CFL Zvucnik

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
verovatno cu vas poslusati, mada mi hedovi polaku udaraju u lampe i suse se, moram da ih vezujem ali problemi su to, svejedno konsultovacu se s vama oko berbe i to, ima jos vremena. :)

Osvetljenje sam dosta menjao prvo su tu bile neke neonke 8W, pa sam stavio prvo jedan cfl, pa sam izvadio neonke i dodao jos jedan cfl pa sam dodao jos jedan pa sam na kraju napravio reflektorcice od konzerve koce, znaci sve mi je bilo u toku

znaci osvetljenje koje sada stoji je 3 x CFL (6500K 23W + 2700K 23W+ 2700K 20W) znaci 66W pomesanog spektra, to mi je neki balans i za vegetaciju i za cvetanje

biljka je bila na vegetaciji 19 dana ondak je prebacena na 12/12 pol je pokazala u priblizno 34danu, brz rast pocinje kad primetis da je stabljika odjednom postala debela, meni se to desilo oko 25 dana, verovatno moze i brze, meni je na pocetku bilo malo svetlosti

Sa LST om sam poceo jos u vegetaciji, i kanape nikad nisam skidao, krivim je i sad, savijam grane i tako to, nikad se sa LST-om ne prestaje :) Od kad je pokazala pol porasla je duplo, tako da te price da kad krene da cveta vise ne raste nisu potpuno tacne, verujem da je tako samo na velikim biljkama sa dosta mesta i sa puno dana vegetacije (mada sta ja znam)
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
jedan mali smoke report,

skinuo sam najmanji hedic koji je bio na dnu stablijike i nije dobijao svetla, osusio sam ga na brziunu u mikrotalasnoj pecnici i srolao jednu vrlo vrlo malu bukanderku, dim je cist, ne tera na kasalj i mogu slobodno da kazem da sam se razbio, vrlo vrlo lepa vutra, sasvim sam zadovoljan, jedva cekam berbera.
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Eto vrjeme je učinilo svoje za Hed-ove...
Vidi se napredak mada nije baš nešto velik ali je svakao super s obzirom da je to kutija zvučnik...
Uporan si bravo tako treba....
Nego jeli sad sukoro to misliš brat ???
Ja bi sačekao još koji dan jer ima tu dosta novi pistila koliko vidim i lišće je još dosta Ok.... bar ovi Fan listovi koje vidim ima još da ga pojede...
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
pa mislio sam jos 8 dana (do 80dana) da drzim, mada videcu jos koji dan duze ako bude moralo, razmisljam obe biljke da koljem bas me zanima kakva ce da bude ova malena jadna sa 62 dana na 12/12
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
46
Bravo !!!!!
Istjerao si do kraja...
Gorio je malo vrh hehehe od sijalice ali se isplatio taj zvučnik ipak na kraju kako god izračunaš...
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Ma da nagoreo je vrh, sta da radim, zato sam i resio da je secem,

sve ostale listove tkz. 'zeleni materijal' sam stavio u teglu sa 96% alkoholom u nameri da probam da napravim ulje

evo slika posle 1 dana u smesi
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Poceo je novi grow a stari se jos nije kompletno ni zavrsio, to je negde i bio moj plan.

Domacica 64dan od pocetka na 12/12 i GHS Lemon Skunk 1dan od pocetka na 12/12

 
03.07.2009
1.740
2.317
188
Joj joj do snova pa ti nikako da zavrsis ovaj dnevnik ;D...da sam na tvom mjestu krenija bih apsolutno iznova, jer i ova domaja sta je vec u 64 danu ne daje svitlu sliku buducnosti ;(
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
sto ne prebacite ovo u zavrsene dnevnike ??? pa gotovo je sve, 2 berbe bile, oko 30g ukupno, cak sam i ulje napravio, vrlo malo ulja i kvalitet je bas los, ali eto imam i to
 

euforija

Aktivan Član
24.05.2008
358
54
0
35
bolje bi bilo i slike hedova ak se ima... da se sve vidi za kraj dnevnika
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
Ja dugujem izvinjenje svim forumasima jer nisam lepo 'zatvorio' dnevnik, bili su to jako naduvani dani posle berbe i nisam nasao dovoljno vremena :costumed-smiley-027:sun2::pat:

Dakle bile su tu 2 biljke, jedna veca jedna manja prvo je obrana veca pa manja.

Veca: (oko 25 - 28 g)



Manja: (oko 6-7 g)


Manja biljka je kompletan zivotni ciklus provela u 0.4 L casi, bila je djubrena 3 puta (obe su bile djubrene isto) blumi-jem za cvetanje (kupljen na brzinu u obicnoj prodavnici), evo kako izgleda koren biljke



I na kraju ulje
Ulje sam napravio uz pomoc alkohola 96% kupljenog u apoteci (cena 2.5 eura) u koji sam stavio sav zeleni materijal, znaci listove i male listice one koje sam 'sisao' sa hedova od obe boljke, 3 nedelje je stajalo u tegli uz redovno muckanje, posle sam to stavio u serpu na sporet na najslabije (nikako na plin, obavezno na ringlu na struju jer su isparenja jako zapaljiva ! ) posle 45 min sam sastrugao ono sto je ostalo i to je moje konopljino ulje niskog kvaliteta





Hvala svima koji su otpratili grow do kraja, bio je pun neizvesnosti ali sam na kraju uspeo da uradim ono sto sam zapoceo sa za mene odlicnim prinosom, vutra je bila odlicna, jako masna i prijatnog ukusa, rad je bio odlican

veliki pozdrav:joint2:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
e super pa jel treba da bude tako crno? ili je to zeleno?

za sta koristis ulje ? i jel ono moze cak i da radi ?

kako ga konzumiras?
 

doSnova

Aktivan Član
12.12.2007
93
14
0
33
www.ajmo-malo.co.nr
zeleno-crno je, pa koristim ga mazem buksnu s njim ili ga stavim na zar cigare pa uvlacim dim onaj, pa radi al nije nesto, ukus je los dosta, nemam pojma ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.