CO2 Generator

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
PAŽNJA!!! OPREZ!!! PAŽNJA!!! OPREZ!!!

NAPOMENA:
Nikada nemojte čvrsto zatvarati "čep" od već "vakcinisane" flaše sa kvascem. U nastajanju pritisak gasa može izazvati exploziju flaše, POGOTOVO nemojte koristiti staklene flaše, jer ovo je stvarno opasno po život! Posebno staklene flaše mogu izazvati teške povrede! Ne koristite CO2 generator u zatvorenoj prostoriji gdje boravite/spavate, visok nivo ugljen-dioksida u vazduhu može uzrokovati smrti gušenjem, prostoriju uvijek dobro ventilirajte/zračite!


 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Preporučujem vam da koristite kanister od 5 Litara, a filter (samo voda) od coca cola flaše od 2L, razmak silikonskog šlaufa 35-45cm, debljina silikonskog šlaufa 4-6mm, možete bilo koji šećer koristiti, meni se do sad najbolje smeđi pokazao, nažalost nemam, tj nisam testirao Stevia šećer.
Možete isto koristiti 2 kanistera od 5 L u kojima je kvasac/šećer/voda i oba spojiti možete na flašu za filtriranje, ukoliko imate veći grow box sa 5-10 biljki.

Šta je sve potrebno:
2 Flaše
Silikonski šlauf
Šećer, kvasac u prahu i voda
i 10 minuta vremena
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Ne. Mislim, kvasac donekle funkcionira...al nema vidljivih promjena..... ni ne moze bit realno.
Za co2 se trebaju podesit neki uvjeti. Najbitniji je onaj da se izmjena zraka zaustavi i da cirkulira samo unutar boxa.... inace ako je ispuh upaljen, djaba. A i nisam bas siguran koliko je to puno co2 iz kvasca. Za pravi co2 je box prakticki hermeticki zatvoren, mjeri se ppm co2 u zraku i podize ppm gnojiva...dok velike boce co2 ko za varenje pune box. Nije to samo tako, ako se pazi na co2 i uz to dizes ppm gnojiva, onda si ne smijes bas dozvolit da padne razina co2 jer ce se biljka pregnojit posto ce naglo usporit metabiloziam. Pricam o ozbiljnom co2 setupu, ovo sa kvascem je malo neozbiljno :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Preskacem to zasada kolko god zanimljivo zvucalo ovako, previse kemijanja mala korist u amaterskom stadiju growanja.
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.260
35.790
2.698
Weed California USA
Co2 je odlicna stvar. Ubrzas metabolizam biljke i sopas je par puta vecim kolicinama gnojiva nego sto bi one mogle inace.... i one budu par puta vece i brze, jedino sto treba malo mjerkati i paziti kako to sve ide.
Ne koristite CO2 generator u zatvorenoj prostoriji gdje boravite/spavate, visok nivo ugljen-dioksida u vazduhu može uzrokovati smrti gušenjem, prostoriju uvijek dobro ventilirajte/zračite!
Istina, al ne kod ovih djecjih flašica sa kvascem :) Co2 pada na pod i morao bi stvarno jako puno co2 imat da istisne sav zrak iz prostorije(ne bas sav...al da). Zato su nekada umirali u vinskim podrumima kad su spavali na podu dok je vino kipilo (isti proces kao i co2 generator).
 
Poslednja izmena:

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Stipe je potpuno u pravu, ako budete koristili ovu DIY metodu, onda postavite cijevčicu na više vrha biljoze ili između, jer Co2 je teži od oxygena - čini mi se - ako griješim sorry, i ako imate jaku ventilaciju sa malim flašama vam ovo baš neće bit učinkovito jer sav stvoreni Co2 će biti izduvan vanka, ali inače za manje boxove bez neke turbo ventilacije, 2 ovakva seta sa 5l flašama nad 2-3 autoflower biljoze se može koristiti, ali kao što je Stipe naveo treba malo kontrolisati to sve.. inače većina čak govori da se Co2 treba tek upuštati u boxove ako se growa sa preko 4000w..

/edit
da, teži je Co2, nisam do kraja pročitao Stipin post :)
 

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.057
258
dirty ol' town
Ja bi samo dodao da uz pravi Co2 set up biljke trpe, odnosno čak i zahtjevaju više temperature, pa to može biti nekome opcija za ljetni grow sa jakom lampom. Al mora biti boca i Co2 mjerač, nije jeftino. I "hermetički" zatvoren prostor. Bocu kraj lampe ili iznad, da Co2 "kupa" biljke...Mislim da se na oko 1500ppm održava razina...

I have a dream... Gavita, Co2, DWC :rasta: prelijen trenutno za takvu vratolomiju....:vozdra:
 
11.03.2024
1
0
1
45
Dali je neko razmisljao ili korisio,ako se moze,one male propanske reshoe za kafu kao co2 generator u recimo 1mx1m shator...nisam upucen bas koliko plina trose one Co2 generatore na prirodni gas/plin ili propan(Ares series) koliko je ispllatlivo i t.d....Za u hladnim danima moze i da zagreje shator/tent?...samo sto sam se registrovao,procitao sam clanak za pitanja,kako se nebi povtarala ali nemogu da nadzem ovo.Pozdrav.