Chmakin - 400w hps - kuhinjski element - grow :P

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Poceo sam sa namjerom da pokusam izkombinovati suncevu svjetlost i stedne sijalice. Ovo sam htio raditi jer u mom gradu nikada nije bilo natrijumskih lampi... onda sam odlucio da se prosetam jos jednom za svaki slucaj, jer je od zadnje setnje po prodavnicama proslo malo vise od pola godine. Naravno nabavili su natrijumske u filipsu i kupio sam 400w t-son pro. ;)
Natrag na pocetak price... posto su sjemena proklijala stavio sam ih u case ispod lampe, kraj prozora. Kombinujuci tako stednjake i sunce u roku od 3 nedjelje biljke su fino napredovale. U drugoj nedjelji sam im jednom dodao gnojivo za listanje i u trecoj jos jednom.
S obzirom da mi je ovo prvi pravi grow napravio sam neke greskice, sto se tice zemlje npr, ali to cu ispraviti. Sve ostalo se cini da je u redu.
Danas sam jedan stari kuhinjski element pretvorio u grow box, eto ga stoji na terasi. ;P
Stavio sam 2 ventilatora da upuhuju, dva da ispuhuju i jedan da hladi samu lampu, a prikacen je za reflektor.
Biljke sam prunovao, osim dvije, jednu sam pustio da vidim malo kako ce ici takva, a druga je bila u previse maloj saksijci i sasusila se, ali radim na tome da je povratim. ;)
Sjeme koje sam koristio je odabrano iz najboljih albanskih proizvoda. ;)
Trenutna temperatura je 28 stepeni, svi ventilatori rade punom parom. Slijede fotografije...


Prvi dan nakon klijanja i probijanje.


Biljke dobijaju kucicu od kartona, ventilator, a za uzvrat progresivno rastu...


I tako dan za danom...


Onda je dosao kuhinjski element. :)


I pojeo sve biljke... :) ahaha
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
Biljke su premjestene u malo vece saksije... kako koja. ;)


Zbog nedostatka visine uskoro cu pribjeci LST i SCROG metodama.
 

Silent Bob

Aktivan Član
09.06.2005
291
35
18
30 dana vegetacije, biljke nisu mnogo porasle zbog prevelike toplote (nekada i preko 40 stepeni) koja je vladala u box-u zadnjih 10 dana. Znatno sam spustio temperaturu ugradjivanjem novog ventilatora na sredini boxa. Trenutna temperatura je 28 stepeni, a djevojcice se oporavljaju od toplotnog stresa.



Da li ima neko neki savjet za moj slucaj? :)