekriti s mat bijelom tapetom, ali cu se jos malo potruditi. Nece se reflektor zapaliti testirao sam box tjedan dana prije nego sam poceo s dnevnikom. Optimalna mu je temperatura. Nemogu staviti limu jer bi mi zauzelo previse mjesta i i onda bi mi slabije ventovi vukli zrak van, i to sam probao. Ali jos moram reflektor malo doraditi.

putnik11 je napisao(la):
Super ti je to! Nadam se da neće nitko otkrit. REP + za trud!
Hvala..

metalmaniac je napisao(la):
čekaj, ti to držiš u svojoj sobi fino kao komp?
Pa da malo sam doradio stol za kompjuter koji se nalazi u mojoj sobi pokraj kreveta. Sad se nemoze skuziti da iza ima uopce icega jer sam sve naokolo natrpao stvarima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Svidja mi se, ali mozda da za drugi grow prebojas unutrasnjost mat bijelom, ili mylar postavljas?
I cekaj, svi ventovi su na 9V, i za upuh i ispuh? Za ispuh bi ti trebali malo jace vrtit od upuha ;)
inace super, pazi sam na to koliko ces ih drzat 18/6 zbog visine, ili ces lst?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Odlična priprema!
Pratim sigurno i rep od mene!
Jedino ako sa nevaram vidim da si negdje okrenuo foliju na pravu stranu.To jest na onu sjajnu!E to nije dobro!Ako več koristiš alu foliju onda obavezno na kontra stranu onu mat stranu.Sa sjajnom stranom možeš imat problema sa hotspotovima.Pogotovo ako je ovako malo zgužvana folija.Ako se nevaram brzo skini di je sjajno i okreni na mat.Prije nego biljke izrastu!
 

Petar Pan

Aktivan Član
18.07.2006
228
55
28
To je chieftec big tower, jel da?
dragon serija ili one malo duže bravo i mesh serije? po meni najbolji izbor za pc uzgoj, mjesta ka' u priči. dušu dalo za jednu hps-icu od 70 ili 100w na vrhu.

repčić za trud
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Dobro dosao..i od mene rep+ za trud.....lijepo si to poslozio,sad s vremenom dogradujes i sredujes djecje bolesti do razine dok pc-box ne bude uigran ko svicarski sat:)sretno u daljnjem growu
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Punxerklc je napisao(la):
Svidja mi se, ali mozda da za drugi grow prebojas unutrasnjost mat bijelom, ili mylar postavljas?
I cekaj, svi ventovi su na 9V, i za upuh i ispuh? Za ispuh bi ti trebali malo jace vrtit od upuha ;)
inace super, pazi sam na to koliko ces ih drzat 18/6 zbog visine, ili ces lst?

Unutrasnjost je kompletno polijepljena sa mat bijelom bojom ali sam ja jos isao prefarbati neke dijelove sa mat bijelim sprejem. E tu sam se zaje.. jer kad je nastupila temperatura dijelovi koji su prefarbani sa mat bijelim sprejem su poceli otpadati pa sam nesto morao preko toga zalijepiti- za to mi je posluzila alu foluja za prvu ruku.

Sto se tice ventilacije za ispuh imam dva venta promjera 12cm koji se nalaze jadan na drugome, a za upuh je jedan vent promijera 8 cm. Svi rade na 9volti s mogucnosti pojacavanja na 12v i smanjivanja na 7 i 5 i 3 volta. Znam da ispuh mora biti jaci od upuha, zato sam na ispuh stavio dva komada veceg promijera. A upuh je tek toliko.

Probat cu sto vise drzat na 18/6 i naravno primjeniti Lst.

mr.dr.Smok je napisao(la):
Odlična priprema!
Pratim sigurno i rep od mene!
Jedino ako sa nevaram vidim da si negdje okrenuo foliju na pravu stranu.To jest na onu sjajnu!E to nije dobro!Ako več koristiš alu foliju onda obavezno na kontra stranu onu mat stranu.Sa sjajnom stranom možeš imat problema sa hotspotovima.Pogotovo ako je ovako malo zgužvana folija.Ako se nevaram brzo skini di je sjajno i okreni na mat.Prije nego biljke izrastu!

Hvala
Sva folija je okrenuta na pravu stranu, na onu nesjajnu. Ali to je samo privremeno bit ce sve mat bijelom tapetom oblozeno.

Petar Pan je napisao(la):
To je chieftec big tower, jel da?
dragon serija ili one malo duže bravo i mesh serije? po meni najbolji izbor za pc uzgoj, mjesta ka' u priči. dušu dalo za jednu hps-icu od 70 ili 100w na vrhu.

repčić za trud

Neznam koja je marka, nabavio sam ga za 80kn preko oglasa. jako je staro i zahtjevalo je puno obrade. Moze sasvim solidno jedan hps od 70w ali ja planiram dvije cfl od 125w. Ali to neki drugi put.

hvala

Falcon je napisao(la):
Dobro dosao..i od mene rep+ za trud.....lijepo si to poslozio,sad s vremenom dogradujes i sredujes djecje bolesti do razine dok pc-box ne bude uigran ko svicarski sat:)sretno u daljnjem growu


:)))
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Strain info
*****************************
Indica Cup Winner 2008
An old Skunk variety crossed with Mazar. - Called LSD by the Farm crew because of its powerful trippy effect.Developed from ancient genetics long established in the Farm seed bank. L.S.D. is a hardy, disease resistant plant that responds well in all grow conditions. With just a little care and attention, the L.S.D. strain will give the grower high yielding award winning powerful results. The flavor is intense earthy chestnut with a sweet musky smell. The LSD produces a euphoric, almost psychedelic experience. It’s a super-trippy and very powerful stone, a Barney’s Farm special.
information

typeIndica Dominant GENETICSSkunk #
1 X Mazar yield
Optimum indoor. 600 g/m2
HEIGHT50 - 60 cm (indoor)
flowering time to 65 days (indoor)
Harvest timeMid September (outdoor)
THC24% CBD1.3
*******************************************




Kupio sam tekucinu za smanjivanje ph i povisivanje ph vode.
Nazalost nisam kupio od hesi-proizvodaca vec od Sera.

ph Minus


Za akvarije sa svjezom vodom, pise jos hrpa stvari..

ph Plus



Povisuje karbonatnu tvrdocu i ph vrijednost.

Zanima me jesam li fulao ili je to isto ono sta hesi prodaje..?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Dobro si kupio al ti nije trebo ph+.Evo ja ga imam i nikad ga nisam moristio.
Po prirodi če ti ustajala voda dignut ph a ako i fulaš i previše ga spustiš samo dodaš obične vode i digne ph.
Al dobro na greškama se uči!
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Ok hvala na odgovoru. Nisam bas tako siguran da mi nece trebati, od viska glava ne boli. Meni je pocetni ph vode 6.2 vecinom. A i kostao je 32 kn pa reko kad se kupuje netreba stediti. I da bocice su od 100ml, nisam htio vece jer srugi clanovi koriste od jedne litre za vece boxeve i kolicine vode pa reko valjda mi nece trebat puno..

EDIT: Od ovog posta smijem na CHATBOX
 

Osiris

Aktivan Član
05.10.2010
117
12
0
39
www.nisambashinformatickipismen.com
pa ako ti je pH vode u startu 6.2, di ćeš bolje?
kad staviš gnojivo, kad ga počneš koristiti, pH će ti pasti do 6.0, mislim da neće ići ispod 5.8. s obzirom na to da je idealan pH, prema podacima iz različitih izvora, 5.5 - 6.5, mislim da ne trebaš pH minus dodavati.
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Pa u biti u pravu si , ph broj na koji ciljam je 6,5. Vidi sliku ispod


Mozda da ga mijenjam u vege fazi i cvijetanju..?
 

xxrobixx

Aktivan Član
18.09.2009
384
317
63
Underground
Nije potrebno mijenjati pH. Najbolje da bude između 6.3-6.8 kako tu piše. Nebi trebalo štetit ako jednom zaliješ sa manje ili više. Neka te to ne brine toliko, bitno je da je kako tu piše ;)
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Aha mudro zboris, znaci jedno zalijevanje 6.4 a jedno 6.6 pa sam siguran da ima sve sto joj treba.. :))
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
Evo mene opet nakon par dana. Ovako je to neki dan izgledalo, prva je izvirila 19.2. oko osam sati ujutro.


A onda sam malo renovirao box i ubacio unutra jos dvije zarulje, ali nazalost obadvije su od 2700K i zajedno daju 2580 Lumena.
Sto znaci da sada u boxu imam ukupno 8230 Lumena ali samo jedna zarulja ima boju od 6500K. To namjeravam promijeniti, i ubaciti jos bijelih zarulja, ali vjerovali ili ne u mom gradu se nemoze kupiti stedna zarulja bijele boje(4500K-6500K).

Proklijala mi je i druga fenizirana sjemenka, i sada je situacija ovakva:

*****************************************************************
HELP SECTION HELP SECTION HELP SECTION HELP SECTION

E sada ovo je moj ph metar.

AD-101



Zasada ga jos netreba kalibrirati ali za nekih tjedan dana hoce. Sad me zanima, ja imam tekucinu za umjeranje od 20ml. Dali se ta tekucina moze staviti u neku malenu kutijicu od 30ml i cuvati neko vrijeme.????

I da upute su na engleskom, ja nista nekuzim gledao sam na youtubu kako se kalibrira i uopce nije tako kako pise u uputama..

Ovako pise u uputama:

Prvo umocite u otopinu "7.01" ph metar zatim upalite "ON/Off" tipku. Zadim stisnite "CAL" tipku, i kada "ph" i "7.0" prestanu titrati na ekranu tada je gotovo. Zatim stisnite READ tipku, i onda ce poceti blicati "4.0" i "ph".
Tada treba umociti vrh ph-metra u deioniziranu vou. kakva je to sada voda??
i onda pise da treba umociti vrh testera u "4.01" ako je rijec o "acidic measurments"a ako je rijec o "alkaline measurments" onda treba umociti u "10.01".. taj dio nekuzim bas..?!?
I onda kada umocimo u jednu od te dvije otopine "ph" ce poceti blicati i kada on prestane blicati tada treba stisnuti tiphu "READ" i proces je gotov.?!?

HELP SECTION HELP SECTION HELP SECTION HELP SECTION

*****************************************************************
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mozes maknuti tu posudu koja ja na saksijama ,, kolko ja pamtim ti imas sa prednje strane fent koji ubacuje vazduh tako da umij jednu posudu usku kao ona casa ili sta je vec to tamo sto ti stoji dole izmedju saksija i ubaci jednu krpu tako da viri iz posude tj. te case i nek vent duva po njoj,,, videces koliko brzo voda ispari ( izvuces krpu iz case jedno 10cm) .. svaka dva tri dana operi krpu i i dosipaj novu vodu ..

kazem da skines tu posudu na saksijama zato sto ti samo oduzima svetlost i pravi senku, a ovo ce biti dovoljno sto sam ti napisao probaj..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.