Chanel + Sour Diesel [CLF 200w + MH/HPS 250w]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zdravo drustvo.
Evo napokon i ja da se predstavim i upisem u klub growera na ovom sajtu.Do sada sam samo ucestvovao u nekim diskusijama i pretezno skupljao odnosno upijao znanje kako sa ovog sajta tako i sa drugih sajtova.
Inace iza sebe imam dva propala growa odradjena do nekih 40-45 dana,zato sto sam oba growa radio sa domacim semenima i kao baksuz u prvom growu sam imao 4 bioze a u drugom 5 bioza i sve nazalost muske.Smorio sam se ko bukvar.Ali ipak ne zalim se jer dosta sam naucio i eksperimentisao sa tempe.djubrivom i treninzima,sto kazu ljudi praksa je majka.Zato sam sada u fulu spreman,a inace sam perfekcionista s obzirom da je sve ovo manje vise sto cu vam u prilozenom predstaviti rucni rad. Uspeo sam da sa malo para sve dovedem do nekog optimalnog i zdravog uzgoja nama ovde dragih biljcica.Pa onda da krenem polako.
semena chanel+ i sour disel oba iz medical seeds bank narucene preko shopa iz Slovenije.Nisu stigla u original pakovanju pa tako se iskreno nadam da je to ok ali iz pouzdanih izvora znam da su ok ljudi i da nema greske.Ukratko, sta mogu reci o ovim seeds,chanel inace ima kratak period cvetanja od 6 do 7 nedelja i jako je dobar i pogodan za topiranje i klonjiranje zbog cega sam ga i uzeo jer cu raditi i klonove,jako dobro reaguje na stresove.THC je visok a CBD nizak,inace je 50%50 indika/sativa.Sto se tice disela tu je vec druga prica.On ima period cvetanja od 9 do 10 nedelja,pogodan je za razne treninge tipa LST i SCROG,THC srednje-visok a CBD nizak i ukus tropskog voca navodno.Inace dominira sativa sa 70% i 30%indika.Ono sto je karakteristicno za obe sorte je solidan prinos i veliki broj nagrada osvojene u zadnjih 6-7 godina.
20150313_091302.jpg
Klijanje je uradjeno izmedju dva papirna ubrusa i posadjeno u saksije od 1l.
Presadjivanje ce biti u 12l-ske saksije odnosno air potove eto cisto da probam jer sam nailazio na pozitivna misljenja pa hajde da probam,lose da bude ne moze.
20150313_091330.jpg
BOX/45-50-140,unutrasnje mere,napravljen od frizidera,oblagao sam folijom samo vrata posto on vec ima refleksni lim koji jako dobro odradjuje posao.
20150313_083904.jpg
20150313_083747.jpg
VENTILACIJA.Na pasivan ulaz je vent.100f od 20w kao za kupatila koji ukljucujem po potrebi privezan na potenciometar za svetlo.Za izbacivanje toplog vazduha u gornjoj zoni imam dva vent.od pc racunara jedan je 12x12 a drugi 14x14 privezani na adapter ac/dc 5v-12v i u rezevri naravno imam vent od 120f 20w takodje za kupatilo i on mi sluzi kada dodje toplije vreme,a isto je privezan na potenciometar za svetlo,tako da me ne boli glava kada dodje leto sta cu kako cu,sve spremno i potenciometri vec montirani na box samo skinem pc vent.i ubacim taj jaci ventilator.Za mesanje vazduha u boxu tj. simulaciju vetra odradjuju mi tri ventilatora takodje od pc racunara dva kom.12x12 i jedan 8x8 privezani na drugi adapter 5v-12v.
20150313_083716.jpg
20150313_084056.jpg 20150313_084113.jpg RASVETA.Trenutno mi je u boxu clf 200wx4kom 23w stedne,njih koristim prvih 3 nedelje gde posle ubacujem mn/hps rasvetu,reflektor sam napravio od pozadine od kaloliferne peci a umesto cool tube sam stavio staklo od 3mm.Inace reflektor mi stoji fiksno ne pomeram ga nego podizem i spustam saksije. 20150313_085045.jpg ZEMLJA.florabela
DJUBRIVO. 20150313_084810.jpg
Inace biljcice su vec krenule, danas im je 10.dan tem.25-27,vlaga 45-55 i to ovako izgleda.
20150313_083404.jpg 20150313_083615.jpg Zalivam ih na svakih 4/5 dana,sa djubrenjem nemam jos nista u planu rano je cekam da ih presadim i ubacim mh/hps,pa cu poceti sa djubrenjem na nekih 21 dan odprilike mozda krenem malo ranije nesto za koren ali otom potom.
Tolko od mene za sada.
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
to floraline gnojivo meni se pokazalo loše, ima neka zrnca koja se teško otapaju u vodi, a kad ga načmeš ako ga ne potrošiš u kratkom roku sve se pretvori u kašu.
Dobar fridž, sretno ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
drugari hvala na podrzci i cestitkama,sto se tice djubriva osim hesija vecinom su za vegetaciju,fitofert organo-mineralno i biostimulativna đubriva,za start i odnosno prvo djubrenje koristim fitostart 4-12-5 za formIranje i jacanje korena 2ml i fitofert 12,5-6-31 2grama posto je on u kristalu sve to na 2l vode.Ali sve to nakon nekih 17-18 dana,sada je jos rano za sve to.Inace moram da napomenem ovo djubrivo fitofert za paradajz 12,5-6-31 pogodan je i za cvetanje,nega planiram da iskombinujem sa hesijem mislim ne u istoj dozi i u istom danu kad i hesija nego ono jedne nedelje hesija pa za dve nedelje njega i sve tako u krug,odnosno videcu kako se budu ponasele biljcice pa cu oceniti.Uzeo sam preko hidroponike pa mozete tamo pogledati karakteristike,pristupacne su cene a odradjuju kvalitetno posao.

to floraline gnojivo meni se pokazalo loše, ima neka zrnca koja se teško otapaju u vodi, a kad ga načmeš ako ga ne potrošiš u kratkom roku sve se pretvori u kašu.
Dobar fridž, sretno ;)
Ja ga razmutim prvo predhodno u malo vode i tek onda sipam u flasu sa ostalom vodom,iskreno stvarno nisam video da nesto lose reaguje biljka,mozda gresim,ali za sada to je sto je para za bolje nema trenutno sto neznaci da nece biti,jer stvarno sve me ovo fascinira i tezicu ka tome da im pruzim sto bolje uslove.
 
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Fotografija-0001.jpg Stizu slicice zemlje ekspresno,iskreno malo sam bio skeptican prema ovoj zemlji.Prvi put radim sa njom.Inace imao sam lose iskvustva sa zemljama,pogotovo sa kakvo kojim humusima i tako to,ali sam imao prosli put rasad u florabeli i sve bilo ok i onda sam kao presadio u nekom obogacenom humusi i odjednom stale sa rastom odnosno bas su usporile.Florabela je neka mesavina 3 treseta,ph 5-6,5,za sada sam prezadovoljan kako rastu i to na clf 200w x 4kom 23w a sta ce biti za koji dan tek kad im ubacim masineriju od 250w MH.Inace sam se dvoumijo izmedju glistanjaka i florabele.
Fotografija-0002.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: doomer

Mad Rabbit

I am not stoned, I am herbally medicated ;)
Poznanik Foruma
17.11.2014
2.390
13.407
358
Sretan grow,samo mi nije jasno kak si napisao da je kod chanella visok thc a nizak cbd? Pa koliko ja znam chanell je cisti medicinski strain.. ?? Al ok lijep odabir pogotovo za sour diesel!! Sretno jos jednom!! ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Citav grad sam obisao samo ova je bila zuta,trazio sam teramagmu ali mrka kapa,nisam hteo da se cimam da narucujem bzv skupljam pare da kupim hesi bloom compleks a citao sam eto dosta njih hvale ovu florabelu.

Sretan grow,samo mi nije jasno kak si napisao da je kod chanella visok thc a nizak cbd? Pa koliko ja znam chanell je cisti medicinski strain.. ?? Al ok lijep odabir pogotovo za sour diesel!! Sretno jos jednom!! ;)
pazi,srednje-visok tako kaze proizvodjac ja sam je bas zbog toga i odabrao zato sto je chanel medicinski strain i pogodna je za klonove koje nameravam da skinem da probam ulje da napravim,jer generalno verujem u lecenje canabisa i sva ta lekovita svojstva i zelim da imam ulje u kuci radi preventive naravno a inace i sam imam neke hronicne probleme tako da cu probati da konzumoram jer sve u svemu da skodi nemoze.
 
Poslednja izmena od urednika:

cerak1000

Aktivan Član
05.11.2014
1.338
2.666
188
www.facebook.com
ne da neće škoditi, već ćeš posle desetak uzimanja videti kako ti je organizam ojačao, a što se tiče hroničnih oboljenja svešće ih na minimum, uz samo jednu dozu dnevno 0,2ml ujutro pred doručak pola sata!:cool23:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vidi mozda cu ti postaviti glupo pitanje i prosto malo ali mozda je tako najlakse,kako da se odmeri o.2ml,koliko bi odprilike to bilo kapi ulja.Jer ja sam nesto citao da se konzumira to ulje jedna doza velicine zrna pirinca pa se lagano povecava doza ko ima kancer ili neke teze bolesti to je ok,ili sam je nesto mozda ispermutovao, e sad ok je radi preventive to sto ti kazes o,2ml,jer eto racunam zato te pitam posto od 100g kanabasi dobijes u proseku od 8 do 10ml ulja pa me cisto eto zanima koliko bi mi trebalo ulja za 3 meseca ako bi uzimao 0,2ml dnevno,mislim racunicu znam ja malo to i na glas razmisljaam nego konkretmo me interesuje koliko kapi mu dodje u 0,2ml.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.661
11.876
358
Socotra Island
eelslap.com
o,2g je jedna kap ,jedna doza , e sad računaj koliko ti treba za tri meseca :)
Simpson npr. preporučuje 3x dnevno po 0.2 gr (za medicinske korisnike ) , mada naravno uvek možeš eksperimentisati ...
A kupiš mali špric pa tako meriš npr.
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Ja sam nedavno vidio u ljekarni šprice od 2ml, znači ima 0,50-1-1,50-2 mjere na sebi, pa eto, možeš si to uzet i onda pola od 0,50:)