Chat

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Mukotrpnim radom ugradio sam chat direktno u nas vutra.org forum.

Zasto?

Pa odlucio sam zato sto sam se nasao na IRC-u sa Greenmanom (citaj zelenkom) da neke stvari je vrlo tesko dokuciti i objasniti preko poruka i bezbroj postova.

Takodje mnogo cemo se lakse upoznati i dotaci neka kljucna pitanja organizacije direktno preko chata.

Planiram da zabranim ulaz na chat ne registrovanim korisnicima ali kad cu to provaliti ko zna.

Na chat se moze prikljuciti gore ^^^^^
Forum Pomoc :: Traži :: Chat :: Lista èlanova

ili dolje skroz na dnu prve stranice foruma (tamo gdje pise ko je na forumu trenutno).

Takodje chat je na serveru irc.serbiancafe.com u sobi #vutra ako neko nadje neki bolji javite.

Takodje ako imate mirc nadjite nas preko mirc-a posto nisam siguran koliko ce ovaj chat teretiti vutra bandwidth. www.mirc.com


Sto se tice bota nista dok ne dobijemo linux root ili kao sto prije objasnih server na iznamljivanje. Posto treba da budem administrator na serveru.
 

kobasicat0r

Tehnička podrška
Administrator
23.10.2004
2.043
771
138
/dev/null
vutra.org
Aj prebaci ga na irc.krstarica.com, a molio bih te da mi posaljes Java Applet (jos ga nisam video, ali nemam ni jedan).
Hocu chat na krstarici iz tri razloga:
1. uvek sam tamo
2. expert sam za komande, tako da mogu da pomazem ljudima
3. imam jednog BOT-a (by Kobaja), koji moze da publishuje statistike na sajt :))) Samo nadji komp koji je stalno online, da bot stoji tamo....

P.S. Sad sam video chat - hocu gaaaaaaaaaaa ! :p
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Zabrana ulaska u kanal je izvodljiva, ja i drugovi imamo jedan kanal na irc.cg.yu u koji smijemo uæ samo nas 5-rica, tako što se svi identifikujemo preko svojih nickova (a možemo koristit i druge nickove). Pitaæu drugove prvom prilikom kako su to ukljuèili, pošto ja baš ne znam.

A druga varijanta je da staviš da je invite only, pa samo oni koji imaju opove mogu da uðu, tako što bi sami sebe invitovali.
 

embrlajzer

Aktivan Član
29.10.2004
119
3
0
39
www.labrnja.tk
Ehe, doznao sam! Moraš prvo da se identifikuješ sa šifrom kanala.

/cs set #vutra restrict ON

-ChanServ- A good command to keep a room completely private and control who enters. The downside is that you must add an entry for everyone whom you want to allow to join. You cannot just invite someone in when you want to, you must first at least give them UOP access. Which also means that everyone allowed into the room can look at lists and see whom else is allowed in.
 

Vutragenjo

Sutra Genjo
Administrator
23.10.2004
5.421
8.733
298
Čikago, USA
www.vutra.org
Nije problem zabraniti chat preko irca ali kako da omogucim samo chat onima koji su registrovani na forumu?

To je malo teze pitanje samo znam da je izvodljivo i nadam se da kad budem imao vremena nesto cu sklopiti.
 
11.08.2005
4
0
0
E Pa sAd Ce mE CesCE BITi Na kAnALu #vuTrA tAkO DA i TaMo SaM ... (:

I mIsLIm dA TAmo trebA pozvaTi sAmO vUtROmAnE ... (:
 

korisnièko vime

Aktivan Član
17.05.2005
168
6
0
ajde da zakažemo neki datum i vreme pa da nas se što više nadje na èatu da se malo zezamo,a mogu i neke ozbiljne teme da se potegnu.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.