CFL white widow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2016
56
226
33
Pozdrav svima. Moj prvi post na forumu i odmah u dnevnik uzgoja :)
Box 60x60x100, cfl 250 watt.
Biljka je u zemlji 14 dana, jucer presadjena u vecu poosudu. 18/6 rezim svijetla.
N8u9uO.jpg
N8u9uO.jpg

fzuHFD.jpg
[/URL][/IMG]
...malo uvija donje listove, sta bi mogao biti razlog?


Koristi opciju Uredi !! Pa neces pisati post za postom.OC
 
Poslednja izmena od urednika:

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Zdravo druže,slije su super no neki detaljniji info bi bio isto poželjan.
U smislu zemlje,gnojiva, jel auto-- foto,vlaga ,koliko zaljevaš i koliiko često..tj uvjete u kojima je trenutno? CFL?
A onda možemo probat odgnonetnutni bilo šta konkretno:p
Ne izgleda loše i sretno:p
:respect:
 
23.02.2016
56
226
33
Zemlja neka nizozemska, trebala bi biti za takve stvari. PH zemlje 6.2.
Gnojivo Platinium, koristim od drugog zalijevanja. Tocno po uputama.
Nije auto
Vlagu jedva drzim izmedju 30-40%
Temperatura danju 27,28 nocu zna nekad pasti na 19,20
Zaljevana svaka tri dana dok je bila u maloj posudi, danas presadjena i zalivena pa cu viditi koliko ce drzati
 

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Ok,za vege ti taj ph sada odgovara. Gnojivo neznam kakvo je i kakaw sastav ima tj odnos nutrijenata..Jel za vege ili cvjetanje ?daj fotni.
Vlagu povečavaš na min 60 % u vegetacviji u cvjetanju ciljaš da bude kakva ti je sada. Ako ikako možeš ciljaj da temperaturna odstupanja budu unutra 6 celzijanera...ali nemreš nije tragedija...rađe vidi to gnojivo koje ti zapravo sada ni netreba...minimalno 30 dana biljci nije potrebno ništa osima ko nemaš neki blesavi supstrat..tj zemlju spremnu za gnojenje itd...
Zaljevanje reguliraj rađe..jednom tjedno kako spada..po potrebi češče :)
Živio.
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Ako se secas tezine saksije u koju si presadio, pre zalivanja, neka ti to bude reper za sledece nalivanje
Sretno :thumb:

Edit: da ne bi napravio sranje sa previse zalivanja, pokusaj da ocenis (kad se osusi zemlja) da ti tezina saksije bude kao kod presadjavanja, e tad zalivas ponovo
 
Poslednja izmena:

Bulletin

Aktivan Član
21.05.2013
118
383
63
Wonderland
Samo lagano sa zalijevanjem, premlada je još da zemlju ful zalijevaš, radije malo po malo, neka zemlja bude prozračna, da nije natopljena. I obavezno smanji dozu gnojiva na početku na 50%, zalijevaj recimo 2x voda, pa gnojivo, pa 2x voda, vidjet ćeš kako bude reagirala. Inače sretno, WW klasik nad klasicima :)
 

Chan

Chasing dreams
01.11.2015
898
3.715
163
Hladni sever
Nisi rekao koliki box, kolike su saksije, daj malo vise informacija da bi pomogli

Edit: zavisi od treninga, moze 40-150cm:D
 
Poslednja izmena:

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Bolje ti je da je treniraš jer cfl nema veliku moć penetracije svetla i završićeš sa jednim velikim glavnim hedom i jako slabo razvijenim sporednim granama i hedićima.....dok kada je treniraš ideš na to da svi vrhovi imaju jednaku izloženost svetlu.
A i druga jako bitna stvar za trening je ta što ti od tih 100cm visine boxa gubiš par centimetara na visinu saksije i veličinu sijalice tako da ćeš je treningom lakše i ukrotiti :)
 
23.02.2016
56
226
33
Prvi ozbiljni grow mi je ovo. Nemam bas nekog iskustva. Opremu sam uspio dobru nabaviti.
Mislio sam joj dati jos tjedan dana vegetacije (to bi ukupno bilo tri tjedna) pa ju prebaciti na cvijetanje. Nek priroda napravi svoje.
Iduci put cu malo eksperimentirati.

Donja dva lista su mi se malo upalila, nije nista strasno ali ne znam razlog.
Zaljevam je kupovnom vodom ph5.8.
Na nekom forumu sam procitao da bi to trebalo biti OK za vegu WW. Da probam mozda sa vecim PH?
G3a6vC.jpg

CRyA0R.jpg
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Zelenko63 and 1310

i33i

I smoke and I know things
Banovan
09.02.2016
179
427
63
Prijatelju meni se čini da ti je to posljedica pretjeranog zaljevanja, ph 5,8 je nizak, zaljevaj vodom iz slavine i nabavi si mali ph metar (50 - 100 kn ebay ili 200 kn growshopovi). Ja svoju udovicu planiram držati cca mjesec dana u vegetaciji iako imam box puno niži od tvog (dajem joj 14 sati svjetla pa malo sporije raste). Po internetu sam pronašao da se u cvatnji udovice povećaju u visinu za oko 40% koliko je to točno ne znam nisam ih do sad imao u boxu. Za vlagu uzmi par nekih plastičnih posudica (od slasoleda ili slično), napuni vodom i stavi nekakve krpe ili čarape unutra da voda bolje hlapi. Inače biljčica ti dobro izgleda, sretno i opušteno do kraja.
 
23.02.2016
56
226
33
Listostovi su poceli zutiti dan kad sam ju presadio u vecu posudu (prije tri dana). Taj dan sam ju i zalio i vise nisam.
Mozda stres zbog presadjivanja?
 

i33i

I smoke and I know things
Banovan
09.02.2016
179
427
63
Ne vjerujem da listovi žute zbog stresa, moja je presađena u subotu i nije ni trznula, tih 14 dana prije presađivanja si zaljevao svaka tri dana (i još sa vodom ph 5,8) ako sam dobro shvatio i ja bi rekao da ti je to osnovni problem. Svi mi početnici čitamo da marica traži dosta vode i onda naljevamo ko kreteni svakih par dana i ubiti udavimo biljke. Neka te ne brinu puno ti donji listovi prati samo da se to žutilo ne počme penjati prema gore. Vidim da si i do zuba naoružan sa gnjojivima, tu budi posebno oprezan jer možeš puno više štete nego koristi imati.
 
23.02.2016
56
226
33
Nije stala sa rastom od presadjivanja, raste svaki dan :)
Mala posuda bila prije pa se zemlja brze susila. Sada nece biti potrebno toliko cesto zaljevanje.
Gnojivo koristim prema uputstvo, malo smanjim kolicinu.
Osim dva donja lista izgleda veselo i zdravo, samo sto ne pocne pricati :D :p
 

D&M

Aktivan Član
02.03.2016
346
404
63
73
Ako si je gnoija nakon presadivanja to ti je razlog zutila. U novoj zemlji i tako male biljke ne treba gnojiti pogotovo ako je kvalitetna zemlja. Nista neces ubrzati s time samo ces usrati.