CFL PC growbox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ajde da vam predstavim svoj novi pc growbox.

Medi kuciste, 40x17 grow prostor, 4x23w 6500k CFL za vegetaciju, kasnije 3x2700k i 6500k za cvjetanje.

Ide lowrdyer #2 (***********) unutra, jedna ili dvije biljke, naravno LST.

Ovdje je malo detaljniji post na engleskom koga zanima (ne da mi se ponovo pisat:smoke18:)
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=91670

Evo par slika













Jedna testna biljcica (unknown)

 
  • Sviđa mi se
Reactions: el fuego

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Jedna slika od frendovog boxa, 9 lowryder #2 biljki, jedna zenska ide u moj box ;)

 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
znači rezat će te im korjenje isprepletano i "malo" ih usput stresat pa se onda kasnije pitat zašto je ispala tako lose ili zasto je dala tako malo .

Ostavite ih ovako jer sad je gotovo najvjerovatnije ako niste podjelili ovu veliku posudu odmah korjenje se već isprepletalo i šteta bi bila rezat ili kidat korjenje na tako mladoj biljci podložnoj stresu .
nadam se da će te ih ostaviti zajedno jer to vam je pametnije.
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Jbg, mene nitko nije htio slusat da ih se stavi svaku u svoju vazu... ;)

Vidjet cemo, uzagajat cu ovu unknown u boxu kako god.
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Cim sam vidio temu i autora morao sam smotat joint. Svidja mi se sve skupa, iako moram malu zamjerku bacit na to što ti je elektronika vani, pa nije bas skroz ko pc, al ak nemas problema da ti netko kopa po kablovima iz kompa onda je sve ok... svidja mi se sorta koju si odabrao, bas sam nekidan zaključio da je to sorta koja najbolje pristaje pc growu (po mojem znanju). imam nekoliko pitanja:

1. Kako ti ove super jednostavne klopke za svjetlo rade? koliko svjetla propuštaju i da li si razmišljao da naljepis jos jedan komad okomito na sve da malo zablokisas svjetlo da prolazi sa strane a opet da zraku prostora?

2. gdje si nabavio ovu reflektivnu foliju?

3. kakve su temperature u boxu?

4. Kako je prosla narudjba sa ***********? da li si i hesi gnojiva kupio preko njih? jesu poslali odvojeno?

5. Kako ćeš nazvat biljkicu?

6. oces filter radit?

eto, to je to za sada, nadam se da će uzgoj protec ok i da neš imat problema, i da će naravno ispast curica da nebi imo jaja party unutra ;)
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
Laidback je napisao(la):
Jedna slika od frendovog boxa, 9 lowryder #2 biljki, jedna zenska ide u moj box ;)

..prvo big up Laid(L):respect:..što se tiče ovih 5(gornjih) je odvojeno od 4(donje) ali imaju tek 12 dana..brijo sam da im se korjen nije tolko razvijo jos i da tvoju posebno ogradim(mada smo to trebali odma hebemuu)..još nešto vidim da se na icmag_u ne slažu sa ovim staklom jer da se gubi dosta svjetlosti a mi smo ga danas takodjer htjeli stavit jer nam je temperatura kad su vrata zatvorena (30-31) pa me zanima vaše mišljenje...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
ganjaPeople je napisao(la):
Cim sam vidio temu i autora morao sam smotat joint. Svidja mi se sve skupa, iako moram malu zamjerku bacit na to što ti je elektronika vani, pa nije bas skroz ko pc, al ak nemas problema da ti netko kopa po kablovima iz kompa onda je sve ok... svidja mi se sorta koju si odabrao, bas sam nekidan zaključio da je to sorta koja najbolje pristaje pc growu (po mojem znanju). imam nekoliko pitanja:

1. Kako ti ove super jednostavne klopke za svjetlo rade? koliko svjetla propuštaju i da li si razmišljao da naljepis jos jedan komad okomito na sve da malo zablokisas svjetlo da prolazi sa strane a opet da zraku prostora?

2. gdje si nabavio ovu reflektivnu foliju?

3. kakve su temperature u boxu?

4. Kako je prosla narudjba sa ***********? da li si i hesi gnojiva kupio preko njih? jesu poslali odvojeno?

5. Kako ćeš nazvat biljkicu?

6. oces filter radit?

eto, to je to za sada, nadam se da će uzgoj protec ok i da neš imat problema, i da će naravno ispast curica da nebi imo jaja party unutra ;)

Nije mi elektronika bitna, jer je box okrenut prema zidu, a ukucani mi nisu previse zainteresirani ;)

Ajmo malo odgovora:

1. To ti je crni duck tape, oblijepljen vamo tamo da se dobije zeljeni oblik i crnu podlogu koja upija svijetlo - 15-20min igranja

2.Ova refelksivna folija ti je ono sranje koje se stavlja na vjetrobran u autu da sunce ne pali po kabini. Imas u auto shopovima za nekih 30kn. Samo trazi da je reflektivna zastita stakla. Jebena stvar za rezat i radit izolaciju u boxu. Full stiti od topline

3. Malo visoke - 23 (noc) - 30 (najvisa po svijetlu)

4. Sve sam uzimao preko *********** - same pohvale, svje je spakirano max incognito

5. Ako bude zensko - JebatCuMaterKadIzrastem :D

6. Nope. Idem probat sa Fresh2 CFL zaruljama. Navodno ubija mirise, a specifikacije su ove - 23W 2700k 1600l.. Taman za cvjetanje ;)

Hvala na dobrim zeljama i toplo ti preporucujem neki dobar strain i deri ;)
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Za probu odjeliti jednu od onih jačih, nisu još toliko razvijenog korijena u širinu
koliko u dubinu. Moje mišljenje.
Recimo ona u desnom gornjem kutu pokraj najmanje, nekako najbezbolnije jer onoj maloj
sigurno neće smetati...

Ako želite, probajte pa vidite jer neće poslije biti bajno.

I nadam se da niste naručivali sjemenke na neku od adresa na kojima
rastu te biljčice :D
ipak je to hm hm...malo nesigurno?

:maryjane:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
To cemo sutra probat odijelit, pa cemo vidjet. Bit ce redovit update ;)

Sto se tice adrese - naravno da ne... hehe.. ups :D:D:D
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
Laidback je napisao(la):
1. To ti je crni duck tape, oblijepljen vamo tamo da se dobije zeljeni oblik i crnu podlogu koja upija svijetlo - 15-20min igranja

thnks na odgovoru, al mislio sam koliko svjetla blokiraju i jel išta svjetla curi van?
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Upijaju oko 80%, ipak se malo odbija van i u mraku se vidi da nesto svijetli neobicnom svjetloscu ;)
Ako bi stavio jos jedan trap prema dolje, kako si bio rekao, donji (intake) vent bi dobivao topli zrak od gornjeg venta kod lampi (out)
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
9. Dan - Danas ide na presadjivanje u vazu od negdje 2 litre

070608day9jo0.jpg
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ipak smo odlucili riskirat i presaditi jednu biljku iz one kade u posudu te prebaciti kod mene u box. Korijenje jos uvijek nije bilo ispreplitano i presadjena je bez problema

Tako da je sada u boxu i Lowryder #2 13. dan



 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
lepa biljcica nego hoces do kraja u kucistu da ostavis mislim dog ocveta????
i pitanje dali ces sa tim svetlom do kraja .. posto to svetlo je dobro za vegetaciu mislim da je 6700k
kad prebacis na 12_12h trebalo bi da stavis sialice bar cetitri ubaci takve 2700k one su za cvet ... i obavezno pocni lst posto ovako nece ici
ili mozes hps mislim da bi 70w bili dovolno sacekaj da vids sta ce ti drugi ludi jos reci ali mislim da LST obavezno
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
joj zaboravi sam da si gore naveo sve ovo sto sam ti ja sada rekao jebiga izvini
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
vi stvarno nebi vjerovali kako ove PRINČIpese rastu,,,doslovce na očigled(sjedneš i gledaš kako trava raste)=)
....uskoro ide dnewnik LR#2 CFL growa,,,,owog sa grupnih slika
 

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
bolje bi ti bilo da staviš tanje staklo
ovo je mnogo debelo i mislim da dosta gubiš
odlično samo naprijed:email:
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Ma razmisljao sam ga cak mozda i maknut. Od kako sam prebacio jedan vent da bude intake, a ne outake (znaci sad su dva koja upuhuju a samo jedan koji izvlaci zrak iz boxa), smanjila mi se temperatura za nekih stupanj-dva. Tako da sada varira od 26-28. No vidjet cu ukoro kakve ce biti temperature kad maknem staklo.
Ovo staklo je debelo 6mm, a mogu nabaviti najmanje 4mm. Sad, dal bi to bila neka velika razlika...

Evo jedan update.



15 dan. Razlika je stvarno vidljiva svaki dan. Buba bi trebala pokazati spol kroz 2-6 dana. Ali lagano vec miriše "fino" :banana_dred:



Hvala na dobrim zeljama :bong7bp:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.