CLF Big Box

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Ovo je moj box koji sam pravio neko duze vrijeme da bi dobio ono sto sam si predocio u glavi :)
Čak sam malo poradio na dizajnu ,jer mi je kuciste bilo malo ruzno...iako to nije bitno za grow,ipak malo bode u oci ali sad je puno bolje ...

Za pocetak:





S prednje strane je digitalni sat sa IN/OUT temperaturom ....koja je u prosjeku od 26 do 29 stpupnjeva...



Sto se tice osvjetljenja...
4 x 23watta CLF Philips --->1450 lumena svaka
(na slici fali jedna..naknadno stavio) :icon_lol:




Na slici su vidljive dvije sipke (imaju navoje na sebi)koje idu prema dolje,one mi sluze da spustim ove zarulje do dna i dizem ih cijelim putem kako biljka raste.Tako da ove CLF iskoriste svoje lumene do kraja :sun2:



Kutije u kojima je zemlja su volumena cca. 3L.Napravio sam ih sam da iskoristim max povrsinu box-a
Zemlja ce biti terra magma..koju danas nisam nasao ali budem???+stiropol u kuglicama

Svijetla su jos jednom:
CLF 23w; komad 36 kuna u pevecu
Trenutacno 2x865 i 2x827 unutra,ukupno oko 6000 lumena.




I za kraj...ovim postizem 100% uklanjanje i najmanjih trunka svijetlosti koje idu prema van...
Ne znam da li cu koristiti ali ako budem,super
To je inace originalna presvlaka za big box :bis:




Sta jos reci...

3 ventilatora,1 za nutra a 2 za VAN,negativan pritisak ----> kao sto decki na vutra.org kazu da biljke vole :)
Ja sam ''pedantan'' i sve mora imati svrhu ,pa sam prepravio punjac da se svaki ventilator spoji pojedninacno na strujni adapter,tako da mi je kuciste bez kablova kad ga prenosim.Iskoristio sam kablove od kompa.
Sad ga drzim upaljenim vec dva dana da testiram zapaljivost,temperaturu..itd..i za sad se NIJE zapalio..a temperatura je u ovom trenutku 28,5 c.
Unutra se nalazi analogni hidrometar,ovi za vlaznost zraka...35 kuna u nekom pet shopu

Filtre jos nisam spojio ali imam sve potrebno ,pa i one srebrene cijevi...vidjet ce te..svaki ce ventilator imati svoju cijev spojenu na sebe...za sad su gore samo ovi kao kutije koje sam napravio i presvukao izvana i iznutra u crno i zagradio kao u komore,tako da zrak izlazi ali svijetlost ne...

na sve sam mislio :)

E DA!!!!
NAJVAZNIJE!!!

Unutra ide LOWRIDER #2

koji dolazi u moje ruke 31.10
za pocetak...a poslije mozda i nesto drugo....

eto...
i za kraj

ČOKOLADAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutragenjo

balcan_smoke

Vutra Veteran
01.03.2006
1.836
493
108
:cow_yellow::cow_yellow::cow_yellow::cow_yellow:biće to još bolje kad kreneš
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Skroz profi :respect:

A kako mislis filter rijesit? Malo ce narusavati sklad
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
A valjda nece :)

Postavit cu dva filtera ,jedan kraj drugog i svaki ce tocno ici na jedan ventilator...mislim da ce to funkcionirati dovoljno_Ovo crno gornje sto je sad iza cu skinuti.
Onda bi mi cak donja crna kutija posluzila kao nosac filtera koje bih onda spojio onim srebrenim crijevom na ventilatore

:)
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
dosta price, ocemo to vidjet u akciji :hehe:

odlicno uradjeno, svaka cast
 

mr.skunk

Vutra Veteran
16.01.2007
831
44
0
34
e ovaj me boks dojmio toliko da cu opet poceti pratiti dnevnike uzgoja...
izgleda mocno nema sta jedva cekam nastavak..
 

fĿőШ∆S┬eЯ

Aktivan Član
05.06.2008
227
6
18
36
:icon_eek:da se pridružim pohvalama za owako predano sranje..:clap:

...a neznam baš za onu presvlaku zbog cirkulacije toplog zraka i powećanja temperature...hm
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
hvala :)

..a presvlaka ne igra nikakvu ulogu,u biti ju i ne koristim,ali ju imam...Prvobitno mi je trebala da uklonim bilo kakve sumnje i svijetlost ali sam uspio sa crnom folijom izolirati iznutra tako da ju ne stavljam
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Svaka čast, žena ti zdrave unuke rodila i sve pohvale.
Si filter sam radio ili kupio neki napravljeni?
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Filtere...sam,postavit cu ona dva okrugla,homemade..kao drugi sto imaju :)
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Lampe....one su u E27 grlu koja sam pricvrstio i jako zategnuo sa onim plasticnim vezicama za metalni okvir,koje kad zategnes ne idu natrag :)
Uglavnom jako pricvrceno i nigdje ne mrda...
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Che svaka ti dala frajeru ovo je stvarno clean micro grow setup ako pitaš za moj savijet ja cu ti reci da zaboraviš ovaj aktivni ugljen za sad samo će ti zaštopati protok ovih ventova stavi ako bas moras pred sami kraj inace setup je jako dobar 5 od mene!
 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
Bothanicharrr -->
ovih vezica imenom PLASTICNE VEZICE imas svugdje,pogotovo bauhaus,pevec i tak...i nalaze se u vecini slucajeva na elektromaterijalima...jako su jeftine i izuzetno kvalitetne..pogotovo ove deblje koje sam ja koristio...mislim da mozes bez pol frke zategnuti nesto od 5 kila i ostaviti da visi 6 mjeseci :sun2:

Stoner --->
hvala,trudim se :eyebrows:
A sto se tice filtera,prihvacam savjet jer vidjet cu putem koliko se to osjeti i ima li potrebe..ali sve u svoje vrijeme...
 

Laidback

Aktivan Član
12.08.2005
554
20
0
38
Sto se tice plasticnih vezica - ne znam koliko ti je pametno imat topla grla od lampi pricvrscena sa plastikom. Da ne bi bilo nekih padanja lampi po biljkama
 

m4r3

Aktivan Član
05.10.2008
342
40
28
Niodaklevci
2advanced.com
Laidback je napisao(la):
Sto se tice plasticnih vezica - ne znam koliko ti je pametno imat topla grla od lampi pricvrscena sa plastikom. Da ne bi bilo nekih padanja lampi po biljkama

Pa dobro ne griju se CFL toliko :D ja mislim da se one griju max do 60 stepeni sto nije ni priblizno da se plastika istopi i da se bilo sta zapali, bash sam testirao to ..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.