Citati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.09.2009
19
3
0
38
Ugledavši mnoštvo, uziđe na goru. I kad sjede, pristupe mu učenici.
On progovori i stane ih naučavati:

Blago siromasima duhom: njihovo je kraljevstvo nebesko!


Blago ožalošćenima: oni će se utješiti!


Blago krotkima: oni će baštiniti zemlju!


Blago gladnima i žednima pravednosti: oni će se nasititi!


Blago milosrdnima: oni će zadobiti milosrđe!


Blago čistima srcem: oni će Boga gledati!


Blago mirotvorcima: oni će se sinovima Božjim zvati!


Blago progonjenima zbog pravednosti: njihovo je kraljevstvo nebesko!"


Blago vama kad vas - zbog mene - pogrde i prognaju i sve zlo slažu protiv vas!

Radujte se i kličite: velika je plaća vaša na nebesima! Ta progonili su tako proroke prije vas!"

ovo reče Isus čudotvorac


 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and nenash

AFGHAN

Aktivan Član
08.04.2009
59
2
0
35
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Hunter S. Thompson


"We had two bags of grass, seventy-five pellets of mescaline, five sheets of high-powered blotter acid, a saltshaker half-full of cocaine and a whole multicolored collection of uppers, downers, laughers, screamers . . . Also, a quart of tequila, a quart of rum, a case of beer, a pint of raw ether and two dozen amyls. Not that we needed all that for the trip, but once you get into a serious drug collection, the tendency is to push it as far as you can. The only thing that really worried me was the ether. There is nothing in the world more helpless and irresponsible and depraved than a man in the depths of an ether binge and I knew we'd get into that rotten stuff pretty soon . . ."

Hunter S. Thompson


po meni jedan od najboljih pisaca
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
George Jung: Life passes most people by while they're making grand plans for it
George Jung: Anyway, may the wind always be at your back, and the sun always upon your face, and may the wings of destiny carry you aloft to dance with the stars.
George Jung: Throughout my lifetime, I've left pieces of my heart here and there. And now, there's almost not enough to stay alive. But I force a smile, knowing that my ambition far exceeded my talent. There are no more white horses or pretty ladies at my door.

(George Jung je čovjek koji je tamo u 80-ima uneso kokain u Ameriku iz Kolumbije i uhvatili su ga još dan danas je u zatvoru, mislim do 2014-e negdje...pogledajte film "Blow")
 
06.02.2008
18
0
0
36
Problem sa svijetom jest u tome sta su budale i fanatici toliko sigurni u sebe, dok su mudri ljudi puni sumnji

Velika srca vole, mala zele bit voljena

Sve sta smo rezultat je onoga o cemu smo mislili

all we are is dust in the wind

I NAJBOLJA ZA KRAJ: Cash rules everything arround me (C.R.E.A.M.)!!!!
 

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
36
trabunjar.bloger.hr
evo jedan simpatičan o wannabeijstvu :D
"Na ovom mjestu moram istaći da hermetizam, razne grane joge i uopće sve što nosi pečat tajanstvenosti služi vrlo često kao utočište neurotičara nesposobnih za normalan, aktivan život. U ovakvim slučajevima vlastiti poremećaj, umjesto da se realno sagleda i aktivnim zahvatom eliminira, doživljava se kao vrlina koja neurotičara čini boljim od ostalih smrtnika. Takvi ljudi su u stanju da godinama "proučavaju" jogu i hermetizam, ne maknuvši prstom da ga primjene na svoj život. Navodno, hermetičkim treningom bude se psihičke sposobnosti, a oni su "iznad toga", iznad ljudske sebičnosti i egocentrizma. Ipak,svakome pada u oči nedosljednost takvih ljudi, njihova kontradiktorna stajališta i postupci. Poznavao sam jednog "teoretičara" hermetizma koji je o svakoj njegovoj grani znao po nešto, znao o tome lijepo pričati itd., ali nije imao ni mrvicu osobnog iskustva. Živio je s majkom, penzionerkom, ne radeći ništa godinama. Najveći dio vremena provodio je u čitanju, dugim šetnjama, promišljanju o oslobođenju duše od ponovnog rođenja i sličnim problemima. Dovoljno je pred njim bilo spomenuti novac, pa da mu se lice razvuče i prezrivu grimasu. On, odrastao čovjek, živio je godinama na majčin teret, ali je osjećao da je "iznad svega tog". Ovaj slučaj navodim kao vrlo čest. Ima mnogo tako suptilnih duša u ovom našem svijetu. Zato ispitajte, bez bolećive pristranosti, osnovne motive svog zanimanja za hermetizam. Bijeg od problema nije lijek ni od čega. Slabosti koje čovjek ima u startu, ako ih pošteno ne sagleda i, što je najvažnije , ne ukloni hermetičkim sredstvima, povlačit će se tijekom cijelog njegovog rada. Takve slabosti izrazit će se u hermetičkim aktivnostima daleko prije nego u svakidašnjem životu. Zapamtite da je svaki lanac jak točno onoliko koliko je i njegova najslabija karika. Na taj način praktičan rad svodi se na eliminiranje slabosti, a ne na pričanje što može ovaj ili onaj i što kažu knjige. Sjećate se, svjesnu psihički evoluciju čini uklanjanje vlastitih nedostataka, a ne gomilanje suhoparnih činjenica i sterilnih znanja."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
"My path is not your path therefore I cannot teach you.
The way is within us, but not in Gods, nor in teachings, nor in laws.
Within us is the way, the truth, and the life.
Woe betide those who live by way of examples!
Life is not with them.
If you live according to an example, you thus live the life of that example, but who should live your own life if not yourself?
So live yourselves."

C.G. Jung.
The Red Book
 

Strijela

Aktivan Član
16.05.2011
98
46
28
106
Security Guard: Are you Dr. Bishop?
Walter: Yes. And I'm perfectly sane.

Astrid: You've been smoking marijuana.
Walter: I hardly classify what I've just smoked as marijuana, it's a hybrid of Chronic Supernova and Afghani Kush. I call it Brown Betty.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
« Svako Mora Da Neguje Svoju Biljku... »

Dim je za one koji žele da gledaju I vide.
Dimu ništa nije ravno.
Kad čovek jednom stupi u njegovo carstvo,
sve druge sile stoje mu na raspolaganju.
Veličanstven je!
…Ako želiš da saznaš bilo šta o nečemu o čemu razbijaš glavu,
Dim će ti reći.I snabdeće te ne samo znanjem,
Nego će te I uputiti I kako da postupaš.
To je najdivniji saveznik koga čovek može imati …

Carlos Castaneda “Učenje Don Huana”
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Na ovoj stranici dominiraju nekako citati posvećeni ženama,pa ću citirati jednog starog montera,jopet :)

''Za šankom bolje volim vidjeti konobaricu od 60 godine negoli konobara od 18''
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ili ona: Ne može ona da bude toliko ružna, koliko ja mogu da budem pijan.:spcartman:To me odma seti na vojsku i tetku iz kantine :sick:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.245
10.148
358
Evo malo hasidske mudrosti by Menachem Mendel Schneerson from Nebo na Zemlji, i to na otvaranje.


Tek ponekad zabljesne nas spoznaja da stvari bas i nisu onakve kakve nam se cine, pa onda kazemo da je to cudo.


Postoji jedan paradoks: najvece spoznaje nisu u meditaciji, ucenju, molitvi, nego u obicnom, svakodnevnom zivotu u kojem se javlja ceznja da ga se zamijeni meditacijom, ucenjem, molitvom.


Sve dok vjerujemo da postoji mjesto kamo cemo pobjeci nema pravog oslobodjenja. Stvarno oslobodjenje uspijeva otvorimo li sirom oci i utvrdimo li kako je sve u ovom trenutku. Na proslost vise ne mozemo utjecati, buducnost ne mozemo dotaknuti - samo je u sadasnjosti trenutak promjene.


Nemoj uzimati svoju tamu previse ozbiljno. Ona nije tako stvarna kao sto se cini.


Pises mi da te zabrinjava sto ne vjerujes. Ako ne vjerujes, zasto te onda zabrinjava?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310