CFL pomoc

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
cj1980 je napisao(la):
to ti nebu sljakalo spalit ces biljke kupis epruetu razbijes ju pobrusis malo i ko od majke rodjena :) cold tube od 150 w je predebeo pa se dosta lumena gubi ali kak sam cital u 420m izgubis oko 10posto znaci i dalje imas 6300lumena sto bi znacilo da ti je to kao cfl 110w znaci cfl110w ti trosi vise struje od jednog hps 70w
daj ne seri,kad tako moram reć ;) jedna Cfl 23w daje cca 1750 lumena puta 4 je 7000 lumena,znači dodaš petu i premašio si lumenažu hps 70w, cool tube nepotreban i te šeme , potrošnja je ista ..... ;) jer u konačnici hps 70w vuće 90w ako se dobro sjećam..... i kako je nedavno bilo razgovora

na tu temu prednost hps bi bila,tvrđi vrhovi,prije sazrijevanje itd....a sa cfl-om nemaš potrebe za ostalom opremo kao kod hps
nešto dulje sazrijevanje bez toliko velikih temp.,mekaniji vrhovi itd..... ;)

još uvjek se čeka prezentacija tvog uređaja od 1000 eura u temi Ventilatori ;)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
11
m a n d o r je napisao(la):
da je zanemarivo kako veliš ja nebih ni postavio pitanje....evo na linku iznad pročitaj i moje pitanje i imaš dva detaljno-konkretna odg. a i zašto bi neko htio ohladit box na -20,pa i na 5c ?!
po meni gubilo se dosta lumena tako da baš iz tog razlog što je CFL i oskudica s lumenima ;) baš zato mi netreba da uopće gubim lumene... :) ako ima zanimanja mogu uslikat pa stavit da se vidi da to više ne zvući zbunjuće ;)

https://www.vutra.org/topic/6874-cfl-pomoc/?p=232589
Nema frke ovdje ću se pojasnit da ne spamam čovjeku dnevnik. Spominjao sam -20C zbog podatka sa službene stranice koja jasno i nedvosmisleno upozorava : ako se CFL koristi u hladnoj divljoj noći (pri okolnoj temperaturi od 0F/-18C ) može dati i do 50% manje svjetla .

http://www1.eere.energy.gov/femp/technologies/eep_fluor_tips.html

Naglašavam, ovdje se govori o outdoor upotrebi CFL i realnih pojava (od težeg paljenja do smanjene svjetline) do kojih može doći pri ekstremno niskim temperaturama. Takve temperature rijetko tko dostigne u growboxu. :)

Slijedi izvadak iz jednog kvalitetnog i razumnog posta sa interneta koji može pojasniti ono što si primjetio (da slabije svijetle uz ventilator). Možda se i tebi CFLke uz vent samo trebaju nešto duže zagrijati.

http://www.candlepowerforums.com/vb/showthread.php?94591-CFL-usage-in-cold-weather

Zelandeth Post #5
I've had no problems with any recent CFL's starting at down to -25°C (Our freezer), though they all start dim and usually purplish at this temperature, taking a fair time to run up, but always getting there eventually. So long as the lamp isn't directly affected by strong winds, you shouldn't have any problems with them in outdoor fixtures so long as they're running to start with - just bear in mind they'll take a while to get up to temperature when turned on.


Znači čovjek govori o otežanom paljenju i sporijem dostizanju radne temperature pri -25C , te dalje s pravom pretpostavlja da bi bilo problema da se u igru (na -25C) ubaci i vjetar.
Mislim da se ti uvjeti ne mogu baš uspoređivati sa prosječnim growboxom i rasponom temperatura +15 do +40.

Pojednostavljeno, imam dojam da prosječnom CFL groweru više korisnih lumena daje hlađena lampa na 1-5cm od biljke nego nehlađena lampa na 10+cm od biljke. Možda griješim, ali nadam se da je jasan smjer u kojem razmišljam.

Mislim da je član Vu ing u ovoj temi dao sve relevantne informacije na našem jeziku koje pojašnjavaju rad CFL.
Naravno, to je samo pola istine - druga polovica se nalazi s naše strane ekrana. ;)

Osobno nisam naišao na stručna ispitivanja na osnovu kojih bi odgovorno tvrdio NE VENTILATOROM PO CF LAMPI, a opažanja jednog čovjeka, u ovom slučaju i temi (i zasad) samo tebe, previše su subjektivna i kao takva neozbiljno ih je uzimati kao pravilo - eventualno kao mogućnost.
Svakako hvala ti što skrećeš pažnju na taj aspekt hlađenja CF lampi. :thumb:

Još jednom, stvarno šteta što ne stigneš otvoriti dnevnik u kojem bi detaljnije opisao uvjete uzgoja. Vjerujem da bi onda ova tvoja opažanja imala konkretniju "težinu", a naša zajednica bi u tako prezentiranom dnevniku imala prilike štošta pročitati i naučiti.

Živio frend! :)
 

Naduvani_Zeko

Aktivan Član
04.07.2012
65
27
18
40
iza coska
Vu ing. je napisao(la):
Podrzavam

Ima jos jedan fazon kod CFL, kazu da ako se s druge strane mnogo greju tj ako rade u nekoj zatvorenoj varijanti (npr oni lusteri sa kuglama ili sl) onda im se smanjuje radni vek.
Ovo je 100 % tacno.Licno sam testiro ,Imam 2 plafonjerke i u njima mi nonstop izgorevaju ,dok npr u hodniku sam stavio bez njih (cisto da testiram) ,stim da u hodniku vise puta upalim i ugasim svjetlo,
Dosad su mi po 2 para izgorela a u hodniku nijedna.
Kako sam skonto kod CFL je najbolje kad je odvojeno i grlo i ona ,da nista ne dotice bar par centi.
 
22.10.2013
24
9
3
ja sam savršeno zadovoljan sa mojim CFL lampama.
imam 2x45 6400K (2500 din.***********)
i to je sasvim dovoljno za 4 biljke.
ovo su moje,slika govori sama za sebe

xaCN7.jpg


ByasM.jpg


a za cvetanje na ove dve ide i jedna od 250w 2700K(3500)din.
i to je to
 
22.10.2013
24
9
3
hps 250w sa prigušnicom,starterom i cool tube izađe oko 60-70e,.
a mene je opremanje boxa za 4 divne biljke koštalo 30e.
i kada dam jš 30e za cfl 250w 2700k,opet neću premašiti cifru od 60-70 e.
ja koristim northern lights auto fem.skunk seme.zato me je koštalo 10 funti vše.ali oni koji žele da rade sa nebrendiranim semenom,4 biljke mogu sjajno da izvegetiraju sa 30e.
to je drugari,poenta moje priče.
peace :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zanzibal

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
sve stoji kako kazes ako kupujes u hidrop. koji su najskuplji u srbiji, ali na svu srecu nisu oni jedini gde se moze kupiti ;) hps400w se nabavi za 40e bez problema ako malo pronjuskas (hps250w za 30e), al ok, odradice ti to posao, mada kad probas hps videsec razliku, licno sam krenuo sa cfl pa govorim na osnovu iskustva, to je poenta moje price, peace
 
22.10.2013
24
9
3
jasno ko dan.
upravu si za ***********.najskuplji su.meni su u komšiluku pa mi zato najviše odgovara :)
ovo mi je prvi grow u box-u i ekstremno sam zadovoljan.predpostavljam da ću kako stičem iskustvo,razmotriti ugradju hps-a ili led lampi.otom potom.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PowerSeed