CFL socket

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Postoje 2 vrste CFL-ki
1. Tip koji ide u klasicno e27 grlo
2. tip koji koristi socket (adapter) GX24
Imam jednu stednu bez tog adaptera i nemogu je spojit bez toga.Obiso sam cijeli grad i nitko nezna ni sto je to kamoli da ima. Na jednom linku, firma se inace bavi samo sa prodajom zarulja, imaju u katalogu te zarulje bez socketa, no ne i socket :OMG
Ako oni nemaju, tko onda ima?svasta.
Zarulja bez socketa ima samo 2 metalna nastavka koji logicno ulaze u taj adapter(ako ga imas). Moje je misljenje da je taj adapter nista drugo nego obicna plastika s kontaktom gdje te dvije nozice jednostavno udju u njega. Znaci li to da ja mogu uzet fazu i nulu i spojit to direkt na nozice bez da kupujem socket? Pitam zato sto postoje stedne zarulje od cak 60 w al nemaju grlo vec to govance. Napravio bi novi veci box i jako mi se svidja sistem sa CFL-kama. help
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
imas i cflke od 60-65w koje idu na e 27, sto je jednostavnije (buduci da nemas adapter i da imas
samo jednu zarulju za gx24)
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Ja znam da one postoje al meni ih je nemoguce nabavit. U vinkovcima je stvar katastrofalna (max 23w) u Osijeku isto ( baumax i pevec) nigdje nisam uspio nac jace.
Gdje bih mogao u slavoniji nabavit takve zarulje? Posta ne dolazi u obzir jer starci previse vole zabadat nos :mad
 

ganjaPeople

Aktivan Član
27.03.2008
77
2
0
53
a jedino sto mi pada na pamet je da pogledas na zaruljica.hr, vidis jel ima sto ti treba, sjednes na vlak jedan dan i zaletis se u zg kupit sve sto ti treba... prema webstranici HŽ-a karta ti je cca 100kn, i imaš dosta vlakova tokom dana... znam da nije neki najbistriji odgovor al to mi jedino pada na pamet
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
Pogledaj u Vinkopromu , imas takvih zarulja samo neznam od koliko wati .
e da sad vidjeh da si vidio da ima od 23 w mozes onda otici u trgovinu elektromaterijala u Zvonimirovoj pa ce ti oni naruciti znam ja di ima samo neznam hoce ti dati na komad Lipapromet u Osijeku. odi tamo pa prodaj neku pricu.
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
mr.skunk je napisao(la):
Pogledaj u Vinkopromu , imas takvih zarulja samo neznam od koliko wati .
e da sad vidjeh da si vidio da ima od 23 w mozes onda otici u trgovinu elektromaterijala u Zvonimirovoj pa ce ti oni naruciti znam ja di ima samo neznam hoce ti dati na komad Lipapromet u Osijeku. odi tamo pa prodaj neku pricu.


U vinkopromu nikad nisu imali snaznije od 23w
Koju trgovinu u zvonimirovoj? Ima ih 3, bio u svakoj i imaju nest osnovno od stednih, mislim cak da niti nemaju 23 kamoli vise, jedino nisam probao pitati dali mogu narucit.
Ako znas tocno koja je to trgovina reci pa cu vidit s njima.

Lipapreomet u os, gdje se to nalazi, u blizini cega?
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
u Zvonimirovoj preko puta Hg spota tajpi tipa da ti iz Osijeka
naruci iz Philipsovog kataloga ( samo potrajati ce)
ili odi u Lipapromet drito to ti je Vukovarska ulica negdje iz suzuki salona
tamo di je neki HAK ili tehnicki pregled cini mi se i gore ima ured " Lipapromet"rade neke trebe i njima kazi kako se bavis svjetlecim reklama ili tako nesta i da ti treba nesto od njihovog asortimana ali prvo provjeri da li imaju na lageru. i tako jebiga nekako snadji se brate sta ja znam daj link kakvu bas sijalicu zelis i naci cemo di ti je najblize za uzeti google cuda radi vjeruj mi......... :bong7bp:


u jebote tek sam sad vidio da ti ustvari trazis grlo posto vec imas neke sijalice sorry onda malo cu pogledati pa ti javim :sun2::sun2:
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Tebi netreba samo grlo nego i prigušnica baš za tu lampu (najvjerojatnije ti je u pitanju neka elektronska).
Inače to obične štedne imaju u grlu, a ove koje ti spominješ (ako sam dobro shvatio) to moraju imati odvojeno od žarulje!
 

Brener

Aktivan Član
10.11.2007
341
10
18
40
Kada odem na podforum "oprema za unutrasnji uzgoj" vidim da je netko postao odgovor, medjutim kada otvorim ovu temu nalazim samo svoj zadnji post i nista poslje toga, nema odgovora a trebaju bit!
Sto se dogadja? Vjerojatno ni ovo sto pisem necu vidjet...help