CFL Zvucnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Video sam na nekim mestima, po kojekakvim forumima, da ljudi smanjuju temperaturu CFL-a tako sto odvajaju elektroniku od flurescentne cevi, pokusao sam da odradim to i shvatio sam da nije ni malo tesko

Sutra cu da se pozabavim time.

evo slike:


jel probao neko, kako se ovo resenje ponasa u praksi ? ?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

mali.medo

Aktivan Član
27.04.2008
300
22
0
44
OK je ovo s lampama samo ja bi to ipak još malko
izoliro(odozdo ovaj kondič žice itaj dio;) zbog vlage ai same topline..
i stavi još koju lampicu nebu zgorega..inače đoni se 5!! polako i obaveštavaj.. zdravo!!
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Pozdrav,

danas je doslo do totalnog redizajna box-a, ugradio sam jos jednu neonku 8 W (6500k) i ugradio sam 24 w CFL (6400k) sa odvojenim balastom (izvan box-a je balast) jedan ventilator je okrenut tako da sad 2 teraju vazduh napolje a jedan unutra, ugradio sam i 2 manja ventilatora da hlade cfl i jedan da hladi neonke, takodje sam ugradio i flasu od 0.5 L za co2 obogacivanje, namestio sam i termometar u kucici na pola puta od cfl-a do biljke, sve u svemu, sve sam promenio :)

prklijala je i druga biljka, 18-6 im je svetlosni rezim (box je sastavljen u toku tih 6 sati mraka tako da biljke jos nisu videle novi box koji je i dalje u fazi testiranja)

E SAD PROBLEM!

ukupna snaga boxa je sad 54 W, a temperatura paklenih 35 stepeni, biljke ne zelim da izlazem toj vrucini pa cu naj verovatnije da iskljucim CFL dok ne napravim sistem za hladjenje njega.


evo slika box-a:



Imam par pitanja za vas, molim vas da odgovorite, svaki savet je dobrodosao (saveti tipa zaebi grow nisu dobrodosli :costumed-smiley-027)


1. Sta da radim ? :) da probam sa visokom temperaturom il da iskljucim cfl ?
2. Sta da stavim u flasu od 0.5 L ? (misli se na koliko secera i koliko suvog kvasca)
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Jbg , Ja mislim da su največi problem te neonke ... Puno se lakše igrat sa 4 x 24w CFL nego sa tim neonkama ... Bar ja tako mislim . Nikad nisam uzgajao s njima , ali znam da su dobre samo za vegetaciju i da opet to nije to !!
Ja bi ih isto koristio ali samo umjesto mylara , kada bi imo mogučnost da s njima obložim starnice :)
Po meni uvjek prije CFL nego neon ... nepitaj zašto .
I još povrh svega če ti se bilje naginjat prema desno , a več sad vidim da im fali svjetla . Moj prjedlog je da nabaviš još 3-4 cfl-ke (kolko bi stalo na plafon) i udaraš samo s njima , a ove neonke iskoristi za neki mali veg box . Naravno pod uvjetom da imaš prostora i koji evrić viška.
I kako to da imaš 5 ventova a temp. je tako u jajima ... mora da nisi dobro rasporedio .
A što se tiče Co2 ... mislim da to i nema neke koristi u tako malom prostoru i u boci od 0,5 , ali probaj ...nije na odmet .
Na 2L ti ide šolja šečera + žličica kvasca... e sad podjeli sa 4 i to je to ... Iako predlažem da napraviš malo jaču otopinu ! Znači ne sa 4 , već djeli sa 3 ...

Stvarno bih volio da svima svaki grow klizi po ko loju , ali jbg ...
Sretno!
 

CaNnDza

Aktivan Član
25.05.2009
493
17
28
Bro imas jako mali prostor,jako jako :S....neonke greju ali samo coskovi sredina je i leti na 35c hladna,naravno cela cev nije koristna sto se tice svetlosti i ja bi ti predlozio cfl,bar za takav prostor!!Vidi snadji se prckaj menjaj mrdaj :D nacices valjda neko resenje sve dok pokusavas,ali najgore je sto i kada promenis nesto ti ne znas kako ce to funkcionisati :(
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Zalepio sam po boxu onaj reflektivni materijal za sofersajbnu automobila, takodje sam i izbusio rupu za ventilaor na poklopcu boxa, sad je tu vent koji fura vazduh napolje, nije vise stelth ali videcu da i to resim.
dok sam radio to desila se nezgoda sa jednom biljkom, slucajno sam je polomio, pa sam brze bolje presadio neku sto mi je vec proklijala. Nisam jos odradio co2 obogacivanje, ali rano mi je za to jos, bice sutra.

evo slika:

 
28.01.2009
12
0
0
38
moj prijateljski savet je da se manesh tjorava posla (iz iskustva) jer kad prodje cca 100 dana i shvatish da si se cimao zbog mizerije koju tjesh sjebati za 3 dana 4tog tjesh se smotiri!

guram drugi grow za 4*25w srveni spektar osram i 2*25 plavog prostora imam 50*50 a visine imam oko 1.5m i blago rechemo sam razocharan cfl-om

ako nemash uslova sachekaj da se ostvare pa uzmi kao chovek hps 400w i onda mozesh da uzivash u plodovima svog rada!

ovo cfl tornado kao hobi da ali za pushenje skoro pa nishta!

lp, 2high ...
 

Vanzemaljac

Aktivan Član
02.01.2006
387
61
0
tu se ladno moze izvuci 20g a idealno bi bilo 30,ali uz odredjene modifikacije i iskustvo.Dal se to isplati to je nesto drugo.
Ako me oko ne vara konacno si postavio vent koji ispuhuje na sami vrh boxa sto je bilo neophodno,jos samo izbaci tu bocu jer u tvom slucaju pravi vise
stete nego koristi.Umjesto nje ubaci jos koju lampu a vent na vrhu koji duva van odvrni na maximum.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
šta se tiče cfl,one su ti odlične za manje prostore,sredi temp. makni neonke i biljka će ti biti zahvalna.2 high:6 cfl na 50X50X150?nije ni čudo da baš nisi zadovoljan.ja imam box nešto veći od pc pa imam 5 kom a razmišljam za cvjetanje stavit i 6.prmalo ti je to.šta se tiče posude malo ti je mala,da je bar 1l ba da odradiš vegetaciju u njoj.uglavnom vege kojih 10-tak dana,pa je baci na cvjetanje i u veću posudu.uglavnom šta se tiče vegetacije najbolje ćeš sam procjeniti kako ti biljka raste,računaj na to da naraste više od 2x u cvjetanju.pozz i sretno
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Presadio sam biljku u inprovizovanu saksiju od 1 L, u pitanju je isecena flasa u koju je stavljena palsticna kesa puna zemlje, kesa ima rupica, i sve to je obmotano alu folijom da svetlost ne bi doprela do korena, zemlja tera-magma.

evo slike:

 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Hm,vjerujem da bi s hps-om bila več duplo.
Približi lampu na 10-ak cm od vrha,mislim da je tako daleko i da ih slabo hrani svjetlom.
Mislim da ti neonke griju box bez veze,možda ne puno ali takve štedne stvari su puno djelotvornije na blizinu,a ovako izgleda kao da neonke samo osvjetljuju prostor,ponajviše jer idu u vis.
Ventilacija ti je bitna da je šta prije dovedeš u red.
2 venta su na jednoj strani,sad me pamčenje ne služi ali pokušaj na suprotnu(ako več nisi) staviti još 2 da stalno ide propuh i svježi zrak kroz box i mislim da se temperatura nebi trebala iči više od dozvoljene,osim ako ti u sobi nije 25 stupnjeva.
Al bitno da je krenilo,nemože nitko platiti zadovoljstvo i adrenalin uzgoja:):sun2:
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
*****u miša probaj stvarno samo sa cfl. 2-3 biti bile ok.2X865+1X827 za vege i kontra 2X827+1X865 za cvjetanje.ove neonke ti stvarno samo štetu rade.probaj to izmjeniti i bit će ti zahvalne. vidim da ti ide sve od ruke šta se tiče onog sam svoj majstor pa smisli nešto.čak preporuka pošto je stealth i zvučnik sad na 2. mjestu da ih probaš staviti sve 3 okomito na gornji dio.neonke van i to bi bilo to.meni je bila takva 2.-3. dan.pozz i sretno
ps.rješi to
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
osvetljenje nisam dirao, ostalo je kako jeste

13. dan


neki savet ? kad sa djubrenjem ? kako napreduje ?

plan mi je da za max 7 dana izvadim neonkice (sve 4) i dodam 1 cfl crveni 23w, eventualno i cfl 20w crveni u zavisnosti od temperature i jos jedan ventilator za izduv. Trenutno nemam finansiskih sredstava da izvedem to ali bice uskoro svega.
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Danas je doslo do promene u boxu, izbacio sam neonke i dodao cfl 23w 2700k i stavio sam ventilator 12cm da duva u cfl-ove, temepraturu sam izmerio pre ubacivanja biljaka, 29 stepeni.

biljka je 18 dan, druga mala biljcica je tek prokrlijala, 1dan.

 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Brale ja sam mislio da si počeo svirat i zaboravio na maricu.....
Uporan si to mi se sviđa tako i treba samo naprjed.....

Imam jednu zamjerku a to je na zemlju koju vidim u posudama i dalje mi se čini kako je loša,nekako mi se boja ta nesviđa od zemlje nikako.
Stiropora previše vidim mada ga nekoristim mislim daj je u tebe previše toga unutar zemlje.

Pitaš za đubrenje ja mislim da je još rano za tu biuljku išta dodavat osim pitar veći i zemlje kvalitetnije.
Nije ni spol pokazala pa čemu žurba sa đubrom samo ćeš je ubit tako rano.
Ova ti je proklijala i počela da raste mala druga neću se praviti pametan ali ovako bi učinio: odmah bi sad prešo na 12/12 obadve biljke bez obzira što je druga tek izašla na svjet.
Čim pokažu spol odma presadi u velike pitare koji mogu normalno stat u zvučnik.
Box ti je jako mal imaš drugu biljku koja kasni 20 dana veget... uskoro će smetat jedna drugoj a cilj ti je dovršiti groow uspješno.
Sa ovim što sam reko odma na 12/12 nećeš izgubiti ništa u svojoj situaciji a dobit ćeš HED-ovine koliko dobiješ i skužit ćeš biljku kako treba do kraja....
Imaš svoju maricu to je jako ljepo onda ćeš se navuć da praviš veći BOX nadam se i nastaviti sa dobrim turama Groow-a

Sretno....
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
pa ne znam sto se zemlje tice, useo sam onu supstral tera-magma koju svi hvale na forumu i pomesao sam je sa perlitom (nije stiropor) ne verujem da cu negde naci kvalitetniju zemlju.
a ovo za djubrenje sam pitao unapred, nisam ni mislio jos, tek kad pokaze pol i to, a druga biljka mi je tu za svaki slucaj ako se ispostavi da je ova veca muska da imam drugu odma tu, da ne bi gubio vreme.

Najverovatnije cu preci jos veceras na 12-12, mislio sma da ga drzim na 18-6 malo duze ali ako kazes da treba, onda treba :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.