CFL PC box prvi put

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Cao drugari,
prvi put ikada gajim biljku pa da vidimo shta ce ispasti :)
Seme je od neke dobre outdoor domacice, po radu bih rekao da je veci deo sativa.
Stavljeno 5 semenki da proklijaju pre neke dve nedelje, od toga proklijalo dve.
Posadio sam ih u plastichne chashe i drzao pod jednom CFL 23w 865 do pre 3 dana kada su presadjene u vece posude i stavljene u BOX.
Box sam napravio od kucista, iznutra je ona reflektujuca crno-bela folija.
Osvetljenje:
3 CFL-a od po 23w, dve sijalice su 865 tj. plave i jedna 827 tj. "crvena".
Ventilacija:
2 8x8 ventilatora za kućište, jedan uduv a drugi izduv :)

Trenutno su u rezimu 24/0 jer su nekih desetak dana bile pod samo jednom sijalicom i ova druga je dosta klonula i izduzila se, ali se oporavlja od kad su presadjene u box.
Za par dana ubacujem jos jedno grlo i onda ce unutra biti tri 827(crvene) i jedna 865(plava) i onda idu na 12/12.

Imam dosta slichica ali sam izgubio usb kabal od fotoaparata, pa chim nabavim kabal ubacujem i slike.
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
dobro daosao ..
za seme nisam siguran bolje bi bilo da si seme uzeo od indoor ovako sa aut nisi siguran moze biti opraseno sa obicnom konopljom ja to nebi sadio vec bi bolje uzeo seme od nekog keta koje je naravno radjen indoor..
al sve u svemu dobro dosao :)
probaj ubaciti bar 5 sednih ja sam radio sa cetiri i falila mi je jos ta jedna .. ) mada svetla nikad dosta.
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Evo su neke slichice

box work in progress

33kyidd.jpg


evdso2.jpg


biljchice

2znzdyq.jpg


29o3o1v.jpg


jggwmp.jpg
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kao prvo malo svetla.. jos jednu dve sijalice.
drugo jos jedan vent.. nemoze samo ubacivati vazduh treba ga izbacivati.
procittaj koji dnevnik pc.
udaljenos biljaka od sijalice 5cm i tamo bi trebao vent jedan da duva izmedu vrha biljka i sijalica.
ja bih izbio ono ostalo sto ti je u kompu da dobijes na prostoru i mocices ubaciti jos dve sijalice tako da na posao :)
biljke tokoom noci nesmu imati nikakav priliv svetla tako da se potrudis da zatvoris pc st bolje al kazem imas sve na forumu citaj malo i trud ce ti se isplatiti
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
ZOKI je napisao(la):
kao prvo malo svetla.. jos jednu dve sijalice.
drugo jos jedan vent.. nemoze samo ubacivati vazduh treba ga izbacivati.
procittaj koji dnevnik pc.
udaljenos biljaka od sijalice 5cm i tamo bi trebao vent jedan da duva izmedu vrha biljka i sijalica.
ja bih izbio ono ostalo sto ti je u kompu da dobijes na prostoru i mocices ubaciti jos dve sijalice tako da na posao :)
biljke tokoom noci nesmu imati nikakav priliv svetla tako da se potrudis da zatvoris pc st bolje al kazem imas sve na forumu citaj malo i trud ce ti se isplatiti


"2 8x8 ventilatora za kućište, jedan uduv a drugi izduv :)"
- napisa je da će stavit 2 ventilatora
-i ne da ga branim ali kako vi ne kužite di će stavit još 2 žarulje pogledaj malo pa ćeš vidit da nema prostora a ako makne da ima onaj ostatak kompa onda normalno da bi stavio još 2 žarulje al ovako nema prostora...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
jbg. onda nek negrova :) ovako nemoz.
nek makne to pa nek ubaci jos dve sijalice nejbolje bi bilo cetiri crvenog spektra i jedna u sredini plavog spektra.
i ono sto sam mu naveo gore.
vlaga u vegetaciji 60% kasnije postepeno smanjeivenje pa u cvetanju 40% idealno. temp od 25 do 30 moze nije frka.. kad je svetlo upaljeno.

a nek posta sta je uradio pa ce dobiti i savete :)

vidis da mu kom sa svih strana svetlo pusta i kad je skroz zatvoren nebi to tako trebalo.. tj nesme da pusta ..
 

MrJA

Aktivan Član
27.09.2009
83
0
0
34
ZOKI je napisao(la):
vidis da mu kom sa svih strana svetlo pusta i kad je skroz zatvoren nebi to tako trebalo.. tj nesme da pusta ..

da... što se tiče sigurnosnih razloga a i gubi postotak svjetla
..
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
dakle kao shto sam rekao, ubacujem josh jednu sijalicu tako da ce ih biti 4 ukupno. Takodje imam dva ventilatora kao shto sam vec napisao. trece, molim vas recite mi gde vi vidite da komp pushta svetlost kada nemate slike. ccc. onaj desni deo kucista sam ostavio jer ce tu doci carbon scrubber.
nemojte da pishete neshto unapred shto ne znate i prvo lepo prochitajte sve pa onda odgovarajte.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
ja sam se najebo dok sam iscupo taj dio jel je pricvrscen nitnama!!,al ide,kupi ono za automobilske sajbe protiv sunca i oblozi ga iznutra pa ti nece nist izbijat van i probijat nutra..
poz..
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
lagano se skine ako imas busilicu :) i malo manju burgiju i samo izbusis te nitne sa spoljne strane kucista ja sam skida nisam se nest namucio bas s busilicom!Ali pre toga neki sekac pa sam tuko cekicem i nije bilo bas lagano :D i nije uspelo hehe..
 

dreadheadsic

Aktivan Član
17.05.2007
51
1
8
Poshto su mi se prethodne biljke usled nedostatka ventilacije osushile, poboljshao sam ventilaciju i posadio nove. Trenutno je 9-ti dan i izgledaju ovako:

28a3qcw.jpg


n2h4sl.jpg


2r5s487.jpg
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
jel to ista zemlja kao i kod prvih biljki?

izgleda da ti ih nesto przi, veoma su svijetle boje listovi
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
nnevalja to jbg nevalje...
opisi grovanje da pomognemo =kako ih tretiras cini mi se da je zemlja suva mnogo obicno ljudi prezalivaju biljke ,, aj koja je vlaga u boxu?
ova mi je zemlja skrnava skroz

koja je temp..
savetovaop bi ti da pocnes ponovo kupis dobru zemlju novo nanovo :) najgore je kad pocne u pocetku lose. a mozes ti i ovo da guras al neznam ni sam kontam da ce lose da bude..
sad kad sam ti rekao da je zemlja presuva nemoj je przalivati
aj opisi malo uslove posto jedni uslov za uspeh je da im pruzis se kao sto imaju napolju :)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
aj nam ispuni ovu kiflu pa da vidimo

1.Uzgajate li svoje biljke iz sjemenki ili klonova(reznica) ?
2.Koliko su stare vaše biljke ?
3.Koliko su visoke vaše biljke ?
4.Kolike su tegle ili posude u kojima su vaše biljke ?
5.Kakva je vaša zemlja (Sa čime ste ju mješali , jel zagnojena, )
6.Kako često zaljevate i kakvu vodu koristite ?
7.Kakav je ph vaše vode (bar približno ako imate lakmus ph tester) ?
8.Kakva gnojiva koristite i kakav je omjer N:p:K (odnosno dušika,fosfora i kalija) ?
9.Kakva svjetla koristite (koliko wata koliko lumena,HPS,MH,fluo,halogen,običnu) ?
10.Koliko su lampe blizu biljki (udaljenost od vrha biljki) ?
11.Koliki je vaš prostor u kojem gajite (u metrima kvadratnim ) ?
12.Kolika je temperatura i vlaga u vašem prostoru za uzgoj ?
13.Koliki je ph zemlje ?
14.Dali ste uočili nekakve insekte u vašem prostoru za uzgajanje ?
15.Koliko imate iskustva u uzgajanju ?
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ako su prije 9 dana izašle iz zemlje onda se muče poprilično.Za 9 dana bi trebale imati najmanje 10cm širine.
Slaba rasvjeta i možda toplina,približi ka šta neko reče,doguraj temperaturu bar na 25 ako je ispod toga,gledaj da je toplo u boxu tako da se zemlja osuši za najkasnije 3-4 dana,sve više od toga mislim da joj daje preveliku vlažnost i da dobiva uslove kao da je vani posađena u zimskom periodu.
Stvori joj skoro pa ljetne uvjete,vlažnost iz zemlje MORA isparavati!
Ja san stavija stavija samo par sati male biljke pod fluo 2x36 i odma su krenule krivim putem pa san se riješija štednih sranja.

EDIT-reguliraj temperaturu u boxu obavezno!!!
Eto da me neposlušaš šta lupetam,ali nekako ugrij box ako je prehladan,to san tija reći.

I možda neku finiju zemlju,kao da je sama kora od drveta unutra.
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Green ma kakvu obicnu sijalicu od 60/100 w? nesto te jako dobro lupilo:sun2: u takav box bi bila smrt staviti jednu takvu zarulju, daj molim te nemoj ga poslusati:costumed-smiley-027.

Ja se sve mislim da je problem u zemlji(nista sa sigurnoscu nemogu reci) ali ima sam bas iste simptome u svom prvog growingu...Ja bi krenija s novom turom a obo bacija kvragu...(sad kad je zemlja teraamagma ili composana:rofl::rofl::rofl:)
 

Bjelac

Aktivan Član
13.05.2009
299
49
0
38
Tropico je napisao(la):
Green ma kakvu obicnu sijalicu od 60/100 w? nesto te jako dobro lupilo:sun2: u takav box bi bila smrt staviti jednu takvu zarulju, daj molim te nemoj ga poslusati:costumed-smiley-027.

Ja se sve mislim da je problem u zemlji(nista sa sigurnoscu nemogu reci) ali ima sam bas iste simptome u svom prvog growingu...Ja bi krenija s novom turom a obo bacija kvragu...(sad kad je zemlja teraamagma ili composana:rofl::rofl::rofl:)

znas sta slazem se da mu zemlja izgleda ka ***** al ne izgleda mi ni terramagma bas lagano za biljku. imam ju doma i zemlja je kvalitetna al ima dosta govna/prihrane u njoj.

ja cu za sljedeci grow isprat malo te terramagme dok je jos biljka mala da ju ne pozdere i ta zemlja