[closed] Cool Tub 400w 600w HPS i MH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Dajte neka iskustva vezana za Cool Tub sa sijalicama od 400 i 600w Kako sa HPS-om tako i sa MH sijalicama!
Kolika udaljenost lampe od 600w u Cool Tub-eu treba da bude?
Sta nam na m2 u vegetaciji daje 600w MH?
A sta HPS na m2 od 600w u Cool Tub-eu?
Kakva je ventilacije potrebna za odredjene sijalice u Cool Tub-eu?
Koliki precnik Cool Tub treba da ima za sijalice od 600w a koliki za 400w?
Itd!
Ipak je uvo buducnost indor growa i svaki pocetnik kad tad odluci da predje na Cool Tub!
Pa da razmenimo iskustva i pomognemo kako buducim Cool tub growerima tako i nama!
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Ovako ima dva tipa coolt tube-a jedan je od promjera 125 mm a drugi od 150 mm naravno da bliže može ići onaj od 150mm jer automatski na njega ide i jači vent što znači da ju možeš bliže i staviti . no odrediti točnu visinu to ti nitko nemože napisati zato što ovisi i o prostoru u kojem gajiš . najbolje je da odrediš sam i to vrlo jednostavno staviš senzor iznad biljaka i izmjeriš temp pa vidiš a možeš i staromodnim načinom a to je da staviš svoju ruku pa ako je pak prevruće onda povisiš . ima također i više načina postavljanja cooltube-a tako da malo zagooglaš jer ovdje nema puno ljudi cool tube .
inače u onaj cooltube od 125mm ide i 400 i 600 no recimo ne ide 1000 a u onaj promjera 150 ide i 1000 w.
u svakom slučaju preporučio bi ti rađe ct od 600w bilo 125 ili 150 fi samo da je 600 w jer je recimo efektivniji nego 400 pa na niže .
O cooltube-u na forumu je napisano par članaka i to bi ti trebalo biti dovoljno da skužiš kak se sve to radi Perfect box by Smoke Home made cooltube by Gens
imaš i moj dorađeni Cool tube
Mislim da bi ti to bilo dosta info da se snađeš u kupovini
 

Doktor

Aktivan Član
17.02.2007
427
9
0
44
Procitao sam oba!
Ali treba ovakva tema!
Znaci da svako napise svoj nacin i da ukaze na greske i prednosti!
Koliki je eto ventilator potreban za CT 125 sa 600w HPS?
Dali u vegetaciji znaci ako na manju povrsinu stavimo CT sa 600w kao sto to znaci kod cvetanja?
Ima na stranim forumima svasta ali engleski nam je strani jezik! Bolji je ovaj nas!
A i neka se siri forum sa korisnim informacijama!
Hvala za prvi post! Nadam se da ce biti jos mnogo!
 

Smokemashine HR

Aktivan Član
27.09.2005
144
18
0
napisao bi ja clanak od "cooltube" i "coolshade" ali znas ti koliko toga ima za napisati doc...sta nije bolje da svako napravi svoja iskustva a ne da opisujemo druga....i onda da se prica o tome svemu...jel ti imao cooltube ili ne...ima 1000 drugih stvari oko uzgoja tako da se nebrini previse o tematici cooltuba...glavno da radi...i radi bolje nego standard reflektor je stvara manje topline i lampa moze blize biljkama i vece radius i spektrum djelovanaja...
sta ti to nije dovoljno ,jel ako ti ja sve detalje pojasnim neces znati vise kako se zoves..a jeli to cilj?mladog grower opterecivati nepotrebnim detailima i ako je on vech u 100 cuda ZBOG DRUGIH PROBLEMA::::problemfinder...na netu...million raznih problema oko uzgoja...nemoj mo jos sirit nepotrebne zbunjujuce informacije...
te informacije su za jedan dodatni dio foruma kojeg sam predlozio kad sam bio jos administrator(neznam zas vise nisam,hehe)...zove se Advance Growing....tamo bi mogli diskutirati o takvim stvarima...i josh bi tamo dodao podtopic Advance Hydrofonics...jer ni to nemamo...a time sad ja pocinjem i da ti to i cooltube objasnim bi bili stari i sjedi...
Pozdrav
Smoke
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
mislim stvarno ne vidim razlog otvaranja novog topica radi cooltube-a Doktor kad si mogao pitati i diskutirati u jednim od ova tri posta ili teme kako hoćeš . Na kraju ti zbunjuješ ljude jer sad ima i još + 1 tema o cooltube

@Doktor opterećuješ se totalno nepotrebnim stvarima koncentriraj se rađe na uzgoj nego na opremu jer i sa nekom standard opremom možeš rasturavati tako da ...

moderatori zatvorite ovaj topic jer je nepotreban !
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.