Cheese Micro SCROG 70W HPS + 46W CFL by MarcoPolo

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Preguraces ti ovo sigurno! Mozda je uzrok stalno vlazna zemlja ispod tih kuglica,jos ako si ikad slucajno dodao bilo sta organsko u zemlju.Nemam nikakav savet,jer mi se to jos nije desilo,ali znam da bih uradio nesto nepromisljeno na primer: Zastitio bih odozdo sa donje strane listova biljku,nekom fintom(...ko zna cime) i sprzio bih uljeze napalmom he,he (alkoholni sprej i upaljac).Znam da je ludost ali i ja znam sebe,he he.Jednu sobnu biljku (hippeastrum) sam ocistio vodom od zemlje (znaci ni grama zemlje) i takvu je lagano zasadio u novu zemlju ali je to sadjenje trajalo dugo.Zemlja je bila puna plesnivih musica .Vise ih nema a biljka udara u plafon he,he.
Bice to ok.ja sam malo napusen ali nema veza :sick:
Aj zdravo druze!
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Čitam ovaj dnevnik,sve po redu,fino odlično...i onda panika !!!Hehe.....
Ovo sa h2o2 mi se najviše dopada,sretno i :respect: za dosada viđeno.
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
@camelonus...ma kakvi, ništa organskog, samo kemija od početka tak da mi stvarno nije jasno otkud su se stvorile...hvala na ideji za bacač plamena al ipak ću se držati nekih bezazlenijih metoda...pa ipak sam ja na vrhu hranidbenog lanca :)

@venlonl...peroksid je bio jučer prilično dobar...al večeras opet party na površini...čak i više nego jučer...napravih ovak: posuo sam zemlju po površini neem praškom i dobro sve zalio vodom...i napravio genocid ;-) odličan je taj prah...a i skuhao sam si čaj danas od neema...moram priznat da nije loš

jedino sam malo pretjerao sa posipavanjem zemlje sa neemom jer mi voda sad teže prolazi kroz zemlju...al prah neema je većinom ostao na površini, pa ako bude i dalje zaštopavao zemlju sastrugat ću ga sa žlicom...uglavnom nek tako stoji na površini do sutra pa ću vidjeti kakvi su rezultati

e zanima me još nešto...bolje da sad ne prehranjujem dok to ne rješim ili?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Sve je to jako lijepo kompa ali kaj ces sada pusiti travu koju su napali kukci? Ahhhahha onak umjesto sjemenke nades u vrhu kukca i zamotas ga u top hahaha sorry malo sam se naduvo al dobar ti grow ja bi takav odmah :))))
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Napušena Vjeverica;189025 je napisao(la):
Sve je to jako lijepo kompa ali kaj ces sada pusiti travu koju su napali kukci? Ahhhahha onak umjesto sjemenke nades u vrhu kukca i zamotas ga u top hahaha sorry malo sam se naduvo al dobar ti grow ja bi takav odmah :))))

???? smesno a sta to ??

Ne jednom sam naisao na kojekakve zivotinjice.
Zao mi sto vam sliku nemogu pokazati ( nestala ) dosao burazer u posetu i doneo dva tri heda dobijenih od poznanika. Seli krene prica i poceo da sprema buxnu. Posto je morao da prepolovi head zbog velicine to je i ucinio, kad ono tamo crv i to ne jedan nego dva. Na nase ionako veliko zaprepascenje jedan od dva pocinje da se pomera ( u osusenom ). Mi gledamo i nemozemo da verujemo. Jedan je bio bele boje drugi narandzaste. Narandzasti je bio ziv i ispuzao iz prepolovljenog heada. Stavili pod mikroskop i bacili jer se pojavilo nesto mislim da je plesanj bila pa nismo rizikovali.
Dosta svorenja na ovoj planeti gotivi bogom datu biljku pa se moze svasta videti.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Pre često zaljevaš!
Već sam puno puta to napisao, al ajde još jednom ću :) Testirao sam izdržljivost biljke na 3 muške koje sam imao u jednom growu. Maknuo sam ih od cura u drugi box i pustio da se pate bez vode. Preživjeli su više od tjedan dana u svega 1,5l zemlje.Na kraju sam ih posjekao, ali da nisam, sigurno bi još izdržali dan-dva. Nemoj tako često zaljevati ubuduće, ok :)
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
houston we have no movement on surface ;-)
neem je izgleda bio vrlo ucinkovit...ja sam cijelo vrijeme mislio da je taj neem neka kemija od insekticida...malo sam proucavao i impresioniran sam popisom za sta je sve dobar...odsad redovito rokam caj

upravo otvorih box kad ono ugodno iznenadjenje...ama bas nijedne bube na vidiku ;-)
neem je ostao na povrsini...ostavit cu ga tako do iduceg zalijevanja

zlo...od pocetka zalijevam istim tempom i sa istom kolicinom vode pa nije bilo problema al ok prorijedit cu na svaki treci dan

dede...jednom sam i ja naletio na crva u hedu i to zivog...nosio je dreadlockse ;-) salim se...nisam mogao vjerovati otkud on tamo...nekak mi se cinio dezorjentiran, pitam se zasto ;-)

vjeverica...nema da se brines, vrhovi su netaknuti kao i lisce...sumnjam da ce gamad kroz korjen dopuzat do hedova

idemo dalje...jos jednom ce dobiti tretman peroksidom i ponovit cu sa neemom kroz tjedan dana i mislim da ce to biti ok

EDIT: e da zaboravih, danas sam dobio mini LED mikroskop sa povećanjem 160-200X i sad sam išao gledati kako trichomi izgledaju...wauuu koja šuma kristala...još uvijek su naravno prozirni ali stvarno prekrasan prizor...slikao bi al nemam pojma kak to da izvedem jer čim pustim šarafić izgubi se fokus tako da evo samo slike mikroskopa ;-) (ebay - 6$)

 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
opet problemi...prije nekih 2 dana pognojio sam sa duplom dozom fosfora i pola doze blooma...ocito je to bilo previse...stvar je u tome da me nije bilo doma 2 dana i nisam to primjetio do danas ujutro tako da nisam na vrijeme reagirao...a nisam ni jutros jer nemam dovoljno pripremljene vode za flush, pa cu to obaviti navecer u 8 kad se svjetla upale...valjda ce pomoci
pretpostavljam da je previse fosfora, stvarno neznam...nisu svi vrhovi zahvaceni, oni najveci nisu

i sad sta da radim? napravim flush veceras pa pustim par dana i onda krenem opet sa prehranom?

ovak to izgleda:

http://imageshack.us/photo/my-images/16/fotografiggja.jpg/
 
  • Sviđa mi se
Reactions: #34

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sa fosforom nije za se igrat!
Pogotovo ne sa duplom dozom.Napravit če ubrzano sazrijevanje.
Neznam šta bi ti rekao.Isperi pa vidi kako če se ponašati.Al iz nekok iskustva i eksperimentiranja sa fosforom.Mogu reči da i ako se oporave to više neče bit to.U smislu da če nešto puno još napredovat.Ostat če takve i neče se debljati više.
Al opet vjerujem da ovisi od sorte do sorte pa vrjedi pokušati spasit šta se spasit dade!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
MarcoPolo je napisao(la):
opet problemi...prije nekih 2 dana pognojio sam sa duplom dozom fosfora i pola doze blooma...ocito je to bilo previse..
druze, samo nam objasni sta si hteo s ovim, cemu dupla doza
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
sto sam htio? pa ideja je bila da se napumpaju vrhovi (ima na vutri par dnevnika koji su to dupliranje uspjesno izveli) samo sam napravio jednu veliku gresku....vjerovatno bi sve proslo ok da sam napravio veci razmak od zadnjeg prehranjivanja do dupliranja...u tom slucaju biljka bi vjerovatno uspjela potrositi sve nutrijente iz zemlje i bila bi gladna...ovak sam je situ nahranio i zeznuo stvar

hedovi su bili mrsavi, htio sam samo malko ubrzati i debelo pogrijesio...no postedit cu se zivciranja, prvi mi je grow pa znam za ubuduce....bit ce kolko bude...ovo mi je skola...drugi puta cu pametnije ;-)

veceras radim flush pa cu je ostaviti tako par dana da se oporavi a onda cu krenuti sa prehranjivanjem...i to sa preporucenim dozama
kad napravim flush koliko dana da je tako ostavim? 3-4? dovoljno?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja jedino ne kuzim cemu opce gnojenje... ovo je biljka na kraju zivota... Pa i bez zoom-a vidim da su ovo zreli budovi...
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ajd sad flejmajte me...bemu misha...zajebao sam i znam da sam zajebao, vise ne mogu natrag vec cu pokusati ublaziti stetu...imam mikroskop, trihomi su jos prozirni...jel da napravim onda zadnji flush pred berbu ili da flusham pa pricekam koji dan i onda jos malo prehranjujem? dok ne budu mlijecni?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ako ja dobro racunam, cveta vec 56 dana, ni ja ne bih vise gnojio, to moze dole za nedelju dana
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
eto napravio sam flush...cini se da joj je godilo
jos tjedan dana samo voda...pa u mrak...a onda ce ranije od ocekivanog pod noz
hedovi su nekako tanki, mozda se u ovih tjedan dana jos malo udebljaju...capnuo sam jedan hedic i stavio ga susit...cisto za probu
moglo bi to biti ok jer sam gledao kroz mikroskop veceras i ima i mlijecnih i crvenkastih trihoma a zakleo bi se da su prije 2-3 dana svi bili prozirni...mozda je kako smok kaze fosfor ubrzao zrelost...sve u svemu mislim da ce biti puno manje nego sto je izgledalo al opet, ja zadovoljan...koliko god bude, znam da je od srca ;-)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
to se desi kad forsiraš a nemaš iskustva... isto se desilo i meni, i ja sam svoje spalio pa sam naučio na teži način... :) sreća šta su tvoje blizu kraja pa nisi skoro ništa izgubio, za tjedan dana ih bez problema možeš posjeći...


šta se to dešava, svi mijenjaju nickove... ako se ne varam Ivach je promijenio u Green Ryder...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.