Citati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Vidjeti svijet u Zrncu Pijeska
Nebo u Divljemu Cvatu,
Držati Beskraj na dlanu ruke
I Vječnost u jednome satu.
William Blake

'Protivno općem uvjerenju, možda nije mozak taj koji proizvodi svijest, nego je svijest ta koja stvara pojavu mozga - materiju, prostor, vrijeme i sve drugo što volimo interpretirati kao fizički svemir.'
Keith Floyd, psiholog na koledžu Virginia Intermont

Sve što jesmo rezultat je onoga o čemu smo mislili.
Buda

Ne postoji ništa osim Boga.
Rene Egle

Čovjek je ono što vjeruje.
Anton Čehov

Laž koja se dovoljno puta ponovi postaje istina.
Lenjin

Svaku je istinu lako razumjeti jednom kada je otkrivena; bitno je - otkriti ju.
Galileo Galilei

Istina koja ljude čini slobodnima najvećim dijelom je istina koju radije ne bi čuli.
Herbert Agar

Ako niste spremni osjećati se odgovornima za sve, za stvarno sve što se dogada u vašem životu, nećete nimalo napredovati.
Jiddu Krišnamurti

Ne sudite, da vam ne bi bilo suđeno.
Isus

U zemlji slijepih, kralj je onaj koji vidi na jedno oko. Ali jao njemu pojavi li se netko s oba oka!
Rene Egle

"Kakva sjetva, takva žetva"
narodna

U svemiru ne postoji moral! Priroda ne poznaje moral. Moral je ljudski pronalazak.
Rene Egle

Ono što se u odredenom trenutku skoro zatvorom kažnjava, često nekoliko godina kasnije postaje službenim mišljenjem.
Rene Egle

Pravi onečišćivači prirode su psihičke naravi, to su naše misli. Materijalno onečišćenje je tek posljedica duhovnog onečišćenja.
Rene Egle

Sve što u našoj svijesti nije prisutno kao mogućnost, ne može se manifestirati.
Rene Egle

Svjetlost je previše bolna osobi koja želi ostati u tmini.
Eckhart Tolle

Istina je da samo neosviještena osoba pokušava iskoristiti nekoga ili manipulirati ljudima, ali podjednako je istina kako se samo neosviještenu osobu može iskoristiti ili manipulirati njome.
Eckhart Tolle

Sagledajte istinu kao malo dijete i pripremite se odreći svih unaprijed donesenih zaključaka, ponizno poći kamo god i do kojih god granica vas priroda odvede. U suprotnom nećete naučiti ništa.
T.H. Huxley

Nitko ne svira nešto zbog onog, što će sljedeće sekunde ili minute uslijediti. Svaka se nota odsvira zato, što je na pravom mjestu. Svaka nota predstavlja jedno SADA. Ona je tamo gdje jest. Točka.
Rene Egle

Izgubljeno je ono čega se odrekneš.

Više bih volio um koji je otvoren čuđenjem od uma zatvorenog vjerom.
Gerry Spence

Čuda se ne događaju u suprotnosti s prirodom, nego u suprotnosti s onim što mi podrazumijevamo pod prirodom.
Sv. Augustin

"Što sam ja napravio, isto to možete i vi."
Isus

"Biti ce vam prema vašoj vjeri."
Isus

"Ljubi bližnjega svoga poput samoga sebe."
Isus

Ono što u nekom čovjeku vidiš, to ćeš ti postati; Bog, ako Boga vidiš; Prašina, ako prašinu vidiš.

Znanje je moguce prenijeti, ali mudrost nije.
Hermann Hesse, Siddhartha

'Mi smo promatrači. Mi smo svijest. Nismo objekti. Nismo čvrsti. Mi smo neizmjerni. Svijet objekata i čvrstoće samo je sredstvo da se naš život na Zemlji učini jednostavnijim. To je samo opis koji je stvoren da bi nam pomogao. Mi, ili točnije, naš razum, zaboravljamo da je opis samo opis, pa tako svoju cjelovitost zapetljamo u kobni krug iz kojega se za života rijetko tko izvuče.'
Don Juan (učitelj Kastanede)

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam ****r. Stoga mijenjam sebe.
Sri Chinmoy

Spoznaja o tome što je istina, a što zavjera je zaista važno, jer naš svijet je velikim dijelom refleksija naših misli, a zavjere utjeću na naše misli.
Zoki89

Mi možemo satima stajati pred nekim strujnim prekidačem i raspravljati kako on funkcionira - i da li uopče funkcionira. To je čisto gubljenje vremena. To znamo, ako ga pritisnemo. Jedino rezultat se broji.
Rene Egle

Patnja zadaje bol samo zato što je se bojiš. Ona te proganja zato što bježiš od nje. Ne moraš bježati, ne moraš je se bojati. Moraš voljeti...
Dakle, voli patnju. Nemoj joj se odupirati, nemoj bježati od nje. Okusi kako je ona u dubini slatka, predaj joj se i nemoj je primati s mržnjom. Tvoja mržnja je to što ti nanosi bol i ništa drugo. Patnja nije patnja, smrt nije smrt, ako ih ti ne učiniš time.

Vjerojatnost da su ljudska svijest i naš beskrajno kompleksan svemir mogli nastati kroz nasumične interakcije interne materije prikladno je uspoređena s onom da tornado koji prođe kroz odlagalište starog željeza može slučajno sastaviti jumbo-jet 747.
Stanislav Grof

Nikada nećete promijeniti stvari boreći se protiv postojeće stvarnosti. Da biste nešto promijenili, stvorite novi model koji će postojeći model učiniti zastarjelim.
Buckminster Fuller

Sve su to sranja. Nema ničega, osim Beskrajne Ljubavi, što nije sranje.
David Icke

'Kad se lijepo upakirana gomila laži uspije prodati narodnim masama polako i sistematski tokom nekoliko tisuća godina - onda se istina smatra totalnom besmislicom, a onaj koji ju propovijeda - totalnim luđakom.
J. Dresden

'Većina ljudi cijeli svoj život provede u jednom snu, neki se u tom snu bave i naukom, a neki čak pišu i knjige.'
Gurdžijev

'Na putu ka istini čovjek može da napravi samo dvije greške. Da ne prodje cijelim putem, ili - da ni ne krene.'
Buda

Dugoročno je daleko opasnije ustrajati na iluzijama nego suočiti se s činjenicama.
David Bohm

Granice ne postoje za one koji ih ne vide.

Svaki čovjek misli da su granice njegovog vidokruga granice svijeta.
Arthur Schopenhauer

Love doesnt ask why, it speaks from the heart and never explains.

Ti ne posjeduješ stvari. Stvari posjeduju tebe.

Voljeti sebe početak je doživotne romanse.
Oscar Wilde

Uvijek praštajte svojim neprijateljima; ništa ih ne može toliko iživcirati.
Oscar Wilde

Ne možete rješavati probleme uz istu razinu inteligencije koja ih je stvorila.
Albert Einstein

Nemamo dovoljno razvijenu maštu da bismo shvatili što propuštamo.
Jean Toomer

Svako ljudsko biće je disident u onim trenucima svoga života kada se na trenutak odvoji od krda i počne razmišljati samostalno.
Archibald Macleish

Većina ljudi je netko drugi. Njihova mišljenja tuđa su mišljenja, njihovi su životi mimikrija, njihove strasti citati.
Oscar Wilde

Tko gleda van, sanja; tko gleda unutra, budi se.
Carl Gustav Jung

Oni koji nisu uspijevali čuti glazbu one koji su plesali smatrali su uglavnom ludima.
Angela Monet

Biti u većini nije vrijedno vremena inteligentnog čovjeka. Po definiciji, takvih ljudi već ima dovoljno.
G.H. Hardy

Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog sto nisam.

Mislim da svi mi u sebi imamo mali glas koji će nas voditi... ako isključimo svu buku i nered u svojim životima i poslušamo taj glas, on će nam reći što trebamo činiti.
Christopher Reeve

Kod većine ljudi sumnja u jednu stvar potječe od slijepog vjerovanja u drugu.
Georg Christoph Lichtenberg

Za svaku je vlast najopasniji onaj čovjek koji je sposoban samostalno pronaći odgovor...
Gotovo neizbježno će doći do zaključka da je vlast pod kojom živi nepoštena, bolesna i nepodnošljiva.
H. L. Mencken

Veliki duhovi oduvijek su nailazili na žestok otpor mediokriteta. Ovi potonji ne mogu shvatiti da netko ne želi bezumno prihvaćati naslijeđene predrasude, već iskreno i hrabro koristiti svoju inteligenciju.
Albert Einstein

Uvijek kad se ljudi slažu sa mnom imam dojam da sam zacijelo u krivu.
Oscar Wilde

Nijedna pahulja u lavini nikad se nije osjećala odgovornom.

Ako ne znam da znam, mislim da ne znam. Nešto zaboravimo, a onda zaboravimo da smo zaboravili.
R. D. Laing

Ne uspjevamo pronaći prosvjetljenje jer smo previše zauzeti traženjem. Mislimo da je prosvjetljenje kao pronalaženje igle u plastu sijena, a ono je u stvari spoznaja da nema ni igle ni sijena. Stanje transa je ono što nas spriječava da uvidimo tu istinu.
David Icke

Ljudska bića su poput ljudi koji sjede u pećini uvijek okrenuti prema zidu. Svemir su sjene koje padaju na zid – iluzije koje ljudi pogrešno smatraju stvarnošću.
Platon

Stvarnost je iluzija, iako prilično tvrdokorna.
Albert Einstein

Smijete mi se zato što sam drugačiji; ja se smijem vama zato što ste svi jednaki.

Egu je neophodno da bude u sukobu sa nekim ili nečim. To objašnjava zašto težite miru, radosti i ljubavi, ali ne možete da ih podnosite dugo vremena. Vi kažete da želite da budete sretni a u stvari ste ovisnik o svojoj nesreći.
Eckhart Tolle

Povijest je verzija prošlih događaja oko koje su se ljudi odlučili suglasiti.
Napoleun Bonaparte

Čudno je kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije koliko često nam baš to malo nedostaje.

'Sreća može izrasti samo iz vas samih i posljedica je vaše ljubavi. Kad postanete svijesni toga da vas ne može usrećiti nitko drugi i da je sreća posljedica vaše ljubavi, to postaje najuzvišenije majstorstvo Tolteka: Majstorstvo Ljubavi.'
Don Miguel Ruiz

Vi za samoga sebe ne možete napraviti ništa boljega, nego da drugome želite sve najbolje. Sve što napravite nekom, vrača vam se natrag. Ma koliko to čudno zvučalo: najveći "egoist" je onaj, koji drugome čini po mogućnosti što više dobra! I obratno: onaj, koji misli samo na sebe samoga, koji drugima nikada ništa ne da, taj najviše šteti sebi samome.
Rebe Egle

Zapanjujuće je, kakvim se sve trikovima služimo, samo da ne bi morali upotrijebiti riječ ljubav. Lako nam je govoriti o mržnji, nasilju, ubojstvima, te pisati i raspravljati o tome; ali ako je tema ljubav, tada izvodimo sve moguće akrobacije, samo da ne budemo prisiljeni upotrijebiti tu riječ. Očito riječ ljubav u sebi ima nešto nedopadljivo - nasuprot riječi mržnja. U kakvom li to svijetu mi živimo?
Rene Egle

Ne može se reći da civilizacija ne napreduje; ipak vas u svakom ratu ubiju na neki novi način.
Will Rogers
 

choki123

Aktivan Član
25.04.2007
477
29
0
35
Weedran je napisao(la):
...njihove strasti citati...

haha wedran sori al moro sam ovo,tema se zove "citati"
nije da mislim ništa loše al zapalo mi za oko pa ono
uglavnom ovo su sve fora ovi citati i baš su jednostavni,a tako puno govore...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Posto se Rijeci olako shvacaju....

* Alexander Pope
o "Riječi su poput listova, i ondje gdje ih je najviše, rijetko se pod njima nađe mnogo plodova razuma."

* Antun Radić
o "Nikakve lijepe riječi ne mogu da skinu primljene batine."

* Camillo Cavour
o "Možete spriječiti da se čuju moje riječi, ali ne možete spriječiti da se čuje istina."

* Chuang Tzu
o "Ne znači da je pas dobar ako glasno laje. Isto tako ne znači da je čovjek dobar ako je vješt s riječima."

* Confucius
o "Veliki Čovjek želi biti spor na riječima, ali brz na djelu."

* Blaise Pascal
o "Onaj ko govori samo lijepe riječi ima loš karakter."

* David Brin
o "Ponekad bujica tuđih riječi zamara. On se pita - da li bi ovi narodi imali manju sklonost ka međusobnoj borbi ako bi manje pričali, a više gledali i slušali?" (Obala beskraja)

* Enes Kišević
o "Riječi su samo sjena mojih doživljaja, a jezici samo služe da se ljudi ne razumiju njima. Grijeh je svakodnevno prolaziti kroz svjetlost a nemati ništa od njegove topline. Iza nas ostaje samo ono dobro što činimo drugima. Uz sva svoja djela Bog bi bio sâm da ljubav svoju s drugima ne dijeli."
o "Lako je riječima donositi vatru, buditi njima mržnju i zavist – riječima treba donositi mir. Takve su riječi slične svjetlosti."

* Eshil
o "Riječi su lijek duši koja pati."

* Ezop
o "Gdje su potrebne ruke, riječi su suvišne."

* Friedrich von Schiller
o "Iz riječi nekog čovjeka može se, istina, saznati kakvim on želi da ga smatraju, ali to što on zaista jest, moramo nastojati pogoditi iz mimike što prati njegove riječi i crta lica, dakle pokreta koje on ne želi."

* Horacije
o "Izgovorena riječ ne može se vratiti."

* Irfan Horozović
o "Riječ nikad ne umire. Rukopisi ne gore. Ponekad je mrak toliko dubok da ga samo blijesak riječi može osvijetliti. Riječ se reinkarnira u čovjeku. I to je korijen svega."

* Isabel Allende
o "Riječi ne mogu da se izbrišu pošto se jednom izgovore." (O ljubavi i sjenci)

* Jerome David Salinger
o "Ako postoji riječ koju mrzim, onda je to moćno! Kako lažno zvuči!" (Lovac u žitu)

* Jorge Luis Borges
o "Kada se približi kraj, napisao je Kartafilus, nema više slika sjećanja; ostaju samo riječi. Riječi, riječi pomjerene i izobličene, tuđe riječi, bile su bijedna milostinja koju su mu ostavili časovi i vijekovi." (Besmrtnik)

* Konfučije
o "Zbog jedne riječi čovjeka često smatraju mudrim, a zbog jedne riječi često ga smatraju glupim. Uistinu moramo dobro paziti što govorimo."

* Lao Tse
o "Onaj koji odmah svakom odobrava rijetko će kad moći kazati vlastitu riječ."
o "Dobrota u riječima stvara povjerenje.

Dobrota u mislima stvara dubinu.
Dobrota u davanju stvara ljubav."

* Miroslav Krleža
o "Riječi... spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."

* Napoleon Bonaparta
o "Da bismo održali svoju riječ, najbolje je da je nikada ne dajemo."

* Pitagora
o "Najstarije i najkraće riječi "da" i "ne" zahtjevaju najviše razmišljanja."

* Spencer Johnson
o "Jedan od nepovoljnih uticaja vina je da čovjek pijući počne zamjenjivati misli riječima."

* Stanisław Jerzy Lec
o "Onome koji šuti nemoguće je oduzeti riječ."
o "Tek kada se iscrpe sve riječi, čovjek počinje razgovarati s čovjekom."

* Stendhal
o "Riječ je data čovjeku da sakrije svoju misao."

* William Shakespeare
o "Te riječi su britva ranjenom srcu mom." (Tit Andronik)

* Zuko Džumhur
o "Samo se slike dugo pamte, a riječi već sutradan promijene svoj red."
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Da ih i ja par dodam :D

Lao Tse:

-"Milost i nemilost uzrok su straha. Što cijenimo i čega se bojimo, u nama je samima."

-"Poznavati druge je inteligencija; poznavati sebe je prava mudrost. Kontrola drugih je snaga; kontrola sebe samog je prava moć."

-"Svijet možemo upoznati a da i ne otvorimo vrata. Smisao neba možemo dokučiti a da i ne pogledamo kroz prozor."

-"Onome koji ne misli samo na sebe otkrivaju se svi oblici i stvari: u svojem kretanju on je kao voda; u svojem mirovanju on je kao ogledalo, ili kao jeka."

-"Ko zna da ne zna, najviši je; ko misli da zna, ograničen je. Ko prepoznaje svoju ograničenost, nema granica."

Buda:

- "Ne vjeruj zato što je to mudrac rekao,
Ne vjeruj zato što je to uobičajeno mišljenje,
Ne vjeruj zato što je to zapisano,
Ne vjeruj zato što je to prorečeno,
Ne vjeruj zato što netko drugi to vjeruje,
Ali vjeruj sam onom što si sam prosudio da je istina."

-"Ono što jesmo, proizvod smo vlastitog razmišljanja."

-"Život nije ništa više od kapi rose koja drži ravnotežu na vrhu travke".

-"Nikad se mržnja ne uklanja mržnjom. Samo blagost briše svaku mržnju. To je zakon vječan i nepromjenjiv"

-"Hiljade svijeća se mogu zapaliti od jedne, a život te svijeće se neće umanjiti. Sreća nikada nije umanjena kada je podijeljena sa drugima"

Morihei Ueshiba:

-"I am the Universe."

-"Techniques employ four qualities that reflect the nature of our world. Depending on the circumstance, you should be: hard as a diamond, flexible as a willow, smooth-flowing like water, or as empty as space."

-"The Art of Peace is the principle of nonresistance. Because it is nonresistant, it is victorious from the beginning. Those with evil intentions or contentious thoughts are instantly vanquished. The Art of Peace is invincible because it contends with nothing."

-"There are no contests in the Art of Peace. A true warrior is invincible because he or she contests with nothing. Defeat means to defeat the mind of contention that we harbor within."

-"When you bow deeply to the universe, it bows back; when you call out the name of God, it echoes inside you."

-"All things, material and spiritual, originate from one source and are related as if they were one family. The past, present, and future are all contained in the life force. The universe emerged and developed from one source, and we evolved through the optimal process of unification and harmonization."

-"The Art of Peace is medicine for a sick world. There is evil and disorder in the world because people have forgotten that all things emanate from one source. Return to that source and leave behind all self-centered thoughts, petty desires, and anger. Those who are possessed by nothing possess everything."

-"Now and again, it is necessary to seclude yourself among deep mountains and hidden valleys to restore your link to the source of life. Breathe in and let yourself soar to the ends of the universe; breathe out and bring the cosmos back inside. Next, breathe up all fecundity and vibrancy of the earth. Finally, blend the breath of heaven and the breath of earth with your own, becoming the Breath of Life itself."

-"Peace originates with the flow of things --- its heart is like the movement of the wind and waves. The Way is like the veins that circulate blood through our bodies, following the natural flow of the life force. If you are separated in the slightest from that divine essence, you are far off the path."

-"As soon as you concern yourself with the "good" and "bad" of your fellows, you create an opening in your heart for maliciousness to enter. Testing, competing with, and criticizing others weaken and defeat you."

-"The only cure for materialism is the cleansing of the six senses (eyes, ears, nose, tongue, body, and mind). If the senses are clogged, one's perception is stifled. The more it is stifled, the more contaminated the senses become. This creates disorder in the world, and that is the greatest evil of all. Polish the heart, free the six senses and let them function without obstruction, and your entire body and soul will glow."

-"Each and every master, regardless of the era or place, heard the call and attained harmony with heaven and earth. There are many paths leading to the top of Mount Fuji, but there is only one summit --- love."

-"Your mind should be in harmony with the functioning of the universe; your body should be in tune with the movement of the universe; body and mind should be bound as one, unified with the activity of the universe. "

-"Those who are enlightened never stop forging themselves. The realizations of such masters cannot be expressed well in words or by theories. The most perfect actions echo the patterns found in nature."

-"The heart of a human being is no different from the soul of heaven and earth. In your practice always keep in your thoughts the interaction of heaven and earth, water and fire, yin and yang. "

-"A true warrior is always armed with the three things: the radiant sword of pacification; the mirror of bravery, wisdom, and friendship; and the precious jewel of enlightenment."

-"The Art of Peace is the principle of nonresistance. Because it is nonresistant, it is victorious from the beginning. Those with evil intentions or contentious thoughts are instantly vanquished. The Art of Peace is invincible because it contends with nothing."

-"Functioning harmoniously together, right and left give birth to all techniques. The left hand takes hold of life and death; the right hand controls it. The four limbs of the body are the four pillars of heaven, and manifest the eight directions, yin and yang, inner and outer. "

-"The body should be triangular, the mind circular. The triangle represents the generation of energy and is the most stable physical posture. The circle symbolizes serenity and perfection, the source of unlimited techniques. The square stands for solidity, the basis of applied control."

-"Your spirit is the true shield."

-"If you perceive the true form of heaven and earth, you will be enlightened to your own true form. If you are enlightened about a certain principle, you can put it into practice. After each practical application, reflect on your efforts. Progress continually like this."

-"Unite yourself to the cosmos, and the thought of transcendence will disappear. Transcendence belongs to the profane world. When all trace of transcendence vanishes, the true person --- the Divine Being --- is manifest. Empty yourself and let the Divine function."

-"Ultimately, you must forget about technique. The further you progress, the fewer teachings there are. The Great Path is really No Path."

-"The Path is exceedingly vast. From ancient times to the present day, even the greatest sages were unable to perceive and comprehend the entire truth; the explanation and teachings of masters and saints express only part of the whole. It is not possible for anyone to speak of such things in their entirety. Just head for the light and heat, learn from the gods, and through the virtue of devoted practice of the Art of Peace, become one with the Divine."

Tenzin Gyatso:

-"Nema potrebe za hramovima i kompliciranim filozofijama. Naš vlastiti mozak i srce je naš hram; moja filozofija je ljubaznost."

Zhuangzi:

-"Once upon a time, I, Chuang Chou, dreamt I was a butterfly, fluttering hither and thither, to all intents and purposes a butterfly. I was conscious only of my happiness as a butterfly, unaware that I was Chou. Soon I awaked, and there I was, veritably myself again. Now I do not know whether I was then a man dreaming I was a butterfly, or whether I am now a butterfly, dreaming I am a man. Between a man and a butterfly there is necessarily a distinction. The transition is called the transformation of material things."

Goa Gil:

-"You can be in the world and use the things of the world,but you should not be attached to those things. Its just using them as tools. Also the Ego and the senses. Ego is the element that holds the 5 elements of the creation together. Ego is the cement. Without Ego, the cosmic Ego, there would be no creation at all.
All of these are tools for the soul, our soul, to come into this world and experience the things of the world, and find fulfillment and completion. And we should see them as tools. Emotions also. If we don't attach to it we can use it as a tool. If we attach to it, it overtakes our mind and drives us crazy and we lose control and we don't know what we are doing anymore.
Its all how you look at it.
That's the tricky thing, but that is the SECRET."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

Melange Reflections

Aktivan Član
01.07.2008
188
21
18
39
Plava Planeta
  • It is essential to see both sides without moving the eyeballs.
  • As I see society, people make the arts into commercial products; they think of themselves as commodities, and also make implements as items of commerce. Distinguishing the superficial and the substantial, I find this attitude has less reality than decoration.
  • When you want to attack, you remain calm and quiet, then get the jump on your opponent by attacking suddenly and quickly.
  • When adversaries are excited and evidently are in a hurry to act, you behave as though you are completely unfazed, giving the appearance of being thoroughly relaxed and at ease.
  • It is essential that you follow what he does, not letting him relax for a moment.
  • It is essential to make sure that obstacles are to the rear of your opponents, then chase them into an obstacle any way you can. When you get opponents to an obstacle, in order to prevent them from observing the situation, press your attack without letup so that they cannot look around.





Šinmen Musaši no kami Fuđivara no Genšin ~ Mijamoto Musaši
 

Django

Aktivan Član
06.05.2008
99
2
0
38
evo da i ja dodam nekoliko...

"Problem sa svijetom jest u tome što su budale i fanatici toliko sigurni u sebe,
dok su mudri ljudi puni sumnji."-Bertrand Russell

Učeni je u cijelom svijetu učen, kralj je samo u svom kraljevstvu kralj...
(Indijska poslovica)

Ljudi jednako preuvelièavaju i sreću i nesreću: nikad nismo ni tako sretni ni tako nesretni kako se to govori. -Honore de Balzac

Postoje dvije vrste nesreća:
nesreće koje se dogaðaju nama i sreće koje snalaze druge...
E. Kishon

Velika srca vole,
mala traže da budu voljena.
R. Tagore

Čudno da osjećas sažaljenje prema onome koji sporo hoda, ali i ne prema onome koji sporo misli. Prema onome koji je sljepih očiju, ali ne i prema onome ko je sljepog srca.
K.Gibran
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Biti čovjek znači postajati čovjekom.
Karl Jaspers

Biti učitelj, to ne znači sjeći kao na panju tvrdnjama, ni davati lekcije da se nauče itd.;
biti učitelj, to znači zaista biti učenik.
Soren Kierkegaard

Čovjek je odgovoran za ono što jest...
Svagda za kukavicu postoji mogućnost da više ne bude kukavica,
a za heroja da prestane biti herojem.
Jean Paul Sartre

Svijet ovaj, isti za sve, nije stvorio ni jedan bog ni jedan čovjek,
nego je uvijek bio i jest i bit će vatra vječno živa, koja se s mjerom pali
i s mjerom gasi.
Heraklit

Rekli su mi: "Ako nađeš usnulog roba, ne budi ga, možda sanja o slobodi."
A ja sam odgovorio: "Ako nađeš usnulog roba, probudi ga i govori s njim o slobodi."
Halil Džubran

Po mnijenju boja, po mnijenju slatko, po mnijenju gorko, a uistinu atomi i praznina.
Demokrit

Ja želim spoznati Boga i dušu. Zar ništa više? Savršeno ništa više.
Aurelije Augustin
 

Ledo

Aktivan Član
12.11.2006
219
3
0
36
evo jedan nije duboko umni, al je prigodni...

"Na cijelom svijetu zasigurno nema naroda koji bi se toliko tužio na svoju sudbinu, poniženje, stradanje, mučeništvo, kao što su Židovi. Pomislio bi čovjek da doista nisu Židovi ti koji gospodare u Europi, upravljaju burzama, politikom, moralom jedne države. A što bi bilo da u Rusiji nije tri miliona Židova nego Rusa, a Židova osamdeset miliona? Šta bi bilo od Rusa? Ne bi li ih odmah pretvorili u robove? I još gore: ne bi li im i kožu ogulili? Ne bi li ih posve iskorijenili, uništili?"

F.M. Dostojevski
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Kalahari

wannabeshaman1

Aktivan Član
31.05.2007
400
33
0
35
trabunjar.bloger.hr
"Sadašnjim nazivamo trenutak prijelaza budućeg u prošlo tj. trenutak prijelaza iz jednog nepostojanja u drugo. Samo u tom kratkom trenutku pojava za nas zbiljski postoji; prije toga je postojala u mogućnosti, a poslije toga će postojati u sjećanju. A taj kratki trenutak je zapravo fikcija. On nema dimenzije. S punim pravom možemo reći da sadašnjost ne postoji. Nikada je ne možemo uhvatiti. Ono što smo uhvatili uvijek je prošlo".
P.D Uspenski
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

ROX

Aktivan Član
21.11.2006
342
18
0
36
Neke najdraze:

"The only way to make sense out of change is to plunge into it, move with it, and join the dance."
-Alan Watts

"Your world is all these elements. Of light and sound, of taste, smell, and touch, woven together in many dimensions on the fabulous loom of your brain. Your brain; the most complicated thing in the world, which you yourself grew...without even thinking about it."
-Alan Watts

"Enjoyment is an art and a skill for which we have little talent or energy... your entire education has has deprived you of this capacity because it was preparing you for the future, instead of showing you how to be alive now."
-Alan Watts

"The religious idea of God cannot do full duty for the metaphysical infinity."
-Alan Watts

"How is it possible that a being with such sensitive jewels as the eyes, such enchanted musical instruments as the ears, and such fabulous arabesque of nerves as the brain can experience itself anything less than a god."
-Alan Watts

"Why is it that people think it's so evil, what is it about it that...scares people so deeply? Because they're afraid that there's more to reality than they have confronted. That there are doors that they're afraid to go in, and they don't want us to go in there either because then we might learn something that they don't know. And that makes them a little out of our control."
-Ken Kesey

"They who would give up an essential liberty for temporary security, deserve neither liberty or security"
-Benjamin Franklin

"You can stand back and look at this planet and see that we have the money, the power, the medical understanding, the scientific know how, the love and the community to produce a kind of human paradise. But we are led by the least among us, the least intelligent, the least noble, the least visionary, and we do not fight back against the dehumanizing values that are handed down as control icons"
-Terence McKenna

"The mark of the immature man is that he wants to die nobly for a cause, while the mark of a mature man is that he wants to live humbly for one"
-Wilhelm Stekel

"Civilization is unbearable, but it is less unbearable at the top."
-Timothy Leary

"Dance is active meditation, when we dance we go beyond thought, beyond mind and beyond our own individuality, to become one in the divine ecstasy of union with the cosmic spirit. This is the essence of the Trance Dance experience."
-Goa Gil

"You know, I really think this is a funny thing but....If all the people that took acid....the people that I know that have taken acid....We can look out at the other people that haven't, and they can....they can tell us we're crazy, and we can say: oh well you haven't seen anything yet. Because there ARE things that....are more beautiful"
-neka anonimna cura iz 60-tih, u ovom dokumentarcu

"The only reason I believe I have a soul is because of DMT"
-jedan internet frend, ateist i opcenito skeptik

"Reality is plural"
-neznam dal sam ovo negdje procitao ili sam se sam toga sjetio pod psihodelicnim utjecajem

--

Allan Watts mi je daleko najveci car sto se citata tice, evo jos nekih koje nisam spomenuo ovdje:

http://www.brainyquote.com/quotes/authors/a/alan_watts.html

http://thinkexist.com/quotes/alan_watts/
 

Yami_Raziel

Aktivan Član
18.01.2007
633
160
63
Happiness is hard to find. Happiness is a state of mind.
It can't be found in fame or wealth, it's found real deep inside yourself.

-Afroman

:)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
"Znam da su ljudi svesna bića uključena u evoluciono putovanje svesnosti, bića koja sama sebe ne poznaju, bogata neverovatnim resursima koje ne koriste.”
Carlos Castaneda

"Kaže se da mi nismo naše misli, mi smo tišina između njih, i to je razina svijesti s koje se možemo odvojiti od programa."
David Icke
 
  • Sviđa mi se
Reactions: lu&k

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Kad stojiš na rubu provalije, korak naprijed nije napredak.

"Uvijek" i "nikad" riječi su za koje uvijek moraš znati da se njima nikad ne smiješ služiti.
 

extranoize

Aktivan Član
04.01.2008
255
22
0
35
Ptice su nestale u nebo. I posljednji se oblak rasplinja. Sjedimo zajedno, planina i ja, sve dok ne ostane samo planina.
Li Po

Tajna viđenja svijeta kakav jest je u tome da nam valja odbaciti šarene naočale.
Jednostavan život sam po sebi, u kojemu nema ničeg posebnog, ničeg čudesnog, to je ono najveće čudo.
Sessan

Deset tisuća cvijetova u proljeće, mjesec ujesen, hladan povjetarac ljeti, snijeg zimi.
Ako ti um nije zastrt oblacima nepotrebnih stvari, ovo je najbolje doba tvog života.

Wu-Men

Oh, to je radost ruže: da cvjeta i vene.
Willa Cather

Temeljna je zabluda svih ljudi što misle ovako: ja sam ovdje, a vi ste vani.
Yasutani Roshi

Snježna pahuljica nikad ne padne na krivo mjesto.
zen učenje

:sun2:
 

Eva Rain

Aktivan Član
09.03.2009
161
8
0
32
Maslacak:
Cest i jedinstven.
Tako mnogobrojan da ga nazivamo korovom.
Ucestalost nas cini slijepim za jedinstvenost.

Ja sam vazan dijelic sveoubhvatne cjeline postojanja, ideja mog smisla je korak u ispunjenosti ovog zivog trena.

Odluciti da ne odlucujes je odluka, ali ne odlucivati je greska.

U sumi su vrebale zivotinje nalik likovima na slikama, neke od njih strasne zvijeri koje nikad nije vido. Jednom ce morati proci kroz sumu, ali nije se bojao. Naravno, suma je u njemu, znao je, i zbog nje je takav kakav jeste. On sam vlasnik je tih zvijeri.

Ne sjecem se autora ovih citata :)
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
iz kymatike:

"If people base their identity on identifying with authority, freedom causes anxiety. They must then conceal the victim in themselves by resorting to violence against others."
Arno Gruen

People will do anything, no matter how absurd, in order to avoid facing their own soul.
Carl Jung

We are effectively destroying ourselves by violence masquerading as love.
R.D. Laing