Chemdog 150w HPS - na Japanski način :D

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
Evo ga ljudi,i moj dnevnik...

Za početak,zahvaljujem svima koji su mi pomogli i dali korisne informacije.

Growbox-napravljen je od starog zamrzivača,dimenzije su nepoznate odnosno nisam ih mjerio ali ako nekog zanima mogu izmjeriti :)

Svjetlo - 150W HPS,spojeno na prigušnicu,propaljivač i najjeftiniji tajmer koji sam našao hahahhaa :D kupio sam i Diamond foliju za reflekciju

Ventilacija-2x PC ventilatori spojeni na adapter,jedan je za upuh i taman dere po biljozi,drugi je na vrhu boxa.

Zemlja-Terrabrill pomiješana sa stiroporom,pokazala se kao dobra stvar.

Gnojiva-Valentin gnojivo za vege,Hesi SuperVit,a za cvijetanje imam Hesi Bloom i Hesi Phosphorus plus

od ostale opreme posjedujem PH metar i higrometar odnosno termometar

o Chemdogu-sorta od Greenhouse-a,kupio sam 3 sjemena i nisam imao problem s klijanjem,sjeme je stiglo brzo.
Piše da cvjetanje traje oko 9 tjedana,što je dosta dugo,ali isplati se čekati :

''Narcotic with strong perception alteration, long-lasting.
Medicinally used against chronic pain.''

oko 20% THC-a će biti ako ja dobro odradim stvar :)

nemam puno iskustva s gajenjem,ali da mi se ovo čini kao dobra stvar to je definitivno,u vegetaciji se osjeti žestoko a kako će biti u cvijetanju,to ćemo vidjeti :D

nemam više što napomenuti osim da mi se čini kako sam zeznuo nešto jer mi biljoza ne raste baš nekom brzinom,ali zadovoljan sam jer je ovo prvi indoor.

danas je biljka prebačena na 12/12 sistem,nakon 33 dana vege,temperatura u boxu je oko 28 stupnjeva,a vlaga varira od 40-55%,problem je što je box na poluotvorenom pa mi preko noći temperatura pada ovisno o vremenskim uvjetima vani,ali često bez svjetla bude i 12-13 stupnjeva što nije dobro,vjerujem da je to razlog zašto nije tako brzo napredovala,ali sada dolazi proljeće i vani je temperatura dobra,što će mi u cvijetanju dobro doći :)

od treninga i ostalih metoda sam odlučio ostati suzdržan,netreba mi to,ipak je ovo 150w svjetlo i mali box pa mi je glupo forsirati i tražiti neku veliku količinu,koliko da,dat će,ionako je to za osobnu upotrebu i isključivo za pušenje.

p.s.-ubacio sam prije par dana i dvije nove biljkice u box,čisto radi eksperimenta,da vidim što i kako će biti,ako bude jedan ili dva cvijeta,bit će dobro :)



kmh7.jpg
 

budjavBud

Aktivan Član
14.01.2014
88
117
33
Čao,
reci glavna biljka ti je taj chemdog, a ove dvije sta si dodao su isto? ili neki random seed..

Ugl. sretno da dovrsis to :)
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.158
298
54
biljka izgleda OK, iako je, kao što i sam kažeš, malo omanja zbog niže temperature, a vidim da ti se i listovi gužvaju zbog niske vlage.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MasahikoKimura

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
u pravu si,primjetio sam i ja :/

ali sad će se temperatura regulirati,a vlaga mi ni netreba viša zato jer dolazi cvijetanje,pa se nadam da ću ovaj grow nekako izgurati bez većih problema :)
 
11.01.2014
8
4
0
chemdog od ghs stvara probleme u pocetku zbog ph vode i vlage,najvise zbog niskog ph koji mu odgovara 5,6,tako da prva dva reda ako nemas ph metar zaboravi skovrce se,ne opterecuj se time to ne utjece na daljni rast biljke,samo snizi ph a vlaga ce se sama dignut kako biljka raste
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
prebacio sam na 12/12 sistem,što vi mislite hoće li od ove dvije male biljke biti nešto cvijetova ili bi bilo bolje da ih prebacim u outdoor?
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.990
34.338
2.598
vratis u vege.ovu jednu jos 10-ak dana a ove dvije male izbacis negdje van...to bi bio dobar potez. :sadbanana:
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
hmm...odlučio sam ostaviti u cvijetanju ovu veliku (Klaru :D ) a ove dvije male ću vjerojatno prebaciti u outdoor,iako je to glup potez jer mislim da će doživjeti veliki stres...

što misliš ako male ostavim u boxu može li od njih biti nešto ili je to gubljenje vremena?
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
Jolly Joker je napisao(la):
- Ona mala i zakržljala je stojala u nekom ćošku pored i od jednom se trgla tako da sam je vratio da se pretvori u hedić. :D


Jolly Joker je napisao(la):
- Ona mala što sam je vratio da se pretvori u hedić. :) Ruža za devojku! :ljulj


Evo, ako ti nešto znači, ja sam tako malu ubacio na cvetanje i nije da nije ništa bilo ali da sam mogao negde u out, pre bih to uradio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MasahikoKimura

Smokey McPuff

Aktivan Član
04.03.2012
469
432
63
39
Chemdog je sativa dominant, barem original, tako da nema veze kaj je vec na 12/12.. Oćekuj i do 5x povecanje rasta u cvjetanju
 

Magnetizam

Aktivan Član
25.06.2010
92
229
33
37
Bilo bi dobro da izmeriš makar visinu boxa, ili od prilike da je proceniš i da napišeš ovde... Jer ako je SmokeyMcPuff u pravu postoji opasnost (ako je box nizak) da ispržiš ljilje... To se desilo mom prijatelju, mada je on imao MH sijalicu koja više greje od HPS'a i snage je 250w... Ne bih da se pravim pametan ali kažem to da bi na vreme mogao da preduzmeš preventivne mere ako uopšte ima potrebe za tim...

Lično nemam iskustva sa HPS'om ali mi je u planu da napravim jedan HPS sistemčić kao što je tvoj...

Pozdav i svako dobro!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
ajd napisi dimenzije tog boxa, a sto se tice rasta, meni su sative na 12/12 od starta isle preko 70cm u 5L posudama pod 400w hps... vidi koliko imas prostora za biljke, koju litrazu planiras...
 

MasahikoKimura

Aktivan Član
16.07.2013
63
23
0
računao sam ja na to da će ona popizdit u vis kod cvijetanja,zato na slici imate ova drvca mala,to je parket,kako ona bude rasla u vis ja ću vaditi malo pomalo parket ispod nje i osloboditi joj još mjesta