Cigarete

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Cigaret.....fuj?
Duhan,ta vrijedna biljka se mnogima gadi kad prvi put udahnu dim,kaslju,guse se.
Ja sam recimo tek nakon 2mj pusenja mogao pusiti da se ne zakasljem svaki 2-3 dim.
Legalan je Duhan a Marihuana nije,kako to,mnogi se pitaju.Mnogi bas kao argument za legalizaciju Marihuane navode upravo to da je Marihuana mnogo manje stetna od Duhana.

Opium...nikad ga nisam imao priliku probati,ali ucinio bih to.Zasto nema ljudi koji se bore za legalizaciju Opiuma?Zato sto navlaci,zato sto je stetniji od Marihuane ili zato sto djeluje xxxxx puta jace od Marihuane i nije bas za zapalit uz kavu?

Duhan je legalan bas zbog toga sto xxxx puta manje utjece na covjeka,mentalno i dusevno.Na satovima koji se bore za legalizaciju moderno je pisati:Marihuana je dar od Boga i sveta biljka a Duhan gadna droga.Mislim da treba rijec droga prihvacati u drugacijem kontekstu a ne smisljati nove nazive za biljke i tvari koje dijeluju na duh i dušu.

Ako realno gledamo Marihuana je mnogo jaca doga od Duhana a Duhan mnogo jaci otrov od Marihuane.

Najsmjesnije mi je kad netko napise da Duhan nije psihoaktivan.Prvih par kutija je itekako psihoaktivno a i dugogodisnjem pusacu Duhan je itekako psihoaktivna biljka.

Zasto vi koji pusite Duhan,pusite?

Ja pusim Duhan drukcije od vecine pusaca,pusim oko 1.5 godinu i uvjek kad pozelim odmoriti pluca mogu pauzirati koliko zelim.Za mene je Duhanski dim ljep,za mene je cigareta prijatelj koji traje 5-6 min.

Kad udisem puno mi drazi dim,dim svete biljke,istinski svete i zavrsim,osjecam i uzivam,rado zapalim jos jedan plod prirode i osjecam kako joj kroz dim vracam jos jedno njezino dijete.

Vecina ljudi ovdje jednostavno vrijedja Duhan dok se istovremeno fura ne neku povezanost sa zemljom,na drevne droge dok zaboravljaju da i Duhan raste iz zemlj te da se konzumira jednako dugo koliko i Marihuana a vijerovatno i duze.
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Dim svete bijke ti je na plantazama sprican radioaktivnom substancom koja ti u plucima djeluje kancerogeno jos vise od dvadeset godina nakon prestanka pusenja. To je mnogo veci faktor raka pluca od katrana.

A Nikotin da ne spominjem uopce. Niktin je smrtonosanna samo ~50mg/kg, sto ga cini otrovnijim od arsena. LD50 Kokaina je ~1000mg/kg.
I jedna je od najadiktivnijih substanci poznatih.
Tablica relativne adiktivnosti droga ima Nikotin na 99, puseni Meth na 98, Crack na 97...Alkohol na 81, Heroin at 80...snifani Kokain na 71, Kofein na 70.........Marihuana na 22, MDMA na 20, Psilocybin na 19, LSD na 16, i Meskalin na 15.

Meni su cigarete presmrdljive, preskupe, prestetne, preadiktivne i premalo psihoaktivne i spoznajno vrijedne da bih ih pusio. Probao sam, ne hvala. Prirodna ili ne, lijepa ili ne, nek stvari imaju previse losih strana da bih ih probao zbog dobrih.


Tablica:
Perrine, Daniel M. 1996. The Chemistry of Mind-Altering Drugs : History, Pharmacology, and Cultural Context. Washington, DC: American Chemical Society
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Ma ne nije to bit.

Evo ponavljam:
Ako realno gledamo Marihuana je mnogo jaca doga od Duhana a Duhan mnogo jaci otrov od Marihuane.
Samo jednostavno objasnjenj zasto marihuana nije legalna-zato sto dijeluje a ne zato sto je stetna.

I nikome ne govorim da treba pusiti,upravo suprotno ali kad mi neko kaze kako mogu pusiti,sta mi to znaci.To mi je jadno.Ja recim ne shvacam ljude koji piju svaki dan pa im ne prigovaram niti dajem prodike,njihov izbor.Mogu im reci da je stetno ali ko da neznaju sami.I ne pusim zato sto sam ovisan a to znam jer nisam ovisan.

A podatci da su nikotin i alkohol adiktivniji od heroina a trava od MDMA su smjesni.

Evo navest cu par jasnih primjera(pravih,ne izmisljenih):

1.Covjek dobije rak pluca=prestaje pusiti
Covjeku odu zile od sve fiksanja,umire=pocne pusiti ili smrkati

2.Covjek pusi travu 10 god zavrsi faks,prestaje=nema krize,zaboravlja da je uopce pusio
Covjek guta par puta mjesecno,par godinaprestaje=svi izlasci mu postaju jadni,ne zna sta ce bez bombona

3.Covjek pusi travu 2g,prestaje=odbija kad ga neko pita oce zapaliti
Covjek guta 2g,prestaje=ima krizu,ne moze spavati,boli ga sve

4.Evo ja sam recimo do proslog ljeta popusio sam najmanje 50 kutija a mozda i 100,stvarno ne znam koliko i pauziro cijeli mjesec bez problema
Na heroin se,ako konzumaciju zbilja strogo ne kontroliras,mozes navuci za 1-2 tjedna,teska kriza pocinje za 1-2 dana..

Uopce ne shvacam kako ti podatci mogu biti tocni,uvjeren sam da to nema veze sa stvarnoscu.

Kao moze biti nikotin adiktivniji od heroina.

Ako gledamo ovako:
1.Popusis 1 cigaretu,posmrces jednu lajnu heroin-veca opasnost nikotin-nista
2.Popusis 1 kutiju,posmrces 1 lajnu heroin-veca opasnost nikotin-nista
3.Popusis 20 kutija,povuces 20 lajni heroin-vjerovatno si navucen nikotin-jos mozes prestati bez problema
4.Nemas para za cigarete,pusis 20g,prodju 2 dana,probat ces uzicati,ako niko ne da,duras
Nemas para za heroin,navucen si 2g,prodju 2 dana,pljackat ces,krasti,prodat kucu,dici kredit,sta god treba da dodjes do heroina
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ja toliko volim duhan da nikad necu ni prestati pusit,jako volim miris i fino se osjecam kad pusim,
al svako ima svoje misljenje:sun2:
 

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Tablica je RELATIVNE adiktivnosti droga, tj. to nikako nije uklesano u kamen, razlikuje se do pojedinca.

I mislim da se odnosi na to da ce se vise % ljudi koji puse bit ovisni nego % ljudi koji uzimaju heroin. Rijec je o biti ili ne biti ovisan, a ne o snazi ovisnosti, koja je naravno mnogo veca kod heroina (kako sam znao da ces onu usporedbu sa novcima i kradjom stavit :))

I ja sam mislio da nema veze sa stvarnoscu donisam vidio izvor, i jos vaznije, izdavaca.
Procitaj malo o duhanu i vidjet ces da ga vecina izvora svrstava uz heroin, ako ne i vise, po adiktivnosti.

I da, MDMA ne stvara fizicku ovisnost koju trava, pogotovo s duhanom, ipak stvara iako u veoma maloj mjeri, i stalni pusaci osjete withdrawal kad prestanu pusit. A ovo da se ne mogu zabavit bez bombona vani je bezveze, stereotip, znam najmanje 6 ljudi koji se, ili su se derali sa MDMA. MDMA ipak stvara jacu psihicku ovisnost od vecine droga, no opet, i 50% ljudi koji puse travu nemaju potpunu kontrolu oko njenog koristenja. (ne kazem da su ovisni)

Neznam za tebe, ali prosjecnim koristenjem duhana ces prije postat ovisan o nikotinu nego prosjecnim koristenjem heroina o heroinu. A kao sto sam rekao, kad postanes ovisan, snaga same ovisnosti je druga prica.

Nisam medju onim fanaticima koji bi lincevali pusace i zabranili pusenje svugdje, jako sam protiv toga, ko se boji pasivnog pusenja nemora onda ni iz stana izlazit jer na ulici udise ispusne plinove, i na suncu je izlozen radijaciji. Svatko ima izbor. Meni se jednostavno ne isplati, a ko oce nek izvoli.
 

DirtyDeeds

Aktivan Član
18.12.2006
415
11
0
Da,glupe su te zabrane.Ali opet pusaca ima kretena isto ko i nepusaca.Ja ako nekome smeta dim ugasim cigaretu,nitko nema pravo trovati drugu osobu.

A te gluposti sa pasivnim pusenjem su pretjerane,realno steta od sati i sati u zadimljenom prosturu jednaka je cigareti,a osobe koje puse do 1o cigareta na dan imaju vrlo nisku stopu oboljevanja od raka tek nekoliko puta vecu od nepusaca.

Vecina moji frendova su nepusaci pa ne mogu zamisliti kafice u kojima nitko nepusi.Mislim da ljudi koji se panicno boje pasivnog pusenja ionako nece izlaziti u kafici i kad nestane dima onda ce poceti strah od pasivnog pijenja.

Ovo sa heroinom i nikotinom nema i dalje nema smisla.Nisam ni mislio da ti mislis da nikotin stvara vecu ovisnost.Fizicka ovisnost se stvara mnogo brze kod heroina.

Ali jedina mogucnost da je to sto pise tocno ako se odnosi na postotak ljudi koji nastave pusiti u odnosu na postotak ljudi koji nastavljaju konzumirati heroin nakon sto ga probaju.
To ne govori koja je supstanca adiktivnija nego koja je prihvacenija.

Koji je princip dobivanja tih rezultata?

Bilo bi super da su rezultati tocni,probao bi heroin zajedno sa curom bez imalo straha da cu postati ovisan.
 

Narquila

Aktivan Član
02.02.2007
225
17
0
36
Ja iako volim duhan, mislim da bi u pojedinim kaficima trebale biti prostorije za pusace i za nepusace jer je uistinu opasno pasivno pusenje citao sam o tome puno,
a heroin i cigare imaju jako slicnu ovisnost, samo sto je hors jako puno puta ovisniji,
mislim ona nervoza kad nema cigara je slicna krizama od heroina,samo sto je to kod heroina puno vise izrazenije
 

domba

Aktivan Član
06.01.2006
353
10
0
Meni je smješno što pušim travu ohoho a duhan tek pola godine....travu mogu kada god hocu staviti sa strane i apsolutno ništa me netjera da je zapalim..dok duhan sam već pokušao 2 puta da prestanem i nisam uspio...uvijek me tjera da zapalim..asda evo pokušavam treći puta i najrađe bi sada zapalio ali necu..
 

Rade

Aktivan Član
10.11.2006
445
549
93
Duvan mrzim zato sto smrdi i uvuce se u osobu tako da i ona smrdi na duvan.
Travu pusim vec sedam godina(sad kad pogledam nije to malo!!!) a cigare ne palim, cak ih ne volim ni dziksu jer me cepaju po grlu.
 
22.02.2007
14
1
1
32
ja duhan pušim svaki dan, oko 10 cigareta, 3 puta sam probao prestat i nisam uspio, sad sam opet pokušao, nisam pušio 7 dana i danas sam opet zapalio
 
26.03.2007
11
0
0
34
suvise uzivam u cigareti i ne razmisljam o zavisnosti,stetnom dejstvu etc.
ne mogu da zamislim dan koji ne pocinje uz kafu i cigaretu.
 

Ramona_Red

Aktivan Član
27.02.2007
258
9
0
49
www.magicatmint.has.it
ja isto pušim ko turkinja ... a jebiga kad volim - više volim onu prvu ujutro uz nesicu nego ... nego ... a što ja znam ... volim kad mi dimi duvan jebiga - Indijanci isto dime duvan - i živili oni meni i ja s njima, eto ...ehehe :sun2: