CFL PC box prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Samo cu ti reci BATALI PC BOX....nije to za svakog,mislim da ti treba podosta iskutva kao sto ti zoki kaze pod kakvim uslovom ti to gajis.Vazduh ti je verovatno veoma suv kao sto si i sam naveo,moguce i da zemlja dodaje stvari na gore,i lici mi kao da ti pici po njoj suv+vruc vazduh!!!
Mozda i nisam u pravu s dobrom namerom ti kazem da batalis taj PC...ali probaj jos jednom ne kazu dzabe treca sreca,i vidi da uzmes neku sortu kojoj godi PC jer je to jako mali prostor za grow i tesko je iz njega izbaciti stariji ustajali vazduh!
Sve u svemu zelim ti srecu za nadalje vidi snadji se nemoj samo da batalis...ako si uporan mora da ti uspe kad tad :) nije to neka velika muka samo se treba uhodati sa njom
p0z
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
dakle shto se tiche osvetljenja tu su 3 cfl 25w i koliko sam skontao iz raznih dnevnika 3-4 cfl-a su dovoljna za takav grow.

I ja sumnjam da je problem u vlagi, ali mi je malo zaebano jer nemam merach vlage. Temperatura mi je 25c konstantno.
Posude su od 1 litar, i zalivam na 3 dana vodom sa chesme po 200 ml.
Zemlja je ova:

1zdaom9.jpg


Eto to je to, shta vi mislite, shta tu ne shtima?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Šta se tiče zalivanja-nije problem dali zalivaš za 2 dana ili 5 dana stvar je u tome da zalivaš kad se zemlja osjetno osuši,kad saksija postane lakša...kako da kažem,biljka treba osjetiti ipak da je popila svu vlagu iz zemlje i da osjeti potrebu za novom dozom vode!
Temperatura nije premala,kad bi je diga još za 2-3 stupnja bilo bi bolje,samo nek je toplo.
I ta količina vode kojom se zalije...daj vode dovoljno-na saksiju od 1 litre možeš uliti i 3 litre vode ako su doli rupice dobre sav višak če otiči tako da je nemoguče biljku prezaliti.
I drugu zemlju,možda je ona ipak največi problem al ja se ne kužim u sastave previše.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Čim sporo napreduje nije dobro,u jedan dan treba na oko narasti poprilično a ne vjerujem da ti u dan vidiš ikakvu promjenu.
I nije stvar u 12/12,nemoj komplicirati.
Evo ovako:
1.Nabavi novu zemlju tj. drugu!
2.Provjeri nakon koliko dana zemlja gotovo skroz presuši!
3.Neka im bude toplo,do 27-29!
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
slazem se.

kupi malo pakovanje dobre zemlje i stavi ih u to. ak kad ces trebat presadjivat onda iskoristi tu koju sad imas
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Teglica_Unka je napisao(la):
Ima 4x vise azota od fosfora i ptirom je prejeka i namenjena za vec razvijene biljke a ne za seeding:eek:hno:

Bravo, to je to, problem je definitivno u zemlji, promini jebenu zemlju i biljke ce ti poceti napredovat 100% a sta se rasvjete tice sa 4 stedne mozes dovoljno izvuci iz 2 biljke...Sa vlagom i temperaturom se bas nebi toliko zamara jer temp od 25 C je ok...glavni problem ti je zemlja (stavljam ruku u vatru ako nije tako):icon_lol:
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
bacio ovo iz saksije i kupio Supstral tera magma, seme stavljeno da klija, chim provire iz zemlje stavljam slike.
Testiram hipotezu treca sreca :)
 

Teglica_Unka

Aktivan Član
02.05.2009
510
83
0
38
i supstral tera magma je sama po sebi prejaka za klijanje....isperi je il izmiksuj sa nekim kokosom il perlitom sta god nemoj samo cistu zemlju da koristis.....moze al nije pametno
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Evo napravio sam mix 70% tera magma 30% perlit, to je valjda ok? Sada dosta bolje napreduju nego prosli put.
veca je stara 6 dana, manja 2.

314c9dy.jpg


14x1mb6.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
mnogo bolje cak lepo izgleda

sad sto vise svetla i bice ok napisao sai da imas tri od 25w ubaci jos koju bice ti biiljke zahvalne
drzi biljku udaljenu od sijalica 5cm i jedan vent stavi da duva izmedju tih pet cm..
i sa srecom :))
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Update
Biljka 1 dan 7.
11j9d2p.jpg


30cstu9.jpg


sl61z4.jpg


Biljka 2 dan 11.
24qqzpg.jpg


16anzh1.jpg


i70jt3.jpg


Malo komentara :)
Ova prva, mladja biljka super napreduje, skroz sam zadovoljan.
Number 2 iako je ranije posadjena malo sporije napreduje i ovi novi listici su neshto mnogo svetli, da li da se zabrinem ili ne?
 

Highty

Aktivan Član
05.09.2005
162
50
0
Jako lepo!
Bez prave zemlje nula bodova! Pazi samo kak buš to presđival poslije iz tog Erikoma jer ja sam u slične takve isto pa skoro potrgala korijenje pri presađivanju jer se baš zeznuto iz toga presadit biljku jer korijenje u takvoj maloj posudi brzo preuzme a ima ga od dna do rubova....i kad presadiš, ak uspiješ, nemoj slučajno gnojit, možda za prvi put najbolje ne uopće, uzgajaš u PC ne? Nadam se da ti svijetla jesu na 12-12 itd...daj malo više detalja! Extra su ovi PC growovi, brzi ali za sportske pušaće poput mene....ne sportski mala količina :D, ajd' sretno!
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
na brzinu sam postovao slichicu pa nisam stigao nishta da napishem. Ovo joj je 9. dan. Druga biljka je prestala da napreduje i krenula da se sushi pa sam je izbacio. Ne znam zashto, isti su im uslovi. Samo da ova bude bitch. Zadnja 2 dana je bash krenula brzo da napreduje. Do sada je bila na 24/0 a od sutra ide na 12/12 da ne preraste box.
E da shto se presadjivanja tiche, nisam hteo da presadjujem vec da u ovoj posudi bude do kraja. Posuda ima 1L, valjda je to ok za pc box, da ne bi previshe porasla?

ml6047.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
ja bi to ostavio jos na vegetaciji 7dana ..
pocni je savjati u horizontalu :)
mozes i oko ruba posude u kojoj je bice zavalna :)
mala je jos za pokazivanje spola tako da po mom misljenju neces nista uraditii sa prebacivanjem na 12/12