LED Clash of the Titans

Hesi Original Sjemenke Hempatia Organics Nutrients
Želite nešto više od socijalne mreže?
Društvo za legalizaciju marihuane, medicinu i uzgajanje kanabisa. Registrujte se za dodatne opcije foruma.
Registracija

0Marac0

Aktivan Član
01.05.2017
311
2.044
143
Pa cijeli dnevnik je posvečen najzastupnijim gnojivom na našim prostorima!
Razlika između ANa i Hesia!
Ne čitaj od kraja, na početku zna bit zanimljivo, a Aptus je relativno novo gnojivo i sumnjam, da ovaj all in one može biti do koljena Hesiu, ANu, Atamiu, Plagronu, Canni itd.
Imaš temu"koja gnojiva koristite"i tamo možda nađeš Aptus, a možeš i svoja iskustva, napisat! :thumb:

OP
OP
Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.184
13.416
358
@smak420 u odnosu na druge nutrijente ti ne mogu ništa reći jer sam ja Hesi potrošač otkad growam, sada sam ubacio AN na testiranje jer je postao jako zastupljen i htio sam da vidim ima li razlike između ova dva brendirana gnjojiva. Kao što napisa @0Marac0, ne može ni jedno all in one gnjojivo biti bolje od takmaca u mom dnevniku:)

OP
OP
Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.184
13.416
358
Kod Hesija ide jedno zalijevanje TNT a drugo zalijevanje super vit, zyme i root za vegetaciju, s tim kada uzmeš pravu i kvalitetnu zemlju onda ti TNT i ne treba do 4 sedmice jer ima dovoljno prehrane u samoj zemlji. U cvjetanju daješ bloom, fosfor i boost zajedno a posebno supervit i zyme, a root ide od početka growa pa do prve dvije sedmice cvjetanja i tada sa njim prestaješ.
Nadam se da ti je sada jasnije :)

0Marac0

Aktivan Član
01.05.2017
311
2.044
143
Enzimi ti nisu boosteri, niti rooth!
Enzimi razgrađuju soli od hrane(NPK) i boostera(fosfor plus i boost), a rooth umanjuje stres i pomaže u unosu hranjiva+Supervit koji je vitamin b, tako sam ja skužio!
A AN neka ti kolega objasni:)

OP
OP
Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.184
13.416
358
@johnd. Možeš ubaciti vodu koji put ali sve ti to zavisi od strejna kakav je. Postoje strejnovi koji vole više gnjojiva a neki manje. Ti koji vole manje poželjno je ići gnjojivo, dodaci koje imaš i onda voda. Sve to moraš sam procijeniti u toku samog growa i kako ti situacija nalaže :)

23.05.2015
4
6
3
43
Imam još pitanje u vezi boosta, PowerSeed je negde napisal da se daje samo dvaput u 1tj. i 3tj. cvata a opet čitam da ga neki daju skroz od 3tj. do kraja. Hvala

• Sviđa mi se
Reactions: Jednomsemora
OP
OP
Jednomsemora

Jednomsemora

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
19.06.2018
1.184
13.416
358
Boost daješ jednom na prelazu iz vegetacije u cvjetanje, znači kad prebaciš na režim svjetla 12/12 kod foto biljaka i od 4 sedmice cvjetanja pa do kraja, po tablici Hesija. Za automate važi isto samo kod njih ciklus svjetla može biti različit, od 12/12, 18/6 pa do 20/4. Preporuka je 18/6 jer biljke također trebaju i mraka dovoljno.

U predcvjetanju znači ide jedna puna doza, a onda uvodim boost od 2 sedmice cvjetanja i idem tako do kraja. Meni se to pokazalo kao najbolja opcija:)