Cheese Micro SCROG 70W HPS + 46W CFL by MarcoPolo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
:happy031:

Ideeemo...3 put..nadam se do samog kraja..neki bi rekli treća sreća, a ja kažem vrijeme je da skinem baksuz i zamastim brkove :)

Dosad 2 neuspješna growa...no ovaj put sam se još bolje pripremio i pazio na svaku sitnicu (ne pričati nikome, ne pričati nikome)...i moram priznat da sam jedva čekao otvoriti dnevnik (iako ranije nego što sam najavio al eto, bio sam nestrpljiv...nadam se da nećete zamjeriti)

Pa krenimo...:sun2:

SEED: 1 x Cheese (by Dynafem...feminizirana)

HISTORY: Old School UK Skunk x Afghani, S:I - 40:60, THC: 9-14%, CBD: Normal, Flowering time: 50-60 days

BOX: Big Tower PC kučište dimenzija 19x42x62 (šdv)

LIGHT: HPS 70W + 2 x CFL 23W (865, 827)

EARTH: Composana za ruže sa dodatkom stiropora i extra perlita, drenažni sloj sa hidroton glinenim kuglicama

WIND: Ispuh 3x8cm PC Vent (SilentFan) na 12V (2 venta su iznad pleksija, a jedan ispod)
Upuh: 2 x 8cm PC vent - no nisam ih palio, korišten je pasivni upuh zraka
i PC vent 8 cm koji puše po biljci

WATER: Flaširana voda CETINA (8l - 10kn)...nije mi se dalo zahebavati sa prokuhavanjem, a i ukućani bi sigurno nešto posumnjali da su me vidjeli da svako malo prokuhavam vodu :) biljka prezadovoljna izborom

FOOD: HESI Komplet + Supervit

COOLTUBE: Improvizirani - Pleksiglas između žarulja i biljke (sa izbušenim rupicama na jednoj strani pleksija radi bolje cirkulacije zraka)

STEALTH: Na stražnjoj strani napravljena je trodjelna komora koja služi i kao light trap, a ujedno skriva šumu kablova. U jednoj komori je upuh, u drugoj ispuh, a treća služi za skrivanje kablova. Iz komore za ispuh idu 2 PVC koljena, iz kojih minimalno izlazi svjetlost. U mraku jedva da se kuži. Bit će jasnije kad vidite slike.
Na ventovima su silenceri (gumice protiv vibracija).

FILTER: Nema...u prostoriju sam stavio 2 automatska osvježivača prostora sa mirisom Lavande, i jednu mirisnu vrećicu. U jedno PVC koljeno koje izlazi iz komore za ispuh sam stavio ODO Gel koji obavlja najvažniji dio posla. Rezultat? Soba koja divno miriši ;-)


PH vode redovno korigiran na 6.2, temperatura danju do 29-30, noću oko 19, vlaga između 50-60%

Na početku LST, a kasnije sam ubacio i improviziranu SCROG mrežu napravljenu od kućne antene :)

Obogaćivanje CO2 sam radio skoro svakodnevno, tj. barem jednom dnevno a nekad i dvaput i to sa octom i praškom za pecivo



e sad slijede slike, sve sam uredno fotkao...

HESI & Ostalo


Ovlaživač zraka (fogger)


Box


Rasvjeta


CO2 Generator :)



Možda je malo dugačak uvod...ali priča tek počinje :)


:sun2: Born on 1.11. :sun2:




Vegetacija




Vegetacija - SCROG




Početak cvjetanja - prebačeno 9.12. na režim 12/12




31. dan cvjetanja (Fast Forward :) slikano prije 2 dana)





Pokušaji makro fotki...ne baš uspješni (Powerseed pomozi :))





LST CloseUp





Trenutno stanje...32 dan cvjetanja...na pola puta :)




Sa prehranom u vegetaciji počeo sam nakon 2 tjedna...po Hesi tablici...na kraju vegetacije napravio flush i nastavio u cvijetanju sa full dozama Blooma i to sa svakim zalijevanjem, s time da zalijevam svaki drugi dan. Sa svakim drugim zalijevanjem dodam Powerzyme, a SuperVit od samog početka. Fosfor sam počeo dodavati prije par dana i pumpanje je krenulo. Kristalića je svaki dan sve više i više :) prsti se lijepe i ludilo kako mirišu (Pump up the jam - Mazare ukrast ću ti foru :))
Dlačice su lagano počele smeđiti ali malo ih je...no iz dana u dan vidi se promjena...gužva u boxu je neopisiva, jedva je izvadim van kad treba zaliti he he

Uglavnom...do ove faze još nisam nikad dogurao...al mislim da mi dobro ide...ispravite me ako griješim :)

Ispričavam se što sam se raspisao...nadam se da će nekom i koristiti


Toliko zasad...update na tjednoj bazi

:spliff:

 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Eto što je kad se pripremis.... hehe... mislim da sad nemas vise što fulat do kraja i ne sumnjam da ce bit bomba harvest.... Predivno ako se mene pita.

Jao koji dnevnici zadnjih par dana.... za prste polizati...
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Svaka ti čast :D...samo deeeeri....i stvarno nemas nikakvih problema s cvijetanjem i mirisom??? :D
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
Biggie...mazio sam je i pazio...vratila mi je višestruko ;-) nisam ni prošla 2 puta puno greški radio, uvjek je tu bio neki vanjski faktor (ko je pratio zna o čemu pričam)

Pigtail...zasad je super, odo gel je fantastična stvar, kao da upija mirise...a što izadje zakamuflira lavanda...ionak mi u sobu niko ne ulazi, na hodniku je sve 5...a ima tu još i mirisnih svijeća a čini mi se da sam i dobar strain izabrao što se tiče mirisa...say cheese :)
 

zuz1

Aktivan Član
12.07.2010
274
54
28
36
Samo naprijed Marco,ne sumnjam da ces ovaj put dogurati do kraja :)
Cheese koliko sam imao prilike probati cini mi se odlicna sora,jedan lijepi okus jos bolji high i da sjecam se da me je dosta dugo drzala:thumb:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
e ovo je zaslužilo rep+, svaka čast na pripremi. box je lijep i uredan, sve je dobro posloženo i organizirano!

sviđa mi se i izbor straina, samo nastavi ovako kvalitetno! sretno i pamet u glavu!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
marko, sve je to zaista odlicno i grow izgleda fantasticno, samo teraj tako dalje, a fotke uopste nisu lose
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
:b_jump:(Pump up the jam - Mazare ukrast ću ti foru :))

Pa šta nije ljepše uz neku podlogu gledati sve te ljepotice, nije moja fora, ulje me tjeralo da to radim:b_jump: osjećam da to još uvijek radi:ridinghorse:
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
:clap::clap::clap:.....odlicno i perfektno.......nemam sta drugo rec osim pohvale sto za box sto za preljepu curu (lagano postaje prava zena).......

....rep+ za grow i nadam se da ces ga ovaj put zavrsit do kraja......u zadnje vrijeme stvarno ima prekrasnih micro grow-ova....ti marac, chifno, itd......stvarno melem za oci.....

....sretno do kraja........:vb_wave:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
auuu kolko pohvala...hvala svima na podrsci...uz dobru pripremu bilo je tu i puno puno citanja po forumu...vutra school rules :)
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Još jedno pitanje: jel ti zrak baš prolazi kroz taj "cooltube" ili samo puše ispod njega? Ali stvarno ovo je jedan od najljepših microgrowowa na forumu :D
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pokušat ću objasnit...iznad pleksija su 2 venta za ispuh koji izvlače topli zrak iz tog dijela...s time da sam na suprotnom kraju pleksija probušio nekoliko rupa da mi vuče zrak odozdo iz dijela gdje je biljka, tj. da mi se ne stvara vakum. Odmah ispod pleksija je jos jedan vent za ispuh, njega sam zamislio da pokupi ono malo topline što prođje kroz pleksi (inače pleksi je ok, mogu staviti ruku na njega). Na SCROG mrežu sam stavio jedan vent da puše po biljci.
Ispuh je pasivan, vide se ventovi na slikama ali nisu uključeni...to je priprema za toplije dane, sad nije bilo potrebe za njima

btw. hvala ti na lijepim riječima, al nemoj da te Che čuje ;-) inače on mi je uzor i po meni je neokrunjeni kralj Pc growowa

ma nema tu neke velike mudrosti....jednostavno volim biti pedantan i pazim na svaku sitnicu...no većinu ideja sam pokupio ovdje na forumu, neke mozda malo izmjenio, neke sam i usavršio (na stealth komoru sam posebno ponosan)

da nešto pitam...da li da do kraja idem sa propisanim dozama blooma i fosfora ili mogu pojačati fosfor pred kraj...ako da, kada točno da to napravim?
 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Hej Marco Polo legendo! Ovo si od nas skrivao sve vreme !
Full extra i za svaku pohvalu.Ovaj put pazi sa ribama he,he znas vec posto si ipak otvorio dnevnik.(mozda je ona to i cekala)
Imas jos mesec dana do kraja,znaci morisace zadnje dve nedelje kao lude.Kupi gomilu osvezivaca.Super sto pratis tablicu i svako zalivanje sa hemijom! Ja sam tek sada pojacao doze blüh i P+ a imam jos desetak dana do kraja.Iako se vec uveliko sladim he,he Hesi je toliko blag da ga i ne osecam u aromi niti na bilo koji nacin.
Srecno do kraja i sa zadovoljstvom pratim! :sick:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
39 dan cvjetanja:










Svako zalijevanje sa punim dozama Blooma i Fosfor+ i Supervitom, svako drugo sa Powerzyme...miris i dalje skoro pa neprimjetan

Po Dynafemu je 50-60 dana cvjetanja...kod mene rekao bih barem 60 ako ne i više jer sad su se tek hedovi počeli oblikovati
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
nikako posao...to je samo jedan običan normalan hoby...na kojeg sam se nenormalno navukao ;-)

malo sam bio u strahu da je neću pregnojiti, jer ipak običnu vodu nije jaaako dugo vidjela, no nisam primjetio da se buni...dapače, posrče sve što joj serviram :)
 

not smoke

Aktivan Član
26.12.2011
766
126
63
41
ja kada sam radio sa heisijem peglao sam po tabeli bili su 4 root,bloom,fosfor,tnt i supervit

od klijanja hemija nikad cistu vodu nisam stavljao svaki drugi dan 3 dcl citav grow bez problema.

koliko ocekujes od ove tj.ovih vrhova
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa tako i ja radim...osim prvih 2 tjedna u vegetaciji...onda sam lagano krenuo sa tnt-om...i od tad vode vidjela nije

a što se tiče uroda, stvarno se ne zamaram time...s obzirom da mi je to prvi (uspješan) grow, nije još ni završen, radije ne bi prognozirao...bit će koliko bude, ja zadovoljan...al evo recimo ovako nekako...ako imam 43 nabrojena vrha, moglo bi biti barem gram po vrhu?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.