Citati

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zmajmun zemljanin

Aktivan Član
15.05.2015
224
371
63
Barbados
Danima uhodim ptice.Od njih ucim da letim.
Ucim kako se biva rodjak s vetrom.

Polako gubim proslost. Prestajem da se secam odakle sam to dosao.

Baveci se igrarijom odvajanja prostora od prostora ,
uskoro necu znati da li sam i sasvim tu.

Ovakvi brzopleti sistemi kao covek ,
upozoravaju sasvim ozbiljno.

Doslo je , cini mi se ,vreme
da se uputim u krilatost,

i da usnama dotaknem
opnu izmedju kraja i pocetka.

( Мика Антић )
 

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
658
3.266
163
Likwawa hills
“When I die, fuck it, I wanna go to hell
'Cause I'm a piece of shit, it ain't hard to fuckin' tell
It don't make sense, goin' to heaven with the goodie-goodies
Dressed in white, I like black Timbs and black hoodies”
Biggie Smalls
 
  • Sviđa mi se
Reactions: RAOZA.

Čupčupava

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.07.2012
2.059
15.646
358
Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gdje treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je voljeti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i i ljepotu našem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono što se može nazvati srećom, bilo je satkano od emocija.
Novac nije ništa, ni moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesretni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesretni usprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvijek bila tamo gdje je neko umio da voli i živio za svoja osjećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i nije ih potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, već onome ko umije da je voli i da joj se divi.

Herman Hese; Stepski Vuk
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.993
34.356
2.598
Ponavljanje je majka znanja:)
latinska je izreka koja izvorno glasi :Repetitio est mater studiorum ,ali prije da je ponavljanje majka navike...rutine.
Djaba ponavljanje ako nema razumjevanja !

Znanje je tek onda znanje kad je stečeno naporom vlastite misli, a ne pamćenjem.
Lav Nikolajevič Tolstoj