CFL vs HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
da to staviš u boks dobio bi 400W štednih žarulja... ta investicija bi te koštala više nego jedan HPS 400W koji bi na taj prostor puno puno bolje obavljao posao...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
šta će ti soba od 4 kvadrata za 4 biljke? u takav prostor ide ili puno (puno) više biljaka ili manji prostor (nećemo sad o tome misliš li stvarno samo 4 biljke ili imaš neke druge planove, npr. 40 komada)...

ako te zanima zašto, zato jer se gubi jako puno lumena tj. iskoristivost ti je minimalna, a to se ne isplati i jednostavno nema logike nešto takvo raditi...

računaj da ti na 1m^2 ide jedna lampa 400 ili 600W, ovisno o željama i mogućnostima zbog mogućih problema s temperaturom.
 

pocetnicki

Aktivan Član
31.12.2012
298
220
43
35
ssh tunneling
definitivno hps odabirem, jos ja nisam ni skuzio cijeli kit sa malim ct 332kn bolesno dobra cijena... :)

ja uzeo samo prigusnicu i sijalicu 303kn s dostavom... bolje paket komplet da sam uzeo... :) ovako sam morao sam raditi ct i nikad nece biti dobar kao taj :) mada neznam jel bi on isao lako u server...

e al stvarno takve postove 40 biljki i sl brisati odmah... cemu 40 biljki?

jel nije veci gust imati 1 dobre biljke pod 150w hps i to je to.... osobne upotrebe itd...

nemoj misliti da te plasim, ali puno je lakse braniti se na sudu cak i ako upadnes sa 2 biljke nego 40 biljki...

zato fem sjeme proguglas i neces imati potrebe za 4m2. Vidi se da si neupucen hehe ;)
 

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Evo da se ukljucim u debatu sa svojim dugovremenskim istrazivanjima.

Biljke, a pogotovo nama draga biljka ne rastu zdravo i dobro zbig lumena... Vec se radi o PAR-u ( proguglajte da ne trosim rijeci ), sto znaci da na odredjenom svjetlosnom toku raste bolje nego na drugom.. Hps je pun narandzastog svjetla, koje nije najoptimalnije, ali trenutno pro proboji svjetla u kanopiju biljke i cvijeta daje najbolje rezultate jer se cvijet s vecim probojem svjetla puno bolje puni. Kada bi hps koristio 2700k par a ne 2000k bio bi puno puno bolji.

Cfl ima prednost nad hps po tom pitanju, jer je iskoristiva puno vise vataza, tj lumeni korisni biljci, a da imaju takvu penetraciju, nema hid-a koji im moze parirati, zapamtite to!

Jednostavno za rec je, hps je za komercijalno growanje bolji, ali za stealth i kvalitetu i iskoristivost svega, cfl... Ovo je neodlucena borba :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: M a n d o r

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Uzgajao sam i pod CFL,vidio masu dnevnika s CFL...kratko i jasno,biljke su mršave pod CFL...meni osobno gubitak vremena,3 mjeseca za kikiriki yield i kvalitetu.

Imao sam i pc box grow...uglavnom,j...ti to,puno zujanja a malo meda s CFL :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: opa cupa

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.337
2.598
Smokey McPuff nekuzim ovu tvoju....hps je bolji za komercijalno growanje.
Hps je bolji kako god okrenes.Kakve veze tu ima komercijala?????
Nikada topovi nece biti isti na hps-u ili Cfl-u ......nikada;)
A sad tko tu kome penetrira sa ili bez hid-a ja neznam ali znam da je Hps mama ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Netko kome treba za privatni stash 50-ak grama moze to odraditi komotnije i sa manje brige s cfl-om, hps je puno vise problema za micro grow... Temperatura, struja, itd... A mrsavi vrhovi, to je sada druga stvar...kazem da ne daju istu gustocu kao hps ali kvaliteta je nupitno jednaka...

Pjesnik zeli rec: za moj box od 30*30*90 laksa mi je opcija 120w cfl nego 150w hps... Jel mi se ne da montirati xx ventilatora da se hrvam s 35°c stalno zbog 5 g vise...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Moon Jar

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Pa zapravo nije uopće stvar u 5gr,već u puno puno više...a 50gr suhog nema šanse da ćeš dobit s CFL osim ako ih ne nakrcaš 300+w...probao i jedno i drugo,kvaliteta je također neusporediva.