CLF Big Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Uzmi hps 250 ili 400w

i stavi na 12 12

BTW che
jako ljep box
sad mu samo zelenila fali

:thumb:
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
badzo je napisao(la):
ljudi nisam nikad gajio u boxovima,pa me interesuje imam 8 biljki u jednoj saksiji koje sam posadio prije mjesec ipo, one imaju sad negdje oko 60 cm visine, stoje na balkonu pa sad posto dolazi normalno zima nece moci da mi budu na balkonu a ni u kuci jer jako smrde,pa sam mislio da napravim box sa sijalicama,da li da stavljam ove obicne stedise i koje ili da narucim hps jednu,naravno i ovo ostalo cu da napravim, e sad mi treba pomoc oko toga sta i kako da mi to nepropane,evo dve slike da vidite kako danas izgledaju.

Sve imash fino objasnjeno sto na forumu sto na samom ovom sajtu...

8 biljki u jednoj saksiji fatalna greska :( al sad je vec prekasno za presadjivanje ,opet ima nade ako je ta saksija bash velika.
Sto se tice svjetla najbolje rijeshenje je HPS posto je on iskljucivo za cvjetanje zbog crvenog spektra ,a koliko vidim biljke su vec pocele cvjetat ako se ne varam .. ako se iz nekog razloga odlucish za stedne sijalice onda obavezno uzmi 2700k ili stedne sa crvenim spektrom.A kad je miris u pitanju ,njega se mozesh rijesit sa karbonskim filterom koji je dosta skup ako kupujesh gotov, ima i ona home-made varijanta ... sve u svemu ja da sam na tvom mjestu uzeo bi HPS i bez boxa ga stavio iznad biljki ,i ukljucio onaj kucni ventilator da pushe u njih,cisto da ne propadnu, bar cesh nesto izvuc iz njih, posto ti je vec kasno da pravish box, i dok to sve nabavish i sredish biljke ce bit haman gotove .. da i svjetlo sada treba bit 12 sati i 12 sati mrak ..a box pravi za sljedeci grow ..
 
17.10.2008
18
0
0
38
Kad se već spominje karbonski filter, jel ima netko iskustva snjime? Ovaj diy filter baš ga ljudi i ne hvale previše jer slabo propušta zrak, odnosno vrača ga nazad... Dali se karbonski filter sl. ponaša ili je snjim sve ok?
Pa i nije toliko skup, ako dobro obavlja svoj posao ,

Filter can 10cm 380kn cca 50-tak eura
 

badzo

Banned
Banovan
16.10.2008
39
0
0
39
Nikaka to nije greska sto sam ih stavio njih 8 u jednu saksiju,stavljo sam ja i do 20 biljki u jednu saksiju al su vece saksije od toga bude ljep zbunic, to ljusi misle da je greska al niko nikad nije probo tako nesto jer svi misle da nece da bude nista od toga,svi se boje preblizu su jedni druge al se varaju i ja sam mislio dok jednom nisam probo nista me nije kostalo.Al sam sad zakasnijo sa uzgojom,ali sam opet stavio da rastu posto volim botaniku to mi je u krvi pa mi zao da propane, a box ja napravim za dan al me interesuju samo sijalice najgore je sto ove hps profesionalne sijalice moram da narucim i dok mi to dodje moze mi propasti biljke e zato molim da mi kazete koje da uzmem stedne sijalice koje su se najbolje pokazale,ako je neko imo iskustava sa njima i od koliko wati.
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
badzo je napisao(la):
Nikaka to nije greska sto sam ih stavio njih 8 u jednu saksiju,stavljo sam ja i do 20 biljki u jednu saksiju al su vece saksije od toga bude ljep zbunic, to ljusi misle da je greska al niko nikad nije probo tako nesto jer svi misle da nece da bude nista od toga,svi se boje preblizu su jedni druge al se varaju i ja sam mislio dok jednom nisam probo nista me nije kostalo.Al sam sad zakasnijo sa uzgojom,ali sam opet stavio da rastu posto volim botaniku to mi je u krvi pa mi zao da propane, a box ja napravim za dan al me interesuju samo sijalice najgore je sto ove hps profesionalne sijalice moram da narucim i dok mi to dodje moze mi propasti biljke e zato molim da mi kazete koje da uzmem stedne sijalice koje su se najbolje pokazale,ako je neko imo iskustava sa njima i od koliko wati.

Da si ih stavio svaku u posebnu saksiju ,imao bi dosta vece,zdravije, jednostavno puno bolje biljke i 2 biljke bi ti bile ko taj citav grm od 8.Nije toliki problem sto su preblizu jedna do druge koliki je problem sto korijeni nemaju dovoljno prostora..

Sijalice sto vishe lumena to bolje i naravno za cvjetanje crveni spektar 827 ili 2700k temperatura svjetla, dok za vegetaciju idu plavi spektar 864 ili 6400k, e sad sto se tice marke to zavisi od tvog budjeta, philips su dobre samo su i skupe, osram je neka optimala a imash i ovih da ih tako nazovem "lijevih" marki al i one fino obavljaju svoj posao.Uglavnom trebat ce ti gomila tih sijalica neznam koliko se to isplati ,one su dobre za manje prostore/boxove ...a za ozbiljniji grow nista bez HPS-a .. et da nebi vishe spamali covjeku njegov dnevnik ,imash sve fino objasnjeno na forumu malo prelistaj i sve cesh naci.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Napokon otisao po Lowrider2,kupio,prek granice proslo bez ikakvih problema.Usput sam uzeo i Hesi SUPERVIT 10ml.

Stavio u vatu i sad cekamo dan-dva-... da proklijaju :spliff:
 

Ivory

Aktivan Član
13.09.2008
197
0
0
35
Che* je napisao(la):
Napokon otisao po Lowrider2,kupio,prek granice proslo bez ikakvih problema.Usput sam uzeo i Hesi SUPERVIT 10ml.

Stavio u vatu i sad cekamo dan-dva-... da proklijaju :spliff:

super...bas su mi super LR grow-ovi....keep it up! respect:smoke18:
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ona sama je autoflowering,stoga nemam potrebe...budem ju od pocetka 18/6.Iako su neki rekli da moze i 24/0 ali da biljka razvija korijene preko noci pa da je bolje da ide na 18/6.

2 su u box-u,jednu ću pustiti u vis...zanima me sta ce ispasti a drugu cu da pretvorim u grm :D
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
E sad sam u dilemi da ih pustam u visinu,ili da rezem ili da savijam....???Sto je najbolje za lowrider?

stoga,molim savjet :)

inace,2. sam smjemenke stavio u vlaznu vatu,proklijale,sad trenutacno u zemlji 2. dan.
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Iskreno,tvoj odgovor sam i ocekivao :)

LST it is :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Evo mali update...

Dan 2. (i pol)

dsc01508fk6.jpg


dsc01509bp3.jpg


dsc01510op3.jpg


dsc01512zb9.jpg



Temperatura danju 28 C,nocu 20 C.
Voda je trenutacno obogacena samo HESI SUPER VIT kapima.

Jos sam napravio male preinake na kucistu,ne izlazi svjetlosti van ni najmanje.
Zemlja je terra magma+stiropol+ove kuglice smedje :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Samo super vit,kap na 5L...
Gnojiti necu,cak sam mislio ne gnojiti do cvijetanja pa onda poceti sa Hesi (zelenim).
Sta mislis?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.