Chemdog by MarcoPolo - HPS 70W + 2x23W CFL

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
zašto uopće pitaš? ako misliš da imaš neku korisnu informaciju, slobodno je podijeli na za to predviđenom mjestu (ne ovdje)...

sorry na offtopicu i spamanju!
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
ne bas...imao sam u pocetku vegetacije problema, pa mozda je i to utjecalo na bujnost...al primjecujem mnogo cvjetova je propupalo

o toj poliploidnosti sam nesto letimicno procitao...nekakva genetska manipulacija?
zanimljivo zvuci pa napisi nam negdje malo vise o tome

spam su mi popup prozori i nezeljena posta
samo ti pisi metalni, osjecaj se ko doma :)
 

maverick

Aktivan Član
03.01.2011
340
578
93
Chemdog je OG Kush x Sour Diesel. To su isto poliploidi. Oni se ne pojavljuju sami od sebe u prirodi iako je to teoretski moguće.

Induciranje poliploidije je vrsta genetske manipulacije, ali tu se postojeći kromosomi poduplaju i iz dipolidnog kanabisa (2n=20 kromosoma) nastane tetraploid (4n=40 kromosoma). Tetraploid ima prosječno 25-30% veću visinu, intenzivno obojano tamno lišće i stabljiku, pojačani vigor, 166-250 % više THCa, 30-33% manje CBD i 39-65 manje CBN. ( ! u odnosu na kontrolu-ona je imala manje od 1%THCa ! )Svojstva visine i vigora se smanjuju u daljnjim generacijama.
Sami možemo inducirati poliploidiju pomoću kolhicina, o tome onda u drugoj temi - https://www.vutra.org/topic/10860-induciranje-poliploidije/

"strong perception alternation", ovo me podsjeća na http://youtu.be/ZGr0ne9FHOM gdje nekoj britanki prvo daju čisti THC, a poslije THC i CBD.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MarcoPolo

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
37. dan cvjetanja







Stigla i zračna pumpa sa ebaya (5$), a u lokalnom pet shopu kupio sam air stone i silikonsko crijevo (9 kn)...pred iduće gnojenje napravit ću mini flush sa ozračenom vodom i odmah pognojiti vlažnu zemlju...prehrana po planu i programu...jedino mi je hesi bloom već pri kraju...valjda će bočica izdržati grow...update svakih 7 dana

:vb_wave:
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
ok, ne smijem psovat al JE*O TE LED koji grow!

U sličnoj sam situaciji (isti setup) i ovo mi sjeda... uffff.... no ja ću biti super zadovoljan ako dobijem i 50% ovog što ti radiš.
Dakle: zakon kako si je smjestio u višu, užu (četvrtastu) posudu. Čovječe, koliko mjesta! Od koliko je litara ta posuda uopće?


Što se tiče pumpe za vodu, jel to ima nekih prednosti za razliku od obogaćivanja vode kisikom pomoću hidrogena?

Na kraju, od čega si složio ovu mrežicu? Moje je plan bio za prvi grow samo LST, ali gledajući tebe... NOOOOOOOOOPE. Idem i ja na mrežicu. ovo je ludnica.

I na kraju, onak, šlag, uzgajaš sativu.

je-be-no. massive respect.

edit: eh, da, ako bih te mogao zamoltii jednu sitnicu. Možeš li uslikat jednom teglu i biljku, cijelu, uz neki metar ili nešto, tek toliko da dobijem ideju o veličini svega toga... Najviše me zapravo zanima visina. Na kojoj ti je visini 'krošnja', a na kojoj mrežica? (ono, koliko ti hedovi vire van iz mreže...)
hvala puno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: MarcoPolo

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
Samo tako nastavi,jako mi se sviđa setup, ima svakakih dodatatka. :respect: :thumb: :watchplant:

@ fat_troll

Na početku dnevnika su dimenzije boxa pa otprilike možeš procjenit koliko ima ,po mojoj procjeni nekih 10cm između posude i mreže koja nije pravljena nego mi izgleda kao one što budu u frižiderima ili kuhinjskim elementima kao polica.
Vodu je sigurnije obogatiti kisikom pomoću pumpe jer ako staviš previše hidrogena možeš ju izmučit a i neki navode da im uz hidrogen biljka nije baš zadovoljna,ovo s pumpom je recimo natural way a hidrogenom se također i mjenja ph vode.

Sretno Marco,keep on doing what you`r doing...

napisao bih još nešto ali nemogu se sjetit..osjećam se ko mamut :rofl:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
54 dan cvjetanja







mislim je pustit barem do 70 dana cvjetanja, ako ne i duže...pokazuje znakove pregnojavanja pa ću malo stat s gnojivom...ustvari vidjet ću kroz 5 dana kakvo je stanje...hedovi su već opako masni i predivno miriše, al su još mršavi...računam da će još dosta nabubrit kroz tih 16 dana

@fattroll...data (pozz prijatelju) ti je sve rekao, imaš na zadnjoj slici metar, a na prvoj slici se vidi koliko mjesta ustvari zauzima u boxu...posuda je tegla br.18 (6,5 l)

mrežica je slična toj frižiderskoj polici al nije to, već sam našao neku staru iskrinu sobnu antenu i skinuo mrežu sa nje, malo je savinuo da stane u box i ofarbao u bijelo...na rubovima tegle sam probušio rupe i tu gurnuo 4 elektrode za varenje na koje sam pricvrstio tu mrežicu

prakticiram da kod svakog drugog zalijevanja teglu prvo dobro natopim u kanti vode (ph podešena, obogaćena kisikom) i usput isperem soli sa korjena, pa onda pognojim vlažnu zemlju. tako recimo napravim mini flush bez puno komplikacija.
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
još 2-3 tjedna i boli nema... :smoke18:

EFFECTS
Narcotic with strong perception alteration, long-lasting.
Medicinally used against chronic pain.


ni krilca, ni nogice, nita... :hotpants:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
pa mislim da je krajnje vrijeme da ga završim :)
e zaboravio sam točan datum skidanja, no prošlo je više od 80 dana cvjetanja...rezultati nisu baš očaravajući, vrhovi su se slabo debljali...od poliploidnosti ni p...više mikropoloidnost...nemam pojma sta mi je u zadnje vrijeme, ništa mi ne uspijeva

Na slikama hedovi izgledaju ok, al nisu onako tvrdi puni kao inače...nego spužvasti i mekani, nemam pojma zašto su takvi ispali...od početka sam imao probleme...vjerovatno i na kraju, išao sam umjerit ph metar poslije skidanja (priprema za novi grow) i skužim da mi pokazuje za 1 više...znači ja sam korigirao recimo na 6.5, a ustvari je to bilo 5.5...hebem ti kineze....to mi je već treći ili četvrti ph metar...bolje da sam uzeo neki kvalitetan
uspio sam je i na kraju pregnojiti, pa je bilo ispiranja...i to mi je bilo čudno jer gnojim hesijem ali kad sam vidio ph metar sve je bilo jasno







Odmah ću i nekakav smoke report napisati s obzirom da je chemdog nestao u rekordnom roku, i još sam ga sram me bilo, čupkao pred kraj :)

jel znate onaj vic kad zec da piletu da puši joint pa ga pita jel osjeća šta...a on kaže nita, ni nogice ni kljun :) e to bilo otprilike to
inace vrlo socijalan strain, puno smjeha i energičnosti...sativa nonsleep efekt...nekako sam više navikao na indice...navecer zapalim nekoliko njih i nema spavanja...to mi se nimalo ne svidja, no zato tijekom dana je odličan izbor...provjereno djeluje protiv boli, isprobano na nekoliko pokusnih kunića (bez brige, nisu se bunili)


mislim da sam previše počeo forsirati, zato mi ne ide...bolje sam rezultate postizao kad sam opušteno growao i manje šopao hranom...tako da ubuduće mjenjam taktiku...dodat cu povremeno i vode a manje gnojiva :)

nema veze...jedno iskustvo više...evo i mali hint za dalje...mladi klonovi jack herrera u novom okružju



pozz svima
 

fat_troll

Aktivan Član
18.09.2012
318
160
43
44
de, da prostiš, ne seruckaj, ako meni uspije ko što tebu uspijeva, hodat ću okolo ko da sam boga primio za jaja ;)

odličan grow, ti si mi uzor sa svojim micro growovima
:respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.