CFL Vegetacija-SAVET

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.02.2011
29
0
0
38
Pozdrav svima,molio bih za par saveta u vezi cfl sijalica.

Ovako,planiram da stavim 15-20 komada sredinom marta i tu bi bile negde do pocetka maja pa se sele napolje koje prezive.
To bi bio box otprilike 60cm x 50cm x 50cm,e sad mene interesuje da li bi mogla jedna CFL-ka od 150w da odradi posao za vreme navedeno gore i mozda jos par slabijih CFL sijalica pored jedne te od 150w?
To bi bila prva solucija,a druga mozda da stavim vise ovih manjih (slabijih) u taj manji box.
E sad koliko bi mi trebale te male da odrade posao do pocetka outdoor sezone?
Kazite mi koja bi solucija bolje odgovarala,a moze i savet za fluorescentne-neonske sijalice,koja jacina i koliko komada njih u gore navedeni box za navedeno vreme i sadrzaj biljoza?

HVALA
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
druze, kako zamisljas da odradis mesec i po dana vegetacije sa 20ak komada u 0.25 ili 0.30 m2. inace, za 0.3 m2 se savetuje 200w cfl, tako da, moglo bi to da prodje uz pomoc jos koje manje, npr. 2~3 iznad 20w
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bladikila je napisao(la):
...da li bi fluorescentne zavrsile posao ako ne cfl-ke?

ja ne znam gde sam napisao da cfl ne bi zavrsio posao, samo sam sugerisao da dopunis sa par slabijih, najbolje 4 komada u svaki ugao i "velika" u sredinu.
a za broj biljaka, ne bih stavljao vise od 9 komada, plafon 12, a ti probaj da naguras 15 il 16 (3x5 ili 4x4), zavisi koja ti je osnova boxa, da li je 60x50 ili 50x50, to nisam skontao jel gore nisi naveo sta ti je d-v-s
 
09.02.2011
29
0
0
38
Ok,znaci 10 komada bi mogle komforno da opstanu bar 35-45 dana u boxu 60 x 60 x 60 (duzina x visina x sirina),sa 200w i jos 4 komada sa vise od 20w rasporedjene po uglovima. To mi je i krajnji cilj,bar 10-ak komada da imam koje bi mogle da se stave napolje. A za fluorescentne sijalice sam rekao cisto kada bih se odlucio za njih koliko bi one bile dovoljne brojcano i prema jacini?
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Ja sam nesto slicno radio sa 6 komada fluo cevi OSRAM 765 cooldaylight u boxu 60 x60 x 130(duzina x visina x sirina) i nije bilo lose.
 
09.02.2011
29
0
0
38
petarpan135 je napisao(la):
Ja sam nesto slicno radio sa 6 komada fluo cevi OSRAM 765 cooldaylight u boxu 60 x60 x 130(duzina x visina x sirina) i nije bilo lose.

A kazi mi od pocetka grow-a koliko su bile udaljene od vrhova? Koliko znam vrlo malo,zato sto ne greju uopste,ali me prvenstveno zanima zbog toga da se ne bi izduzile,jer se to desava upravo ako su udaljene previse.
 

cannabis_connoisseur

Aktivan Član
18.10.2008
202
1.185
143
Zašto uopće čekati početak petog mjeseca da bi biIjke stavio van? Kod mene je praksa da biIjke mogu van i početkom četvrtog, a živim u kontinentaInom djeIu Hrv.
Drugo pitanje je ako već živiš u toIiko hIadnom djeIu da moraš čekati do petog mjeseca zašto ih jednostavno onda ne baciš van, pa neka dominantna indica, iIi hibrid će ti od petog mjeseca do harvesta napraviti kvaIitetan posao i dobit ćeš dobar urod ako se dobro pobrineš za njih. a boxić koji imaš si ostavi za neki automatic, iIi sIično, da ti ne bude predugo čekati na outdoor. Pozz :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
bladikila je napisao(la):
A kazi mi od pocetka grow-a koliko su bile udaljene od vrhova? Koliko znam vrlo malo,zato sto ne greju uopste,ali me prvenstveno zanima zbog toga da se ne bi izduzile,jer se to desava upravo ako su udaljene previse.

ako mislis na fluo cevi (mada isto vazi i za cfl) pozeljno je drzati sto blize, na nekih 3~5cm od vrhova
"The light intensity drops quite dramatically as you move away from the tube; in fact, intensity falls with the square of the distance such that the intensity at two feet distance is one quarter the intensity at one foot. This means that plant growth is only really luxuriant up to a few feet from the tube. Fix the tube fittings to a board which is, itself, attached by cords or chains to the ceiling; this way the tubes can be kept as close as possible (a few inches) to the top of the plants. The board will have to be moved daily when the plants are growing well. Fluorescents are most useful in situations where you are not growing the plants very tall. For instance, as a light source for cuttings (clones) or for the "sea of green" method."
 
09.02.2011
29
0
0
38
weed_lover je napisao(la):
Zašto uopće čekati početak petog mjeseca da bi biIjke stavio van? Kod mene je praksa da biIjke mogu van i početkom četvrtog, a živim u kontinentaInom djeIu Hrv.
Drugo pitanje je ako već živiš u toIiko hIadnom djeIu da moraš čekati do petog mjeseca zašto ih jednostavno onda ne baciš van, pa neka dominantna indica, iIi hibrid će ti od petog mjeseca do harvesta napraviti kvaIitetan posao i dobit ćeš dobar urod ako se dobro pobrineš za njih. a boxić koji imaš si ostavi za neki automatic, iIi sIično, da ti ne bude predugo čekati na outdoor. Pozz :)

Ja sam iz Srbije,planiram da pocnem sa Northern Lights iz Ministry of Cannabis-a,tako da je ona 80-100% indica. Koliko znam one mogu da izdrze dosta na manjim temperaturama,ali mi se nesto ne rizikuje,jer ako ih uhvati mraz gotov sam. Sto znaci da bih mogao da ih stavim na klijanje krajem treceg i odmah napolje pocetkom cetvrtog?
 
09.02.2011
29
0
0
38
weed_lover je napisao(la):
Zašto uopće čekati početak petog mjeseca da bi biIjke stavio van? Kod mene je praksa da biIjke mogu van i početkom četvrtog, a živim u kontinentaInom djeIu Hrv.
Drugo pitanje je ako već živiš u toIiko hIadnom djeIu da moraš čekati do petog mjeseca zašto ih jednostavno onda ne baciš van, pa neka dominantna indica, iIi hibrid će ti od petog mjeseca do harvesta napraviti kvaIitetan posao i dobit ćeš dobar urod ako se dobro pobrineš za njih. a boxić koji imaš si ostavi za neki automatic, iIi sIično, da ti ne bude predugo čekati na outdoor. Pozz :)

Ja sam iz Srbije,planiram da pocnem sa Northern Lights iz Ministry of Cannabis-a,tako da je ona 80-100% indica. Koliko znam one mogu da izdrze dosta na manjim temperaturama,ali mi se nesto ne rizikuje,jer ako ih uhvati mraz gotov sam. Sto znaci da bih mogao da ih stavim na klijanje krajem treceg i odmah napolje pocetkom cetvrtog?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
gde si nasao onih 80%-100%, pa jel' 80 ili 100 :) ne znam iz kog si dela sr ali ja vani sadim najranije krajem aprila il' pocetkom maja, imaju one savim dovoljno vremena do kraja septembra il' prve polovine oktobra. jednostavno, sredinom aprila zasadis u case od 0.2 ili 0.5 dl i kroz dve nedelje presadis napolje, mislim da ni nemas potrebe za boxom.
inace, nl je, sto bi rekli na stranim sajtovima "a pure indica", ili ti na sajtu m.o.c "100% Indica"
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
I ja sam iz Srbije,napravim malu lejicu,plastenik,tako se kod nas zove i tu stavin polovnom marta,obicno je tad mraz do -2,temperature obicno ne idu vise u minus,po dnu lejice stavim stiropor i ne brinem...:)
 
09.02.2011
29
0
0
38
petarpan135 je napisao(la):
I ja sam iz Srbije,napravim malu lejicu,plastenik,tako se kod nas zove i tu stavin polovnom marta,obicno je tad mraz do -2,temperature obicno ne idu vise u minus,po dnu lejice stavim stiropor i ne brinem...:)
petarpan135 je napisao(la):
To je to,a kazi mi nesto za ventilaciju. Jel ti je preko dana pomeren najlon pa ga vracas uvece ili imas par otvora kroz kojih prolazi vazduh?
 

petarpan135

Aktivan Član
10.01.2012
184
30
28
Preko dana malo proluvtiraj i nema da brines,tj.otvori bocne stranice,lejicu napravi od pruca,ne mora da bude velika u osnovi,m2 ako imas uslova za to.
 
09.02.2011
29
0
0
38
Hell yea,sad kad znam da moze tako rano da se postave u staklenik,box mi nije potreban.
Javljam se opet kada budem krenuo sezonu(trecu),nadam se opet uspesnu.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ne kontam bas zasto saditi sredinom marta al' ajd, nije neki fault. no, kanabisu je uglavnom dovoljno 6 meseci da odradi kompletnu fazu vegetacije sa cvetanjem, a procvetati nece ranije ako ga ranije zasadite, neg' kad mu dodje vreme
@bladikila - a kada/kako si sadio prethodne dve uspesne sezone