CFL Sijalice...za pocetak!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Pozdrav svim ljubiteljima prirode i zelene boje. Stize prolece pa se valja spremiti za sezonu na vreme :D
Moja nedoumica je...koliko CFL sijalica i koje jacine treba samo za pocetak VEGE faze?
-Kupio sam Frisian Dew za outdoor...savet gospodina iz radnje je da ih stavim 4 nedelje u neki BOX da se malo razviju, taman dok ne otopli malo pa da ih onda preselim na sajt....
-E sada mene interesuje za tih 4 nedelje...koliko CFL sijalica mi treba i koje jacine?
znam da treba da budu 6500 Kelvina za vege ali koliko LUMENA...to nisam siguran....posto sam dosta radnji obisao i gledao razne proizvodjace CFL sijalica...u glavnom sve su na 1250 lm.
-Moja pretpostavka je da 4 x 20w je sasvim dovoljno, ali ipak bi voleo da cujem to od nekog iskusnijeg ko se vec bavio ovim problemom!
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Kako ljudi krivo razmišljaju. @Kobi reci gospodinu iz radnje da je idiot, da sam mu ja to poručio. Ako na taj način odradiš nemoj mislit da ćeš imati veću biljku, naprotiv imat ćeš manju jer ćeš joj u tom startu limitirat korijen. Fino sačekaš 15.4. i sadiš vani, možeš ih eventualno jedno 10 dana prije isklijati i pustiti pod dvije žarulje u čaše od 0,5 da malo ojačaju i presađuješ. Čemu žurba, out se neradi prije polovice četvrtog mjeseca. Sve vas nestrpljive ubije vaše nestrpljenje i trčanje pred rudo i onda udri sa pitanjima tipa "kako i zašto", e pa zato. Obično kad potrčiš ranije padneš na nos ;)
 

Kobi

Banned
Banovan
26.08.2013
75
188
33
Pa nije da sam nestrpljiv...naucio sam svoju lekciju prosle godine! A to iskreno mi je rekao covek iz radnje koja prodaje semenke u Becu...pricao sam sa njim skoro sat vremena o tome i hladnijim klimama za biljku...jer imao sam problema prosle godine i u pocetku a bogami i na kraju sezone! Covek mi je preporucio da uradim to...da ceo mart drzim ih pod svetlom da ojacaju i da ih onda presadim na sajt...da je to proverena metoda.
Hvala Irieman...na linkovima...cacko, trazio po forumu ali nisam nasao ove teme...mozda sam ih prevideo. U svakom slucaju od velike su pomoci.... :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman
23.03.2012
33
47
18
31
jbg...nmg da skontam...moram da pitam...za cfl 250w koliki box ide....i moze li sa cfl 250 w 2400 da se tera i vegetacija ne samo cvet....